PDA

View Full Version : سوال: محاسبه تعداد روزهای سپری شده از سال در کوئری

hf.farhadi
سه شنبه 10 خرداد 1390, 19:25 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
من د رنمونه پیوست میخوام در کوئری موجود روزهای سپری شده از سال رو محاسبه کنم . باید از چه تابعی استفاده کنم . البته جستجو کردم ولی نمونه دلخواه رو پیدا نکردم . ممنون میشم راهنمایی کنین .:قلب::قلب::قلب:

wolfstander
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 07:24 صبح
سلام
شما از بخش مشکلات زبان فارسی تو همین فروم، توابع فارسی آقای آزادی یا توابع آقای میدانی (فرساران) رو بردارید و تو برنامه اتون از توابع مربوط به کم کردن دو تاریخ استفاده کنید
J_DIFF
بعد تاریخ ابتدای سال رو بهش بدید
راحت و ساده

hf.farhadi
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 20:52 عصر
با سلام ممنون از پاسختون
استاد عزیز در نمونه فوق اختلاف دو تاریخ محاسبه شده . حالا چطوری میتونم تو خود کوئری تاریخ ابتدای سال رو تعریف کنم به طوری که نیاز نباشه هر سال این تاریخ رو تغییر داد و به روزش کرد. در مورد تاریخ روز میشه تو یه فیلد ذخیره کرد و ازش استفاده نمود.

هدف من از این کار بدست آوردن تعداد روزهای مرخصی استحقاقی کارکنان است که تا به این روز به آنها تعلق میگیرد و بیش از این جزء مرخصی بدون حقوق میباشد . اگه راه حل بهتر یا نمونه ای دارین لطفاً ارائه کنین . ممنون میشم

hf.farhadi
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 23:55 عصر
دوستان لطفاً راهنمایی کنین

hf.farhadi
شنبه 14 خرداد 1390, 21:21 عصر
دوستان عزیز یعنی راه حلی وجود نداره؟؟؟؟؟

hf.farhadi
سه شنبه 24 خرداد 1390, 23:27 عصر
با سلام
دوستان همچنان منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم:متعجب:

dadsara
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 14:39 عصر
سلام
1- چیزی که پر واضح است تعداد روزهای مرخصی رفته پرسنل را در جائی ذخیره دارید
2- ماه جاری را از سیستم بخوانید (بسته به اینکه از چه تابعی استفاده می کنید ) مثلا اگر از تابع shamsi مربوط به آقای آزادی استفاده می کنید دو رقم وسط آن معرف ماه جاری است
3- به ازاء هر ماه قبلا درنظر گرفته اید که پرسنل چند روز می توانند مرخصی استفاده کنند حال این تعداد روز را در عدد ماه جاری ضرب کنید (این عدد ، تعداد روزی است که پرسنل می توانستند مرخصی بروند)
عدد حاصل از فرض 3 را از عدد مربوط به فرض 1 کم کنید حاصل همان چیزی است که می خواهید

hf.farhadi
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 14:53 عصر
با سلام خدمت دادسرای عزیز
ممنون از زحمتی که کشیدی . من از تابع آقای آزادی استفاده میکنم . روزهای مرخصی رفته پرسنل رو هم از طریق کوئری بدست میارم .فرا خواندن تاریخ تو فرم رو هم انجام دادم ولی مشکلم اینه که این فراخوانی رو باید از طریق کوئری انجام بدم تا بتونم محاسبات رو درست دربیام