PDA

View Full Version : سوال: عدم نیاز به نصب کتابخانه های .NET (وضمیمه کردن کتاتبخانه های استفاده شده در برنامه)

ma.rad
شنبه 07 خرداد 1390, 21:54 عصر
سلام دوستان
من میخوام برنامم نیاز به نصب کامل .net نداشته باشه(حالا هر نسخه ای که هست)
و فقط کتابخونه های مورد نیاز ضمیمه کنم
یه برنامه حسابداری دیدم اینطوری بود

محسن شامحمدی
شنبه 07 خرداد 1390, 22:36 عصر
می تونی از برنامه های مثل xenocode استفاده کنی

ma.rad
شنبه 07 خرداد 1390, 23:17 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 08 خرداد 1390, 08:57 صبح
توضیح نداره با همون برنامه ای که دوستمون گفتن می تونی کتابخانه های مورد نیاز برنامه رو به فایل اجرایی برنامه اضافه کنی و بدون دات نت استفاده کنی شما برنامه رو نصب و اجرا کن اگه مشکلی داشتی بگو تا با هم حل کنیم

ma.rad
یک شنبه 08 خرداد 1390, 14:35 عصر
xenocode چی هست؟ یه نرم افزاره؟

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 08 خرداد 1390, 17:09 عصر
xenocode چی هست؟ یه نرم افزاره؟
بله نرم افزار دیگه؟!! می خواستین سخت افزار باشه؟
عبارت رو تو google حداقل یه بار جستجوی میکردین نتایج زیادی هم فارسی هم انگلیسی براتون نمایش می داد

ma.rad
یک شنبه 08 خرداد 1390, 18:02 عصر
تشکر از جوابتون
====================================
انگار سوالو درست نخوندید یا متوجه نمیشید:گیج:
من اگر بخوام نرم افزار نصب کنم خوب .net نصب میکنم کاملتره تا بیام از یه نرم افزار دیگه استفاده کنم

haghft
یک شنبه 08 خرداد 1390, 19:25 عصر
نه عزیز اشتباه متوجه شدی xenocode رو تو رایانه خودت نصب میکنی و فایلهای برنامتو بهش میدی بعد اون برات تبدیل میکنه به یه فایل exe بعد اگه شما این فایل exe رو تو هر ویندوزی حتی اونایی که .net نداره اجرا کنی اجرا میشه!
ولی چندتا عیب داره اولا این نسخه هاییش که موجوده معمولا ورژن آخر نیست دوما خیلی حجم فایل رو میبره بالا سوما همیشه درست کار نمیده و خیلی وقتها دچار خطا میشه چهارما سرعت برنامرو کاهش میده در کل چیز بیخودیه من خودم قبلا استفاده میکردم پشیمان گشتم حال میبینم نصب .net به از استفاده از xenocode است.:قهقهه:

ma.rad
یک شنبه 08 خرداد 1390, 22:27 عصر
بله اصلا به این نرم افزار هم نیاز نیست چون هم Setup And Deployment و یا InstalShild میشه نرم افزار .net ضمیمه کرد که همراه برنامه نصب بشه
گفتم آقای حسن زاده هم سوال منو نفهمیده بود
سوال من اینجاست که ما فقط فایل های dll استفاده شده در برنامه رو ضمیمه کنیم
من یه برنامه حسابداری جامع دیدم که با توجه به حجم این کارو کرده
دوستان نظری ندارن

ma.rad
دوشنبه 09 خرداد 1390, 18:39 عصر
دو ستان کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 09 خرداد 1390, 19:28 عصر
بله اصلا به این نرم افزار هم نیاز نیست چون هم Setup And Deployment و یا InstalShild میشه نرم افزار .net ضمیمه کرد که همراه برنامه نصب بشه
گفتم آقای حسن زاده هم سوال منو نفهمیده بود
دوست عزیز وقتی می گم برو تو گوگل جستجو کن (تو سایت که جستجو نکردی) ناراحت میشی. ومی گی من هم سوال شمارو نفهمیده بودم

دوباره میگم اگه قصد شما اینه که دات نت رو تو سیستم کاربر نصب نکنی و فقط فایلها و DLL ها و... برنامه خودتو نصب کنی و برنامه هم به درستی بدون دات نت کار کنه راه چاره همون xenocode هست
من نمی خواستم در باره این برنامه زیاد توضیح بدم ولی می بینم انگار شما سوال خودتونو متوجه نمشید!!
نحوه کار این برنامه به این صورت هست که فایل اجرایی برنامه شمارو میگره و بعداز آنالیزش فایلهای وابسته اون که شما DLL یا همون اسمبلی های دات نت هستن رو پیدا میکنه (اسمبلی هایی که برنامه شما به اونها وابسته هست چه اونهایی که خودتون ایجاد کردین چه اونهایی که از فریم ورک دات نت استفاده کردین) بعد نوبت به ایجاد فایل اجرایی مستقل میرسه که در این قسمت برنامه xenocode یه فایل اجرایی از برنامه شما ایجاد میکنه که شامل فایل های وابسته برای فایل اجرایی شما هست حجم این فایل هم بسته به تعداد اسمبلی هایی که استفاده کردین متغییره ولی معمولا بیشتر از 20 مگ هست

حالا یه راهنمایی که در استفاده از این برنامه حتما خیلی میتونه به کارت میاد: عبارت xenocode رو تو سایت www.google.com جستجو کن برو تو سایت برنامه اگر هم انگلیسی خوب متوجه نمیشی از مترجم گوگل استفاده کن تا روش کار دستت بیاد (البته تو همین سایت و سایت های دیگه هم آموزش ها و کاربردهای برنامه توضیح داده شده)
البته این راهنمایی که گفتم تنها شامل این مشکل شما نمیشه و در تمام موارد می تونی از روش جستجو تو سایت WWW.GOOGLE.COM استفاده کنی

ma.rad
سه شنبه 10 خرداد 1390, 15:24 عصر
دوستان برنامه نویس نظر بهتری ندارن؟ :متفکر:

محسن شامحمدی
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 13:11 عصر
دوستان برنامه نویس نظر بهتری ندارن؟ :متفکر:

جناب حسن زاده توضیحات کامل رو دادن ، چیز دیگه ای نمی مونه.
حالا اگه شما با "ضمیمه کردن کتاتبخانه های استفاده شده در برنامه" مشکلی دارین می تونین برنامتون با یک زبانی بنویسید که نیازی به فریمورک نداشته باشه:شیطان:

ma.rad
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 13:26 عصر
من نمی دونم شما ها چرا میخواین جواب سوالی بدید این قدر فخر فروشی میکنید.غرور زیاد جلوی پیشرفت رو میگیره:متعجب:
من اگر قرار بود خودم تو گوگل وامثالهم جستجو کنم که نمی یومدم اینجا سوالو طرح کنم
به دوستان پیشنهاد میکنم به جای وارد شدن تو فرعیات اگر جوابو میدونم توضیح بدن
باتشکر

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 13:30 عصر
من نمی دونم شما ها چرا میخواین جواب سوالی بدید این قدر فخر فروشی میکنید.غرور زیاد جلوی پیشرفت رو میگیره
من فکر می کنم جواب سوال شمارو در حد قابل قبول دادم اگه مشکلی دارین بفرمایید تا با هم حل کنیم
تا جایی که می دونم برنامه ای با امکانات xenocode وجود نداره

modern_amin
یک شنبه 14 اسفند 1390, 09:58 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?290076-اجرای-فایل-exe‌بدون-نیاز-به-نصب-framework/page2&highlight=%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7+%D8%A8%D8%AF%D9 %88%D9%86+%D8%AF%D8%A7%D8%AA+%D9%86%D8%AA

cherchil_hra
یک شنبه 14 اسفند 1390, 11:01 صبح
نیاز به نصب نرم افزار نیست.

در پنجره Solution در پوشه Refrences روی رفرنس مورد نظرت کلیک راست می کنی و Properties رو انتخاب می کنی.

در پنجره Properties خاصیت local copy=true قرار بده.

برنامه ات رو اجرا کن، رفرنس مورد نظرت کنار فایل exe کپی میشه.

لینک: How to: Set the Copy Local Property of a Reference (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/t1zz5y8c.aspx)

mostafa808
شنبه 21 بهمن 1391, 22:38 عصر
سلام... من همین کار رو انجام دادم... اما زمانی که برنامه رو توی سیستم مقصد تست کردم پیغام داد که دات نت باید نصب باشه...
ربطی که به درست کردن Setup نداره؟ درسته؟
ضمنا این کار روی تمام ورژن ها جواب میده؟ چون من فقط با ورژن ۴ کار کردم...

ma.rad
شنبه 21 بهمن 1391, 22:50 عصر
نرم افزارXenocode مشکل حل می کنه
به اسم من این کلمه رو Xenocode سرچ کنید قبلا برنامه رو توسایت گذاشتم نخواستید از این دوتا لینک دانلود کنید.
http://www.rasekhoon.net/software/sh...ion-v8-0-1135/ (http://www.rasekhoon.net/software/show/550443/%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%A7-Xenocode-Virtual-Application-Studio-2010-Enterprise-Edition-v8-0-1135/)

http://forum.eshareha.ir/thread497.html

Mehdi Naderi
یک شنبه 22 بهمن 1391, 08:27 صبح
این نرم افزاری که معرفی کردین برای رانتایم های غیر دات نت هم جواب میده؟

ma.rad
یک شنبه 22 بهمن 1391, 12:37 عصر
این نرم افزاری که معرفی کردین برای رانتایم های غیر دات نت هم جواب میده؟
بله جواب می ده