PDA

View Full Version : سوال: انتقال مکان نما به اول تکست باکس

wolfstander
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 07:06 صبح
سلام
میخواستم بدونم آیا کدی هست که وقتی کاربر رفت روی یک تکست باکس (با ماوس یا با زدن کلید اینتر) ، بره اول تکست باکس واسته؟
مشکل من اینجاست که من یک تکست باکس ورود تاریخ دارم
حالا کاربر به جای اینکه عین انسان بره اینتر بزنه، با ماوس میره وسط تکست باکس کلیک میکنه
بعد تاریخ رو از وسط میزنه، الان شاکی هم میشه
میخوام بدونم راهی داره که از همون اول کار، بره روی اولین کارکتر تکست باکس وایسته و بعد طرف بتونه ورود اطلاعات کنه؟

RESMAILY
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 07:31 صبح
به نام خدا
با سلام گمانم بشود از كد زير استفاده كرد

MeTextBox.SetFocus
MyTextBox.SelStart = 0

wolfstander
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 08:02 صبح
این کد رو باید در اونت On click قرار داد
چون در حالت عادی که بعد از زدن اینتر، خودش میره روی اولی
مشکل زمانی هست که کاربر میاد و با ماوس کلیک میکنه
با تشکر از شما دوست عزیزم

جعفر88
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 08:42 صبح
سلام
دوست عزيز ضمن بكارگيري كد فوق همان طور كه خودتون بهتر ميدونين ، مي تونين با ارسال پيام مناسب خطاهاي احتمالي فرم رو اداره (handle) كنين (مثلا در درخواست شما ، خطاي مربوط به كنترلي كه Input Mask داره) و يه خواهش كوچولو اينكه معادل لفظي كلمات انگليسي رو تا اونجايي كه براتون مقدوره به فارسي بنويسين باور كنين وقتي هر خواننده اي به كلماتي مانند اونت(رويداد) برميخوره براش خيلي نامانوس ميشه (حداقل درمورد بنده كه اين طوريه). با تشكر

wolfstander
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 09:52 صبح
سلام
بله
حق با شماست
تنبلی بنده رو ببخشید
اصولا ً یا باید معادل درست فارسی رو نوشت، یا خود کلمه انگلیسی رو
اما ، اما امان از تنبلی
:شیطان:
در مورد روالهای کنترل خطا، دقیقا ً به دلیل همون روالهاست که اگه کاربر از وسط تاریخ رو شروع کنه، ایراد میگیره
چون من گفتم که کاربر دیگه علامت ممیز (/) رو وارد نکنه تا راحت باشه
ولی کاربر میاد توی فرم یکی در میون پر میکنه
بعدش که ارور میده، میاد اونی رو که ارور داده پر میکنه
موارد هم که لازم هست وارد بشه رو به رنگ قرمز و ستاره دار نشون دادم
کاربره دیگه
چه میشه کرد؟
:عصبانی++:

RESMAILY
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 10:08 صبح
به نام خدا
با سلام. كد تقديمي در رويدادkeydown هم استفاده مي شود. كمي آزمون و خطا لازم دارد.(چرا؟ چون حالت هاي مختلفي پيش مي آيد) مثلا درمورد موضوعي كه شما نوشته ايد مي شود كه پس از كد فوق عبارت زير را هم اضافه كرد.

SendKeys "{HOME}"

ARData
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 12:06 عصر
به نام خدا
با سلام گمانم بشود از كد زير استفاده كرد

MeTextBox.SetFocus
MyTextBox.SelStart = 0
دوست عزيزمون کدش صحيحه در رويداد on got focus خيلي خوب جواب مي ده .Private Sub Text2_GotFocus()
Text2.SelStart = 0
End Sub

جعفر88
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 14:14 عصر
دوست عزيز
پيشنهاد ميشه در مواقعي كه كنترلي در فرم ماسك ورودي دارد سعي كنيد درستي وارد شدن داده تون رو در رويداد Before Update بررسي كنين .

RESMAILY
دوشنبه 16 خرداد 1390, 13:43 عصر
به نام خدا
با سلام. كد آخري روي onclick هم جواب مي دهد. براي رفع خطاي ثبت تاريخ راه حل هاي متفاوت و مطمئن تري هم وجود دارد. من به سليقه شخصي با فرمت ورودي آكسس در inputmask موافق نيستم.

wolfstander
دوشنبه 16 خرداد 1390, 18:55 عصر
دوست عزيز
پيشنهاد ميشه در مواقعي كه كنترلي در فرم ماسك ورودي دارد سعي كنيد درستي وارد شدن داده تون رو در رويداد Before Update بررسي كنين .

سلام
با توجه به توابع آقای آزادی از دستور Validdate استفاده میکنم
مشکلم تو بررسی تاریخ نیست
تو اینه که کاربر میاد و زرت کلیک میکنه و شروع میکنه به وارد کردن تاریخ
بدون توجه به هیچ چیز دیگه ای
حالا بماند بخشهاش دیگه که به امید خدا میخوام یه تاپیک بزنم در رابطه با سوالات احمقانه ای که کاربران میپرسند
عین اون ایمیل مربوط به مایکروسافت
خداییش به نظر شما شاهکار نیست کسی که هنوز تو عمرش ایمیل هم نداشته ، بعدش میاد میگه این نرم افزار چرا وبی نیست؟
:گریه: