PDA

View Full Version : انتخاب نام و ذخیره کد در فرم

شرلوک هلمز
سه شنبه 10 خرداد 1390, 21:48 عصر
من چند تا از فیلد هایم جدول را به کمبوباکس تغییر داده ام که نام کالا را بوسیله دستوری که در row source آن نوشته ام از جدول دیگه می آورد اما من باید کد کالا را ذخیره کنم نه نام آنرا ولی کاربر باید نام کالا را انتخاب کند اما کد کالا ذخیره شود
در #C اینکار را با دو خصوصیتی که کمبو دارد انجام میدادم Display و Value اما روش کار فکر کنم در اکسس فرق بکند - من که بلد نیستم -
در ضمن میخواستم که مثلا مقدار یک فیلد از جدول که در subform نمایش داده میشود را در یک تکست باکس که در فرم است نمایش دهم اما بلـــــــــــــــــــــــ ـــــــد نیستم

ARData
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 15:17 عصر
با سلام
شما براي اينکه در فرمتون ، کاربر اسم وارد کنه و در جدول به صورت نامبريک ثبت بشه ... تعريف کامبو رو توي جدول بايد طوري انجام بدهيد که مشاهده فيلد مورد نظرتون تکستي بوده ولي باطن آن نامبريک باشد ...
با مثالي که براتون ميزنم اميدوارم بتونم مطلبو برسونم :
در فايل پيوست دو تا جدول ايجاد کرده ام اولي جدول اصلي تعريف کالاهامونه شامل 2 فيلد T، اولي فيلد کد با فرمت نامبر و دومي فيلد نام با فرمت تکست . جدول دومي نيز شامل يک فيلد ارتباط داده شده به فيلدهاي جدول اول (kookup wizard) ...
اما نکته مهم ايجاد lookup wizard ي است که پاسخ سوال ما رو بده بنابر اين در هنگام ايجاد lookup wizard براي فرمت فيلد جدول دوم طبق عکس شماره 2 ضميمه براي اين کامبوباکس جاي ستون کد را با نام تعويض مي نماييم و بعد از اين مرحله از wizard lookup در مرحله بعدي که در عکس شماره 3 مشاهده مي شود مبناي اين فيلد را بر اساس فيلد کد انتخاب مي کنيم ... در حقيقت ماهيت اين فيلد (فيلد کامبوباکس) از نوع نامبر مي باشد(عکس شماره 4) و از لحاظ ظاهري براي ما نام کالا رو نشون مي ده . (عکس شماره 5)
نتيجه اين روند در فرم ايجاد شده از جدول دوم گوياي اين مسئله مي باشد .
http://ardata.persiangig.com/Field%20Cover.rar

شرلوک هلمز
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 23:11 عصر
دوست عزیز ممنون فکر کنم این همون چیزی که من دنبالش بودم ولی باید کمی روش کار کنم یک سوال ساده ام دارم البته ببخشید .دستور docmd.runquery غیر دستور sql یک مقدار دیگر هم میخواهد help که اینطوری میگه اگه میشه مقدار دوم را بگوید چی بذارم