PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از session در masterpage

ghossein
دوشنبه 09 خرداد 1390, 09:21 صبح
با عرض سلام

یه مشکلی توی استفاده از session توی master page دارم اونم اینکه وقتی یه session توی master page درست می کنم بعد توی صفحه دیگه اون رو مقدار دهی می کنم مقدارش عوض می شه تا اینجا مشکلی نداره ولی وقتی از این صفحه خارج می شم و توی صفحه دیگه از سایت خودم می رم کلا session از بین می ره و دیگه master page نمی شناسه!

با تشکر از دوستان:لبخندساده:

ghossein
دوشنبه 09 خرداد 1390, 12:31 عصر
دوستان اصلا میشه از سشن در master page استفاده کرد .
یه سوال دیگه موقعی که می خواهیم برنامه را run کنیم اول master page لود میشه یا نه اول صفحه محتوی لود میشه :خجالت:

dontspeak
دوشنبه 09 خرداد 1390, 13:05 عصر
دوست عزیز اونقدر این صفحه اون صفحه کردی که نفهمیدم چی گفتی. ولی کلا اگه بخوای از session یه مثال برات میزنیم. فرض کن می خوای قبل از ثبت نام کاربر توی سایت آخرین آدرسی که توش بوده رو توی Session قرار بدی بعد وقتی ثبت نام کامل شده با استفاده از همین session اونو به آخرین صفحه ای که توش بود برگردونی

Session["CurrentPageUrl"] = System.IO.Path.GetFileName(Request.Url.AbsolutePat h);
این کد برای اینه که آدرس صفحه جاری رو در باره و داخل session قرار بده
حالا فرض کن این کد وقتی فعال میشه که دکمه عضویت رو میزنی و بعد تو رو به صفحه CreateAccount میبره. حالا اونجا می خوای از این session استفاده کنی کدش این میشه

Response.Redirect(Session["CurrentPageUrl"].ToString());
فقط شما فرض رو بر این بگیر که این کنترل عضویت رو که گفتم توی مستر پیجه
اگر بازم مشکل داشتی بگو
موفق باشی

ghossein
دوشنبه 09 خرداد 1390, 14:02 عصر
با تشکر از راهنمایتون
من تو Master page به این صورت session ساختم
مقدارش رو هم a دادم
session.add("name","number");
session["name"]="a"

حالا همینsession رو توی صفحه login با username مقدار دهی می کنم
تا اینجا مشکلی نیست یعنی مقدار session عوض میشه با username

خوب حالا اگر کاربر به یه صفحه دیگه ی بره مقدار session همون مقدار a میشه ولی من می خوام مقدار username رو حفظ کنه:لبخند:

singel
دوشنبه 09 خرداد 1390, 14:18 عصر
خوب عزیزم معلومه که مقدارش a میشه شما داخل مستر پیج هم مقدار دهی میکنی !
چرا داری داخل مستر پیج سشن تعریف میکنی ؟ داخل خود صفحه لوگینت این کار رو بکن

dontspeak
دوشنبه 09 خرداد 1390, 14:21 عصر
ببینم الان شما می خوای توی Session دوتا مقدار داشته باشی؟ مثل آرایه؟ شما یه خط بیشتر توضیح بده تا من 3 خط برات بنویسم :چشمک:

ghossein
دوشنبه 09 خرداد 1390, 19:38 عصر
من فقط می خوام session یه مقدار بیشتر نداشته باشه اون هم با مقدار username

دوست عزیز شاید من توی استفاده از سشن مشکل دارم اگه میشه یه مقدار برام توضیح بده درباره سشن:خجالت:

ghossein
دوشنبه 09 خرداد 1390, 22:11 عصر
بالاخره مشکل رو فهمیدم اونم اینه که session رو توی مستر پیج استفاده کردم و این هم کار اشتباهیه چون هر دفعه که صفحه جدیدی لود میشه همون مقدار قبلی می گیره چون تو وب سایتم همه صفحات به مستر پیج
وصل اند یعنی content page هستند

با تشکر از دوستان singel و dontspeak :لبخندساده: