PDA

View Full Version : حرفه ای: داده کاوی در windows با استفاده از vb.net

sad110
شنبه 07 خرداد 1390, 11:44 صبح
با گسترش روز افزون اینترنت و جرایم سایبری ، داده کاوی جزء اصلی ترین حوزه ها برای شناسایی جرایم واثبات آنها مطرحه .... خلاصه داده کاوی در ویندوز یکی از حوزه های جدید روز دنیاست . داده کاوی رو با ریکاوری اطلاعات اشتباه نگیرید . ریکاوری یعنی بازگشت اما داده کاوی یعنی بررسی اطلاعات ، یعنی کنکاش در اطلاعات داخل بیتها یا بایتها .... هدف من بررسی عمیق داده در ویندوز اما اول سعی می کنم با نوشتن اطلاعات و چگونگی شروع کار ، در نهایت برنامه نویسی در محیط vb.net رو آموزش بدم .اطلاعات من حاصل چند ماه مطالعه است انتظار معجزه نداشته باشید ......... از دوستان دعوت می کنم برای بررسی عمیق اطلاعات در ویندوز به این جمع بپیوندند ......

منتظر پیاماتونم

sad110
شنبه 07 خرداد 1390, 12:06 عصر
برای وارد شدن در این بحث ، ابتدا یک pdf که حاوی دستورات command windows هست مطالعه کنید و ببینید که دستورات cmd چه اطلاعاتی به ما می دهند . این ابتدای ترین قسمت داده کاویه .... بدست آوردن اطلاعات خاص
از ویندوز .....

یکسری مراحل برای برنامه نویسی این شکلی هست که لیست می کنم:
1) آشنایی با commandها
2) آشنایی با batch fileها و برنامه نویسی اون
3) آشنایی با ساختار فایلها در ویندوز
4) آشنایی با vb برای اینکه نرم افزار ی بنویسید که عملیات داده کاوی انجام بده
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=5fb255ff-72da-4b08-a504-1b10266cf72a

sad110
شنبه 07 خرداد 1390, 12:13 عصر
تا حالا فکر کردین اگر یه روزی پسورد windos یا email تون یادتون بره چی می کنید؟

شاید نرم افزارهای pass recovery استفاده می کنید؟

به این فکر کردید این نرم افزارها چطوری کار می کنن؟ به عنوان یه برنامه نویس نخواستین هیچ وقت داده هارو واکاوی کنین؟
حتما بارها در (IE)پیغامی با این متن مشاهده کردید: "می خواهید رمزتان ذخیره شود؟"
تا حالا فکر کردید این اطلاعات در کجای ویندوز قرار گرفتن؟