PDA

View Full Version : سوال: Obfuscate code

delphi_doost
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 17:34 عصر
سلام
دوستان ابزارهای زیادی هست که dll های دات نت را می توان با آن Obfuscate کردن
کسی ابزاری می شناسد که خود سورس کد را به بریزد.
حالا می تونه یک Addon برای .net باشه یا هر راه دیگه ای که به ذهنتون می رسه

Securebit
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 19:58 عصر
سوال شما مبهم هست لطفا واضح تر سوالتون رو مطرح کنید.

delphi_doost
شنبه 07 خرداد 1390, 08:08 صبح
ببینید نرم افزار های Obfuscator زیادی وجود داره ولی همه اونها dll یا Exe را می گیرند و آن را پروتکت می کنند
من دنبال نرم افزاری هستم که خود سورس کد را در هم بریزد بطوریکه قابل کامپایل باشد

علیرضا حسن زاده
شنبه 07 خرداد 1390, 09:40 صبح
بطوریکه قابل کامپایل باشد
خوب بعدش چی بشه؟ کسی نتونه منطق برنامه شمارو بفهمه(اینکه با Obfuscate بهتر انجام میشه)؟!

delphi_doost
شنبه 07 خرداد 1390, 12:16 عصر
مثلا ابزارهای Obfuscator موجود با WPF مشکل دارند اگر بتوانیم سورس کد را به روشی که گفتم Obfuscat کنیم دیگر نگران این مشکل نیستیم
و اینجوری هر نوع پروژه ای را می توانیم Obfuscate کنیم

Nima NT
شنبه 07 خرداد 1390, 23:19 عصر
اگر پروژه Obfuscate شده شما قابل کامپایل نباشه که فکر نمیکنم کارائی داشته باشه ، برای WPF هم Obfuscator موجود هستش.

Securebit
یک شنبه 08 خرداد 1390, 11:53 صبح
امنیت کدها در WPF پایین تر از Winforms هست و کدهای XAML به راحتی قابل استخراج هستند برای اینکه امنیت کدهای XAML بالاتر برود میتونید کدهاتون رو به کلاس های #C وابسته و بعد برنامه را Obfuscate کنید.

delphi_doost
یک شنبه 08 خرداد 1390, 15:41 عصر
بالاخره کسی نگفن همچین نرم افزاری موجود هست یا نه؟
یا اگر موجود نیست چرا؟ به نظر من Obfuscate کد غیر منطقی نیست.

Nima NT
یک شنبه 08 خرداد 1390, 16:20 عصر
برای برنامه های دلفی و کلا" Win32 بله موجود هستن که سورس کد شما رو به نحوی Obfuscate میکنن که برنامه کامپایل میشه ولی کدها مفهوم نیستن ، برای برنامه های دات نت هم نرم افزاری تحت عنوان Jakob Source Obfuscator موجود هستش که البته نسخه ... شده اون رو بنده در نت ندیدم.

Securebit
یک شنبه 08 خرداد 1390, 21:14 عصر
شما هر تکنیک امنیتی که برای مبهم سازی دات نت موجود هست را در نظر بگیرید دراین روش غیر قابل استفاده میشه چون سورس رو غیر قابل کامپایل میکنه.

Nima NT
یک شنبه 08 خرداد 1390, 22:55 عصر
این موردی که بنده عرض کردم بدین شکل نیست چرا که سورس قابلیت کامپایل رو داره ، برنامه نهایی مبهم نیست فقط سورس کدها هستند که مبهم شدند.