PDA

View Full Version : ارتباط با دیتا بیس

abbasrahmati
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 10:52 صبح
سلام من میخوام یه ارتباطی بین اکسس و وی بی دات نت برقرار کنم نه یه ارتباط معمولی. . . . . . .مثلا میخوام دو تا تکست باکس روی فرمم باشه و یه دکمه . . . وقتی دکمه کلیک شد فیلد یک و دو از رکورد یا ردیف اول به ترتیب در تکست بکس یک و دو نمایش داده بشه . . . .مثلا اگه فیلد اول مربوط به نام باشه و فیلد دوم مربوط به نام خانوادگی باشه میخوام در تکست اول و دوم این نام و نام خانوادگی نمایش داده شه !!! البته یه سایت خارجی رو خوندم ولی فکر کنم یکی از کدهاش مشکل داشت و جواب نداد . . . . . فقط اگه میشه مرحله به مرحله توضیح بدید . . ..از دوستان صمیمانه ممنونم

Navid Asadi
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 14:15 عصر
خوب ای چه فرقی با سایر ارتباط ها داشت؟

abbasrahmati
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 17:14 عصر
خوب تا اونجا که من توی این سایتا دیدم همه از یه نوع ارتباطی استفاده میکنن که فقط داده های یه دیتابیسو نشون میده و مثلا کاربر نمیتونه توی دیتا بیس سرچ کنه . . . . . مثلا فکر کن من یه دیتا بیس دارم که فیلد اولش نام خواننده و فیلد دوم خود اهنگه و روی فرم هم یه تکست باکس دارم با یه دکمه . . . . حالا یه کاربر میاد اسم اون خواننده رو توی تکست باکس مینویسه و با کلیک کردن باید اهنگ خونده شه . . . . من اینجور ارتباطو میخوام . . . . . بازم ممنون

abbasrahmati
شنبه 14 خرداد 1390, 09:53 صبح
چی شد . . . .کسی بلد نبود؟؟ . . .. . . . :متعجب:

bhasoft
دوشنبه 16 خرداد 1390, 23:21 عصر
دوست عزيز با سلام.
تا اونجا كه من ميدونم ربطي به نوع ارتباط نداره.
ارتباط 1نوع هستش.و مونده پايگاهت چي باشه.
شما بايد يه دستور select بنويسي و توش اون كارهايي رو كه ميخواي انجام بشه رو بنويسي.
حالا چون به فرض مثال شما، آهنگ ها زياد ميشه پس كار درستي نيست خود آهنگ رو درون ديتا بيس ذخيره كرد.
پس بايد ادرس اهنگ درون ديتا بيس باشه.
بعد از جستجو و پيداشدن نيز بايد ادرس اهنگ رو به مديا پلير پاس كرد تا اهنگ اجرا بشه...
پس ربطي به نوع ارتباط با پايگاه داده نداره.
بازم اگه مشكلي بود من تا حد امكان در خدمتم.
موفق باشيد/.

nader.golab
سه شنبه 17 خرداد 1390, 15:02 عصر
سلام دوست عزیز.
نظر دوستان صحیح هستش ارتباط فرقی نداره و تو سایت سرچ کنی زیاده.
اول اطلاعاتت رو در برنامه load کن که کد این در سایت زیاده و سرچ کن.
دوم اینکه با یک کلید تنظیم کن که DataRow بره بعدی و اطلاعات رو درون textbox نشون بده.

Navid Asadi
سه شنبه 17 خرداد 1390, 21:32 عصر
خوب تا اونجا که من توی این سایتا دیدم همه از یه نوع ارتباطی استفاده میکنن که فقط داده های یه دیتابیسو نشون میده و مثلا کاربر نمیتونه توی دیتا بیس سرچ کنه . . . . . مثلا فکر کن من یه دیتا بیس دارم که فیلد اولش نام خواننده و فیلد دوم خود اهنگه و روی فرم هم یه تکست باکس دارم با یه دکمه . . . . حالا یه کاربر میاد اسم اون خواننده رو توی تکست باکس مینویسه و با کلیک کردن باید اهنگ خونده شه . . . . من اینجور ارتباطو میخوام . . . . . بازم ممنون

معلوم هستش اصلا تو این سایت نگشتی که این حرف رو میزنی...
جستوجو در دیتابیس رو سرچ کن n تا لینک میاد...