PDA

View Full Version : سوال: پروژه ی پاسکال

nidaii_ana
جمعه 06 خرداد 1390, 18:45 عصر
با سلام خدمت دوستای عزیز

من به تازگی برنامه نویسی به زبان پاسکال رو یاد گرفتم . میشه یه پروژه در سطح مبتدی به من بدید ؟؟؟؟؟

می خام با فرم برنامه نویسی با این زبان آشنا بشم. ممنونم . :چشمک::چشمک::چشمک::چشمک:

دلفــي
دوشنبه 09 خرداد 1390, 10:30 صبح
1-برنامه اي بنويسيد نتيجه سوال زير را محاسبه و چاپ کند
شرکتي حقوق کارمندان خود را بر حسب ساعات کار و براي هر 40 ساعت کار اضافي در هفته نيمي از حقوق او را اضافه پرداخت ميکند کارمندي که بيش از صد دلار در هفته حقوق بگيرد در هفته از حقوق او 25 دلار ماليات کم ميشود برنامه اي به زبان پاسکال بنويسيد که حقوق ناخالص يک کارمند را محاسبه و چاپ کنيد

2-وقتي بچه رابين به دنيا آمد او براي نوزادش يک حساب پس انداز به مبلغ 1000 دلار باز کرد و در هر روز با شروع از اولين سال روز تولدش بانک 4.5 درصد سود به موجودي نوزاد اضافه ميکنيد و مبلغ 500 دلار به حساب فرزندش ميريزد برنامه اي بنويسيد که بعد 18 سال تولد فرزند شخص موجودي حسابش چقدره؟

Mahmood_M
دوشنبه 09 خرداد 1390, 21:39 عصر
برای آشنایی با زبان پاسکال ( یا دلفی ) می تونید از کتابهای در این زمینه کمک بگیرید ، اینجا محلی برای رفع اشکال هستش ! ، وقتی وارد دنیای برنامه نویسی شدید و قصد انجام پروژه ای رو داشتید ، اگر به مشکلی برخوردید در اینجا مطرح کنید تا دوستان راهنمایی کنند ، لطفا قبل از فعالیت قوانین سایت رو مطالعه کنید ، این سایت با سایر سایتهای مشابه کمی تفاوت داره !

مجبورم تاپیک رو قفل کنم ! ، موفق باشید ...