PDA

View Full Version : سوال: مقدار دهی به FileUpload

berjis
سه شنبه 10 خرداد 1390, 09:26 صبح
سلام به همگی و خسته نباشید. من 2 تا سوال دارم:
1.
برای عملیات Edit من یک رکورد رو از repeater انتخاب میکنم و با فشردن باتن ویرایش اطلاعات رکورد مورد نظر رو به صفحه ویرایش اطلاعات پاس میدم. یکی از این فیلدها یه فایله . میخوام بدونم چطور میتونم اونم به FileUpload پاس بدم. خیلی گشتم دو تا پست دیگه هم مثل این بود ولی کسی جوابی نداده بود. ممنون میشم اگه کسی جوابشو میدونه کمک کنه. یا حد اقل راه دیگه ای پیشنهاد بده. :افسرده:

2. چطور میتونم نوع فایل انتخاب شده از طریق FileUpload رو چک کنم که ببینم مجاز هست یا نه؟ یا اصلا این امکان وجود داره که فقط اون فایلهایی رو که من میخوام لیست کنه و نمایش بده(مثلا فقط فایل های نوع pdf)؟
با تشکر

karim orooji
سه شنبه 10 خرداد 1390, 10:02 صبح
سلام
1- من اینکار رو با گرید انجام دادم برای دانلود برنامه به این صفحه برو (http://barnamenevis.org/showthread.php?248285-دانلود-برنامه-گرید-با-قابلیت-ذخیره-،حذف-،ویرایش-و-اطلاعات-و-عکس)
2- برای این کار مقدار FileUpload v رو بگیر بعد مقدار FileUpload رو بررسی کن بعد براش شرط بزار

berjis
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 10:52 صبح
ممنون دوست عزیز ولی این مشکل منو حل نکرد

berjis
یک شنبه 15 خرداد 1390, 00:23 صبح
سلام دوستان من مورد دوم رو به این صورت چک کردم مشکلم حل شد:

if (FileUpload1.PostedFile.ContentType == "application/pdf")

البته برای چک کردن فایلهای pdf. برای فایلهای عکس هم به جای application/pdf از image/pjpeg استفاده میکنیم.

ohh_mid
یک شنبه 15 خرداد 1390, 15:31 عصر
سلام
برای ولیدیت کردن 2 تا راه کار وجود داره یکی به صورت code behind می باشد یعنی همین کاری که خودتون انجام دادید یا شبیه همین راه حل دیگه اینه که به وسیله Javascript یا Validatior ها کنترل خودت رو Validate کنی . مثلا با RegularExpersion می تونی همچین کاری رو انجام بدی تو اینترنت هم نمونه کدهاش زیاد هست .

برای ویرایش یک فرم کنترل fileUpload رو شما نمی تونید مقدار دهی کنید . بایستی خودتون این بخش رو خودتون تو کد نویسی مدیریت کنید و این قسمت کمی شخصی هست .