PDA

View Full Version : شروع شدن برنامه از یک خط خاص

Web.Designer01
دوشنبه 09 خرداد 1390, 23:21 عصر
سلام
من میخوام برنامم از خط مثلا 15 شروع شه و قبلی هارو در نظر نگیره(نمیخوام قبلی حالارو کامنت کنم)،باید چیکار کنم؟

cardano7
سه شنبه 10 خرداد 1390, 04:51 صبح
واقعا نیازی به این کار دارید؟

Web.Designer01
سه شنبه 10 خرداد 1390, 10:17 صبح
واقعا نیازی به این کار دارید؟
ای بابا گفتم خدا رو شکر جوابمو گرفتم بالاخره.
اگه نیاز نداشتم که مریض نبودم تاپیک بزنم!
فرض کنید دارین چنتا مبحث رو تو یه پروژه کنسول تو کلاس درسس میدین و کدارو همینجوری زیر هم مینویسین،مثلا حلقه for رو میگین حالا زیرش میخواین foreach رو بگین بعد میخواین از foreach برنامتونو کامپایل کنه.
تو vb6 یادمه میشد فلگ ملگ بذاریم اینجا باید چجوری اینکارو کرد؟

cardano7
سه شنبه 10 خرداد 1390, 10:31 صبح
خوب می تونید هر قسمت را داخل یک if قرار بدید.

int topic=2;
if(topic==1)
{
...
}
if(topic==2)
{
...
}
if(topic==3)
{
...
}

Web.Designer01
سه شنبه 10 خرداد 1390, 10:47 صبح
به قول یکی از دوستام میشه از goto هم استفاده کرد!!
ولی نه این راهش نیس،خدایی ماها چه راهایی به ذهنمون میرسه ها!!
از switch هم میشه استفاده کرد!!
در هر حال از کمکت ممنون

javad_r_85
سه شنبه 10 خرداد 1390, 11:30 صبح
خوب اگه می خوایی از خط دیگه شروع شه خوب چه کاریه اون خط را اول بنویس یا اینکه اونا توی یه تابع بنویس

Web.Designer01
سه شنبه 10 خرداد 1390, 11:35 صبح
خوب اگه می خوایی از خط دیگه شروع شه خوب چه کاریه اون خط را اول بنویس یا اینکه اونا توی یه تابع بنویس
به خدا همه این راههایی که میگین به ذهنه خودم هم رسیده بود ولی راه اصولیشو میخوام،قطعا باید یه راهی برای اینکاری که میخوام باشه دیگه نه؟!
نمیخوام چیدمان مطالب به هم بخوره!

javad_r_85
سه شنبه 10 خرداد 1390, 11:39 صبح
راه اصولی چیو برنامه خط به خط کامپایل می شه نه اینکه اول خط 10 بعد خط 20 بعد..... از همون تابع استفاده کن.

Web.Designer01
سه شنبه 10 خرداد 1390, 11:48 صبح
راه اصولی چیو برنامه خط به خط کامپایل می شه نه اینکه اول خط 10 بعد خط 20 بعد..... از همون تابع استفاده کن.
دوست عزیز وقتی یه چیزیرو نمیدونین حتما که نباید جواب بدین،من میگم یه راهی برای اینکاری که میخوام بکنم وجود داره راهشم if و goto و switch و تابع و ... نیست،خودم اینو میدونم که برنامه خط به خط کامپایل میشه از پشت کوه که نیومدم ولی الان میخوام به جای اینکه از خط اول شروع به کامپایل کنه از خط 15 شروع کنه،تا حالا براتون پیش نیومده بخواین همچین کاری کنین،در هر حال اگه پیدا کردم راهشو حتما میگم.

javad_r_85
سه شنبه 10 خرداد 1390, 12:06 عصر
داداش چرا آمپر می چسبونی مگه گفتم چیزی می دونم اتفاقا هیچی هم نمی دونم فقط نظرم را گفتم که فکر نکنم نیازی به اجازه گرفتن از شما باشه واسه این کار .در کل من عذر می خوام.

cardano7
سه شنبه 10 خرداد 1390, 12:21 عصر
نمیخوام چیدمان مطالب به هم بخوره!

اگه منظور اینه که کدی ننویسید، باید بگم تنها راهش اینه که بدید یک IDE سفارشی برای این منظور بسازند.

Web.Designer01
سه شنبه 10 خرداد 1390, 13:22 عصر
داداش چرا آمپر می چسبونی مگه گفتم چیزی می دونم اتفاقا هیچی هم نمی دونم فقط نظرم را گفتم که فکر نکنم نیازی به اجازه گرفتن از شما باشه واسه این کار .در کل من عذر می خوام.
نیازی به عذرخواهی نیست،خودتو بذار جای من،بعد عمری اومدم اینجا یه تاپیک زدم به این امید که یه راهی برای اینکاری که میخوام پیدا کنم،یکی میاد میگه واقعا میخوای همچین کاری کنی؟!،یکی میگه آخه برنامه خط به خط کامپایل میشه،میدونم که شما هدفت به نتیجه رسیدن تاپیک بود ولی خب این راهش نبود دیگه،بعضی اوقات یه تاپیک بدون جواب بمونه بهتره تا استفاده از if و تابع و ... برای یه همچین کاری!
موفق باشی

ayub_coder
سه شنبه 10 خرداد 1390, 13:46 عصر
عصبانیت نداره خوب وقتی راهی جز این نداره خوب حتما نداره دیگه. جنگ نکنید.