PDA

View Full Version : درخواست كمك براي برنامه اعداد بزرگ

oranoos_mt
دوشنبه 09 خرداد 1390, 19:42 عصر
كلاس huginteger (اعداد بزرگ) يك ارايه 40تايي براي ذخيره اعداد بزرگ 40رقمي مي باشد
بايد توابع input، output، add و subtract را ايجاد كرد.
براي مقايسه آبجكتهاي مختلف كلاس بايد توابع زير رو پياده سازي كرد :
تابع is not equal ،تابع is greater than ،تابع is less than و از اينجور توابع

من پياده سازي توابع رو بلدم. ولي اول كار كه كلاس رو بايد بسازم و همچنين اينكه بايد 40 تا شي از كلاس درست كنم كه داخل آرايه 40تاييم قرار بگيرن نميدونم چطوري (يعني توي ساخت كلاس و همچنين پياده سازي تابع add مشكل دارم)
لطفا اگه ميدونيد راهنماييم كنيد

oranoos_mt
دوشنبه 09 خرداد 1390, 22:01 عصر
كلاس huginteger (اعداد بزرگ) يك ارايه 40تايي براي ذخيره اعداد بزرگ 40رقمي مي باشد

من پياده سازي توابع رو بلدم. ولي اول كار كه كلاس رو بايد بسازم و همچنين اينكه بايد 40 تا شي از كلاس درست كنم كه داخل آرايه 40تاييم قرار بگيرن نميدونم چطوري (يعني توي ساخت كلاس و همچنين پياده سازي تابع add مشكل دارم)

خواهش ميكنم كمك كنيد

TeacherMath
دوشنبه 09 خرداد 1390, 23:31 عصر
سلام.در دوران ابتدایی چگونه اعداد را زیر هم می نوشتی و با هم جمع می کردی! .ابتدا خوب مسئله رو تجزیه تحلیل کن.مثلا توی کتاب طراحی دیجیتال موریس مانو روشی برای جمع دو عدد دودویی هست می تونه به دردت بخوره .کامپیوتر هم اعداد را مثل کاری که شما می خواهید انجام بدید با هم جمع می کنه .

oranoos_mt
سه شنبه 10 خرداد 1390, 00:14 صبح
سلام.در دوران ابتدایی چگونه اعداد را زیر هم می نوشتی و با هم جمع می کردی! .ابتدا خوب مسئله رو تجزیه تحلیل کن.مثلا توی کتاب طراحی دیجیتال موریس مانو روشی برای جمع دو عدد دودویی هست می تونه به دردت بخوره .کامپیوتر هم اعداد را مثل کاری که شما می خواهید انجام بدید با هم جمع می کنه .

ممنون بابت راهنماييتون
ولي شما احتمالا منظور سوالمو خوب متوجه نشديد يا اينكه سوالمو تا اخر نخوندين

cardano7
سه شنبه 10 خرداد 1390, 05:46 صبح

احتمالا اطلاع دارید که #C همه ی این توابع را آماده داره و نیازی به نوشتن آنها نیست؟

Unknownlive
سه شنبه 10 خرداد 1390, 09:06 صبح
واضح تر بگو من متوجه نمی شم شما مشکلتون با ذخیره سازی اعداد بزرگ تر از رنج تعریف شده می باشد ( چیزی که از تیتر میشه فهمید ) یا اینکه ارایه تعریف کنید و اینا ؟!!!

oranoos_mt
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 00:51 صبح
احتمالا اطلاع دارید که #C همه ی این توابع را آماده داره و نیازی به نوشتن آنها نیست؟
نه من اطلاع نداشتم. ميشه يه مثال بزنيد؟

واضح تر بگو من متوجه نمی شم شما مشکلتون با ذخیره سازی اعداد بزرگ تر از رنج تعریف شده می باشد ( چیزی که از تیتر میشه فهمید ) یا اینکه ارایه تعریف کنید و اینا ؟!!!
مشكل من اينجاد آرايه اي از كلاس huginteger است
مشكل ديگم در پياده سازي يه تابع مثلا تابع add مي باشد

exlord
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 12:33 عصر
System.Numerics.BigInteger
System.Numerics رو اول باید Add reference کنین ...

oranoos_mt
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 23:54 عصر
System.Numerics.BigInteger
System.Numerics رو اول باید Add reference کنین ...

ممنون كه گفتيد.
ميشه يه مثال بزنيد. ببخشيدا من تازه كارم . شرمنده

TeacherMath
یک شنبه 15 خرداد 1390, 22:51 عصر
ممنون بابت راهنماييتون
ولي شما احتمالا منظور سوالمو خوب متوجه نشديد يا اينكه سوالمو تا اخر نخوندين

منظور من جمع اعداد مثلا 200 رقمی با هم بود.