PDA

View Full Version : در آوردن توابع یک فایل DLL :?:

Andy
چهارشنبه 23 مهر 1382, 14:30 عصر
سلام به همه دوستان عزیز
راستش من دو تا فایل DLL از یه برنامه برداشتم و میخوام اگه بشه ازشون تو یه برنامه که خودم دارم مینویسم استفاده کنم . ولی برای اینکار باید توابعی رو که تو اون فایلها تعریف شده رو یه جوری در بیارم ( بدونم چی ها توش تعریف شده و ...) ولی نمیدونم چطوری :oops: :oops: :cry:
حالا اگه یکی از دوستان لطف کنه و راه اینکارو به من یاد بده خیلی خیلی خیلی ممنونش میشم ،آخه یه امر حیاتیه :? :? :?

ایران ویج
چهارشنبه 23 مهر 1382, 15:07 عصر
فقط اگه اسم توابع رو میخوایی میتونی از یه ادیتور فایل استفاده کنی ولی اگه پارامتهاشو هم بخوایی فک نمیکنم بشه.

Voldemort
چهارشنبه 23 مهر 1382, 17:51 عصر
دوست عزیز اگر فقط اسم توابع درون یک Dll را می خواهید می توانید از برنامه Function Replacer استفاده کنید. این برنامه هم اسم توابع را برای شما لیست می کند و هم باآن می توانید توابع را جایگزین هم کنید. در مورد پارامترهای توابع شرمنده!

Andy
پنج شنبه 24 مهر 1382, 09:29 صبح
سلام
آقایون ممنون از جوابتون ،ولی من دسترسی به این برنامه ندارم حالا اگه ممکنه این برنامه function replacer را برام بفرستید :oops: :oops: :oops: 8)
بازم ممنون

Andy
پنج شنبه 24 مهر 1382, 09:30 صبح
سلام
آقایون ممنون از جوابتون ،ولی من دسترسی به این برنامه ندارم حالا اگه ممکنه این برنامه function replacer را برام بفرستید :oops: :oops: :oops: 8)
بازم ممنون

Voldemort
پنج شنبه 24 مهر 1382, 10:06 صبح
دوست عزیز می توانی از اینجا دانلود کنید:
http://www.sharemation.com/voldemort/PersianBloge/Replace%20Function%20of%20DLL.zip

روح اله معینی زاده
شنبه 26 مهر 1382, 09:41 صبح
سلام به دوستان

ببین اگه از طریق منوی Project و گزینه Refrence (اگه اشتباه ننوشته باشم) اون DLL رو اضافه کن. بعد هم می تونی به شکل یه متغیر نگاش کنی.

وقتی که نوشتی، زیر مجموعه هاش رو نشون می ده. یه چیزی شبیه این.

Dim x as dll name

dll name نام همون تابعی است که رفرنس ازش گرفتی. بعد هم به شکل یه شیء می تونی باهاش برخورد کنی.

امتحان کن و ببین می شه یا نه.

Andy
یک شنبه 27 مهر 1382, 08:03 صبح
سلام
آقا ruhollah اینکار رو هم امتحان کردم ، ولی هنگام اضافه کردن به ریفرنس پیغام میده که نمیتونه فایل dll تعیین شده رو به پروژه اضاف کنه :roll: :(
به هر حال هر کی پیشنهاد یا فکر دیگه ای داره حتما به من بگه :roll:
ممنون

Andy
یک شنبه 27 مهر 1382, 08:05 صبح
سلام
آقا ruhollah اینکار رو هم امتحان کردم ، ولی هنگام اضافه کردن به ریفرنس پیغام میده که نمیتونه فایل dll تعیین شده رو به پروژه اضاف کنه :roll: :(
به هر حال هر کی پیشنهاد یا فکر دیگه ای داره حتما به من بگه :roll:
ممنون

الهام تفریشی
یک شنبه 27 مهر 1382, 09:52 صبح
andy جان
اخه باید dll رو رجیستر کنی تا بتونه اون به پروژه اضافه کنه
من نحوه رجیستر کردن رو میگم البته میدونم که بلدی واسه اونایی میگم که نمیدونن
اول فایل dll رو تو دایرکتوری System کپی کن
بعد توی Run
عبارت regsvr32 filename.Dll رو بنویس و اجرا کن
این طوری dll رو رجیستر میکنی حالا اگه بری تو vb میتونی به ریفرنس اضافه کنی البته فکر کنم خودش اضافه میشه

Voldemort
چهارشنبه 30 مهر 1382, 22:30 عصر
عزیز اگر از پنجره Refrences یا Components فایل Dll و یا کنترلی که رجیستر نشده است را اضافه کنید خود VB آن را اول رجیستر می کند و این یعنی اینکه نیازی نیست با استفاده از Regsvr32 این کار را انجام دهیم. این روش برای زبانهای دیگر و نرم افزارهای دیگری است که از Com استفاده می کنند. در ضمن انواع Dll داریم. اصلا شاید این Dll که به آن گیر داده اید حاوی هیچ تابع و یا کلاسی نباشد :roll:

Inprise
پنج شنبه 01 آبان 1382, 11:33 صبح
اصلا شاید این Dll که به آن گیر داده اید حاوی هیچ تابع و یا کلاسی نباشد

اگر یک DLL حاوی کلاس یا تابع نباشد حاوی چه چیزی اصولا میتواند باشد ؟؟؟ :idea:

راستش من دو تا فایل DLL از یه برنامه برداشتم و میخوام اگه بشه ازشون تو یه برنامه که خودم دارم مینویسم استفاده کنم

استفاده از یک DLL در یک برنامه الزاما" نیازمند داشتن انواع ورودی و خروجی توابع یا متد کلاسهای موجود در DLL است . اگر کتابخانهء مذکور وظایف پایه ای خاصی را انجام میدهد ( مثلا" درگیری با سیستم فایل یا ... ) ممکن است بشود ورودی - خروجی توابع یا روالهای موجود رو با تکنیکهای به دست آورد اما اغلب اینطور نیست چونتوابع یا روالها به عنوان ورودی و خروجی از تایپ های پیچیده درون ساخته خود استفاده میکنند که به عنوان مثال با disassembling نمیتوان نوع آنها را تشخیص داد .

موفق باشی

Voldemort
پنج شنبه 01 آبان 1382, 11:44 صبح
راستش خود من در یکی از پروژه هایم بخاطر اینکه کاربران به Resource هایم دسترسی نداشته باشند آنها را در یک DLL قرار دادم. یعنی یک Dll فقط حاوی تصاویر. :lol:

Amin_tus
شنبه 03 آبان 1382, 01:28 صبح
راستی چطور میشود یک تصویر را درون یک dll قرار داد؟

Abbas Arizi
شنبه 03 آبان 1382, 02:23 صبح
یک فایل Resource به پروژه اضاقه کنید و تصاویر را درون آن قرار دهید.

Amin_tus
شنبه 03 آبان 1382, 03:12 صبح
میشه بیشتر توضیح بدین.....

Andy
شنبه 03 آبان 1382, 08:17 صبح
سلام
با عرض معذرت از اینکه ای چند روزه نتونستم سری به اینجا بزنم ولی از لطف دوستان خیلی خیلی ممنونم که در این مدت این بحث رو ادامه دادند مخصوصا از جناب لرد ولدومرت که حسابی مارو شرمنده خوشون کردند .راجع به اون dll ها باید بگم که اونها رو از برنامه ای برای کنترل پنهان کلاینت ها در شبکه برداشتم که اگه شما بخواید برنامه رو ببینید تو بخش شبکه هستش با تاپیک کنترل یک کامپیوتر در شبکه
بازم منتظر نظرات جدید تون هستم .