PDA

View Full Version : VB.NET به علاوه سی شارپ

habedijoo
دوشنبه 28 شهریور 1384, 09:00 صبح
با سلام به همگی

من تقریبا همیشه با VB و VB.NET برنامه نویسی میکنم . ولی یوش یواش داره لازم میشه که سی شارپ رو هم یاد بگیرم .

می خواستم ، دوستانی که هر دو زبون رو خوب میشناسن و یا کسانی که VB.NET کار می کردن و بعد سی شارپ رو هم به اون اضافه کردن یه راهنمایی بکنن . که باید از کجا شروع کرد ، تغییرات اساسی VB.net با سی شارپ روی چیه و چکار کنم تا بتونم سی شارپ رو هم به اندازه VB.NET مسلط بشم .

با تشکر

H_Ghaffarian
یک شنبه 03 مهر 1384, 15:27 عصر
سلام
شما برای اینکار کافیه به دوتا نکته توجه کنید:
اول اینکه برنامه نویسی در سی شارپ مثل جاوا کاملاً شی گراست بنابراین باید مفاهیم مرتبط با شی گرایی رو بدونید.
دوم اینکه برخلاف وی بی, سی شارپ به کوچکی و بزرگی حروف حساسه( مثل خانواده سی و جاوا).
با فرا گرفتن سینتکس سی شارپ می تونید از کلاسهای دات نت مثل وی بی براحتی استفاده کنید.

mehrdotnet
یک شنبه 03 مهر 1384, 19:27 عصر
اول اینکه برنامه نویسی در سی شارپ مثل جاوا کاملاً شی گراست بنابراین باید مفاهیم مرتبط با شی گرایی رو بدونید.

منظورتون چیه مگه VB.Net شی گرا نیست ؟
به نظر من از اونجایی که هر دو از FrameWork استفاده می کنن مفاهیم شی گرایی در هر دو شون یکیه. به نظر من تنها تفاوت در Syntax دستورات و قابلیت تولید UnManage Code باید باشه که باید در نظر گرفته بشه.

حامد مصافی
دوشنبه 04 مهر 1384, 00:08 صبح
گمان نمی کنم برای کسی که vb.net بلده یادگیری سی شارپ کوچک ترین لزومی داشته باشه
در واقع می خواهید برنامه دات نت رو با یه سینتکس دیگه بنویسید اما بعد از کامپایل شدن هیچ فرقی با هم نخواهند داشت

nodet
دوشنبه 04 مهر 1384, 00:58 صبح
چه طوری میشه هر دو زبان C# و VB.net رو به طور همزمان Bind کرد.