PDA

View Full Version : نمایش تعداد رکوردهای یافت شده

hasanr
سه شنبه 10 خرداد 1390, 11:56 صبح
سلام
یه فرم جستجو طراحی کردم که درونش یک ساب فرم هست و نتایج جستجو رو در ساب فرم نمایش داده میشه
می خوام تعداد رکوردهای یافت شده رو در تکست باکسی ببینم . کد مورد نظر چیه ؟
(توجه کنید که نتایج جستجو در باکس نمایش داده نمیشه )
ممنون

ARData
سه شنبه 10 خرداد 1390, 13:51 عصر
داخل تکست باکس اين عبارت را وارد نماييد :
=Count([Fildx])
فيلد x يکي از فيلدهايي مي باشد که معمولا فرمت آن نامبر مي باشد.

hasanr
سه شنبه 10 خرداد 1390, 14:41 عصر
حاصل جستجو در یک ساب فرم قرار دارد و این دستور جواب نمی دهد
از دستورهای زیر هم استفاده کرده ام اما نتیجه error است

=Count([forms]![FrmSearch].[SubForrmname].[Fildname])

=count([SubForrmname].[Fildname])

این دستور جواب می دهد اما بالاترین عددی را که نشان می دهد تعداد رکوردهایی است که بدون اسکرول کردن در ساب فرم دیده می شود :ناراحت:

Me.TxResultCount = Me.SubformName.Form.RecordsetClone.RecordCount

ARData
سه شنبه 10 خرداد 1390, 15:10 عصر
داخل تکست باکس اين عبارت را وارد نماييد :
=Count([Fildx])
فيلد x يکي از فيلدهايي مي باشد که معمولا فرمت آن نامبر مي باشد.
براي سابفرم همين فرمولو ولي با آدرس سابفرم بکار ببريد :

=Count(Forms!نام سابفرم!نام فرم اصلي![Fildx])

hasanr
سه شنبه 10 خرداد 1390, 16:59 عصر
همانطور که توی پست قبلی گفتم این کدها ارور می ده :ناراحت:

مهدی قربانی
سه شنبه 10 خرداد 1390, 18:26 عصر
همانطور که توی پست قبلی گفتم این کدها ارور می ده :ناراحت:

سلام
يك روش كاربردي

Dim rst As DAO.Recordset
Dim I As Integer
Dim strSQL As String
strSQL = "SELECT Table2.a FROM Table2 WHERE (((Table2.a)= """ & Me.Combo5 & """ ));"
Set rst = CurrentDb.OpenRecordset(strSQL)
rst.MoveFirst
rst.MoveLast
I = rst.RecordCount
Me.Text9 = I
rst.Close
Set rst = Nothing

Zero Defect
سه شنبه 10 خرداد 1390, 19:51 عصر
سلام

تا حدود زیادی پاسخ دوستمون ARData درسته ولیکن ریزه کاریهاش رو رعایت نفرمودن

ولی قبل از اینکه جواب سئوال شما رو بدم توصیه میکنم برای یادگیری دوستانی که در ابتدای مسیر هستند حتما نگاهی به مثالهای موجود به همراه خود Access داشته باشند

تابع Count جوابگو هستش ولی حیطه عملکردی اون محدود به رکوردستی خواهد بود که کرسر در داخل اونه

شما میتونید در داخل خود سابفرمتون ابتدا از تابع Count استفاده کنید و تعداد رکوردها رو بشمرید و در نهایت اون رو به بخش بیرون از سابفرم انتقال بدید

مثال Northwind موجود به همراه خود اکسس هم مثالی مشابه همین امر داره ( البته در خصوص جمع زدن فاکتور )
تصاویر اونها و نتیجه ای که در صورت به کار بردن تابع Count با همون روش به دست خواهید آورد رو براتون قرار میدم

تصور میکنم با این راهنمایی خودتون موفق به انجام کار بشید اگر نشدید نمونه مد نظرتون رو قرار بدید

در صورتی که موفق شدید نمونه رو جهت استفاده دیگر دوستان اینجا قرار بدید .

70611
70612

ضمن اینکه شما از تابع DCount هم میتونید استفاده کنید ( بدون نیاز به ایجاد فیلد کمکی ) ولی در اونصورت شرطی که به واسطه اون عملیات فیلتر سازی در داخل ساب فرم هم به انجام میرسه رو باید در داخل اون تابع درج کنید

.......................

جناب آقای قربانی سلام

استفاده از روشی که ارائه فرمودید منطقی به نظر نمیاد و پیچیدگی بی دلیل در انجام یک کار ساده هستش

موفق باشید

hasanr
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 00:32 صبح
ضمن تشکر از دوستان محترم
آقای Zero Defect (http://barnamenevis.org/member.php?154818-Zero-Defect)
بابت ایده خوبتون ممنونم با روش شما یعنی نمایش مجموع رکوردها در ساب فرم و انتقال اون به فرم اصلی تقریبا به جواب رسیدم الان مشکل اینه که مجبور شدم کلیدی رو بزام که بعد از جستجو و نمایش کامل نتایج جستجو ، با فشردن اون مجموع رو مشاهده کنم . کد رو در رویدادهای Afterupdate , ... هم قرار دادم اما نشد آیا راهی هست که بعد از تکمیل جستجو کد نمایش مجموع رکوردها اجرا بشه ؟

(راستی ساعت 1 شبه اما 12 درج شده )

hasanr
جمعه 13 خرداد 1390, 23:32 عصر
مشکل حل شد ؛ اشتباهات بنده این بود که در ابتدا برای نمایش نتیجه ، کدی رو نوشتم که از ساب فرم مقدار درون تکست باکس مجموع نتایج رو به فرم اصلی انتقال بده و اون رو در انتهای دستورات جستجو در کلید جستجو قرار داده بودم و بعدا هم اون کد رو در کلید جداگانه ای قرار دادم در حالی که روش درست این بود که داخل تکست باکس درون فرم اصلی این کد رو قرار بدم

=Subformname.Form!Fildname

:لبخندساده:

hasanr
جمعه 17 تیر 1390, 21:18 عصر
اگه بخام تکست باکس تعداد رکوردهای یافت شده رو بدون لحاظ کردن چندباره رکوردهای دارای مقادیر تکراری فیلد خاصی

(count distinct fild1) نشون بده راه حل چیه‌ ؟

hasanr
شنبه 25 تیر 1390, 23:34 عصر
???????????????