PDA

View Full Version : سوال: مشکل با برگرداندن اطلاعات با آزاکس خیلی مهم و فوری

hno2005
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 07:41 صبح
من یک فورم دارم که از از لیست باکس استفاده میکنه و وقتی مقداری از لیست باکس انتخاب میشه ، تابع مقدار رو با اجاکس میفرسته و بعدش در اون صفحه ای که کدهای اژاکسم رو نوشتم ، یک لیست باکس دیگه ساخته میشه .

حالا میخواهم وقتی دکمه submit فورمم رو زدم ، اطلاعاتی که برای لیست باکس دوم ( لیست باکسی که توسط آزاکس ساخته شده ) اطلاعات رو بگردونم ولی هرکاری میکنم نمیشه . میخواستم ببینم اگه بخواهم مقداری رو که کاربر در لیست باکس دوم مشخص کرده برگردونم باید چه کار کنم ؟

فکر میکنم دلیلش این هست که چون در فورم اصلیم لیست باکس دوم ساخته نشده ، این ارور رو میده .
امیدوارم منظور رو رسونده باشم چون خیلی گیرشم .

با تشکر

Dead Space
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 10:51 صبح
سلام
منظورتون از لیست باکس همون select multiple هستش ؟ اگر اون هستش که چرا می تونید مقدارش رو بگیرید در PHP حتی اگر اطلاعات select با اجکس لود بشه
شما select رو داخله فرم بزارید با متد get یا post مقادیر رو بفرستید
اگر multiple هستش خصوصیت name تگ select رو به صورت آرایه بزارید به این صورت مثلا

<select name="list[]" size=5>
</select>

mlf_mlv
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 13:59 عصر
من یک فورم دارم که از از لیست باکس استفاده میکنه و وقتی مقداری از لیست باکس انتخاب میشه ، تابع مقدار رو با اجاکس میفرسته و بعدش در اون صفحه ای که کدهای اژاکسم رو نوشتم ، یک لیست باکس دیگه ساخته میشه .

حالا میخواهم وقتی دکمه submit فورمم رو زدم ، اطلاعاتی که برای لیست باکس دوم ( لیست باکسی که توسط آزاکس ساخته شده ) اطلاعات رو بگردونم ولی هرکاری میکنم نمیشه . میخواستم ببینم اگه بخواهم مقداری رو که کاربر در لیست باکس دوم مشخص کرده برگردونم باید چه کار کنم ؟

فکر میکنم دلیلش این هست که چون در فورم اصلیم لیست باکس دوم ساخته نشده ، این ارور رو میده .
امیدوارم منظور رو رسونده باشم چون خیلی گیرشم .

با تشکر
کدتون رو بذارید چون مشکلتون منظقا نباید وجود داشته باشه! من این کار رو قبلا انجام دادم بدون هیچ مشکلی!

hno2005
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 14:48 عصر
سلام دوستان
ممنون ، این کدی هست که در صفحه آزاکسم ساخته میشه ولی در صفحه php که submit میکنم ، مقدار select رو نمیتونم بخونم .

<select name="center" style="width:150px" dir="rtl">
<option value="e" >انتخاب کنید</option>
<?php
$_SESSION['type']="a";
$q="SELECT * from `conference` WHERE `type`=1 and `state`=$statee ";
$r=mysqli_query($conn,$q);
while($row=mysqli_fetch_assoc($r)){ ?>
<option value="<?php echo $row["id"] ?>" ><?php echo $row["name"] ; echo "&nbsp; " ?> </option>
<?php $_SESSION['center']=$row["id"] ;echo $row["id"] ?>
<?php } ?>
</select>

برای خوندنش هم در صفحه php بعد از Submit شدن ، این کد رو نوشتم ولی هیچی نمیاد

if($_POST['center']!="e" ){
$select=strip($_POST['center']);
}else{
$error2.="<li class='f_13bold'>نوع مشاور را مشخص کنید</li>\r\n";
$err2="bad";
}

تابعی استفاده کردم به نام strip که خودم نوشتم از توابع پی اچ پی نیست
مشکل چی میتونه باشه؟

با تشکر

mlf_mlv
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 20:43 عصر
من تو اینها اشکالی ندیدم، به نظرم اشکال از کد ایجاکس تونه که نتیجه دریافتی رو توی تگ فرم نمی ریزه

hno2005
جمعه 06 خرداد 1390, 10:32 صبح
من تو اینها اشکالی ندیدم، به نظرم اشکال از کد ایجاکس تونه که نتیجه دریافتی رو توی تگ فرم نمی ریزه

خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییت . من یک Div گذاشتم که id داره . الان داخل فرمم ، کدرو میسازه و چیزی که میخواهم رو میذاره . یعنی فکر نمیکنم مشکل از این باشه .

به هر حال ممنون