PDA

View Full Version : نحوه ساخت آخرین بازدید کاربر توسط کوکی یا با دیتابیس

siavash82ir
شنبه 07 خرداد 1390, 18:12 عصر
سلام؛

دوستان من میخوام یک تابعی درست کنم که بتونه هر دفعه آخرین بازدید کاربر را به من نشون بده ، یعنی اگر کاربر دیروز به سایت لاگین کرده و امروز مجدد به سایت لاگین میکند در صفحه کاربریش بزنه آخرین بازدید شما دیروز بوده (تاریخ بزنه) ، حالا یا با کوکی باشه یا یک تابع و دیتابیس باشه.

ممنون میشم اگر راهنماییم کنین.

Mahdi.Spirit
شنبه 07 خرداد 1390, 18:46 عصر
اگر فقط تاريخ آخرين بازديد كاربر رو ميخواين نگه دارين ميتونيد يه فيلد تاريخ به جدول مشخصات كاربر اضافه كنيد و وقتي كاربر لاگين كرد تاريخ اون لحظه رو بگيريد و داخل جدول ذخيره كنيد،‌ البته قبلش تارخ قبلي رو بخونيد و به كاربر نمايش بديد
كوكي هم براي اين كار مناسب نيست ،‌ چون ممكنه كاربر پاكش كنه ، يا از مكان ديگه لاگين كنه و...

siavash82ir
شنبه 07 خرداد 1390, 18:54 عصر
یک سوال دیگه ، چطوری میشه مثلا 10 رکوردی که در دیتابیس هست رو من شماره 9 رو استخراج کنم ؟ با limit 1 desc که همون 10 رو بهم میده اما من میخواهم یکی مونده به آخری رو استخراج کنم

مرسی

Mahdi.Spirit
شنبه 07 خرداد 1390, 19:08 عصر
یک سوال دیگه ، چطوری میشه مثلا 10 رکوردی که در دیتابیس هست رو من شماره 9 رو استخراج کنم ؟ با limit 1 desc که همون 10 رو بهم میده اما من میخواهم یکی مونده به آخری رو استخراج کنم

مرسی
اينطوري بنويس

limit 8,1

1 تعداديه كه بعد از 8 لازم داري

Mahdi.Spirit
شنبه 07 خرداد 1390, 19:29 عصر
البته اگر مورد خاصي رو ميخواهيد نشون بديد (مثلا كاربر با كد 9) بايد از دستور where استفاده كنيد :

SELECT * FROM yourTable
WHERE ID=9

siavash82ir
شنبه 07 خرداد 1390, 19:29 عصر
ممنون

میدونین الان دارم اینکارو میکنم :

اومدن یک جدول درست کردم که هر بار کاربر لاگین میکنه هم نام کاربری و هم زمان حال ، درش ذخیره میشه.
این جدول پس از لاگین کاربر به سایت یک رکورد جدید در دیتابیس insert میکنه.
حالا من میخوام وقتی که کاربر لاگین میکنه تاریخ جدیدی که ثبت میشه نه یک تاریخ قبل از این رو بکشه بیرون بهم نشون بده.
درضمن من تعداد رکوردهای جدول بالا هم برام مشخص نیست و محتوای سایتم و کاربران هم دارن زیاد میشن.

جدول کاربران جداست از جدول بالا.

اصلا به نظرتون اصولی هست؟
چون من کاربرام هر بار که لاگین کنن یک رکورد ایجاد میشه و برای همیشه باقی میمونه
بعداز یک مدت فکر کنم الکی دیتابیسم پر بشه.

میشه راهنماییم کنین؟

بازم ممنون از شما

Mahdi.Spirit
شنبه 07 خرداد 1390, 19:38 عصر
اومدن یک جدول درست کردم که هر بار کاربر لاگین میکنه هم نام کاربری و هم زمان حال ، درش ذخیره میشه.
این جدول پس از لاگین کاربر به سایت یک رکورد جدید در دیتابیس insert میکنه.
حالا من میخوام وقتی که کاربر لاگین میکنه تاریخ جدیدی که ثبت میشه نه یک تاریخ قبل از این رو بکشه بیرون بهم نشون بده.
درضمن من تعداد رکوردهای جدول بالا هم برام مشخص نیست و محتوای سایتم و کاربران هم دارن زیاد میشن.
جدول کاربران جداست از جدول بالا.

توي پست دوم كه نوشتم ! اگه فقط آخرين تاريخ رو ميخاين، توي همون جدول كاربر يه فيلد جديد درست كنيد ،‌ و هر دفعه كه كاربر لاگين كرد اون فيلد رو بخونيد به كاربر نشون بديد ،‌ بعدش تاريخ اون لحظه رو توي همون فيلد قبلي update‌ كنيد ،‌ جدول جدا احتياج نيست!

siavash82ir
شنبه 07 خرداد 1390, 19:46 عصر
توي پست دوم كه نوشتم ! اگه فقط آخرين تاريخ رو ميخاين، توي همون جدول كاربر يه فيلد جديد درست كنيد ،‌ و هر دفعه كه كاربر لاگين كرد اون فيلد رو بخونيد به كاربر نشون بديد ،‌ بعدش تاريخ اون لحظه رو توي همون فيلد قبلي update‌ كنيد ،‌ جدول جدا احتياج نيست!

mahdi جان من بخوام اینکارو بکنم که همش تاریخ همون روزی که لاگین میکنه رو به کاربر نشون میده!
یک فیلد در جدول همون کاربر داشته باشم که هر بار لاگین میکنه تاریخ همون لحظه درش ذخیره بشه ، به قول شما بروی همون فیلد که تاریخ قبلی درش ذخیره شده update بشه ، خوب اینجوری که کاربر به جای اینکه تاریخ لاگین گذشته خودش رو ببینه ، تاریخ لاگین الانش رو میبینه!!!!

ممنون

Mahdi.Spirit
شنبه 07 خرداد 1390, 20:09 عصر
يعني شما ميخواي اگه كاربر روز بيست و چهارم لاگين كرد و در روز بيست و پنجم 10 بار log in و log out كرد باز هم توي روز بيست و پنجم موقع لاگين بعدي ،‌ آخرين بار رو بزنه بيست و چهارم؟ اين كه ديگه آخرين لاگين نميشه!
خواستي ميتوني ساعت رو هم بنويسي كه اشتباه نشه
بعدش گفتم قبل از update‌ بخونش و نمايش بده
اگر هم منظورت اينه كه با refresh صفحه تاريخ امروز رو نشون ميده ميتوني توي سشن بزاري (تاريخ قبل از update رو) و...