PDA

View Full Version : حرفه ای: ارتباط بین جداول

amir91
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 17:54 عصر
سلام دوستان
آیا امکانی وجود دارد که کدهای جدول اول را به محض ورود در جدول دوم وارد کند یعنی اگر کد 100 در جدول اول ایجاد شد در جدول دوم نیز ایجاد شود؟؟؟؟؟؟؟

amir91
جمعه 13 خرداد 1390, 06:48 صبح
کسی نیست که اطلاع داشته باشه

ARData
یک شنبه 15 خرداد 1390, 11:24 صبح
عزيز جان سوالتون واضح نيست لطفا سوالتونو با يک نمونه توضيح بدين .

amir91
یک شنبه 15 خرداد 1390, 16:34 عصر
من دو تا جدول دارم (جدول ثبت مشخصات اولیه و جدول ثبت مشخصات تکمیلی )که در یکی شماره ردیف auto number می باشد و در دیگری فیلد ردیف number می باشد می خواهم این دو جدول طوری به هم متصل باشد که اگر در جدول ثبت مشخصات اولیه autonumber عددی به ما داد بصورت اتوماتیک در جدول دوم که نوع داده آن number می باشد وارد شود

amir91
یک شنبه 15 خرداد 1390, 17:05 عصر
مثلا در این فایل می خواهم اگر در جدول اطلاعات فردی کدی وارد شدن آن کد بطور اتوماتیک در جدول تحصیلات وارد شود

http://up.iranblog.com/images/835bqwkuhmzs6i3v1qt.rar

ARData
دوشنبه 16 خرداد 1390, 09:20 صبح
شما براي جدول اول يک فرم ايجاد کرده و سابفرم اونو جدول دوم قرار دهيد . سپس فيلدهاي مورد نظرتونو با استفاده از ويزاد سابفرم به يکديگر لينک نماييد . نمونه زير به همراه عکس مصداق جواب شماست .
http://ardata.persiangig.com/ARDAT%20Subform.rar

جعفر88
دوشنبه 16 خرداد 1390, 10:32 صبح
سلام
البته دوست عزيز يه اشكال كوچك در خاصيت SubdataSheet جدول اصلي فايل شما هست كه فكر مي كنم تا حالا متوجه موضوع شدين و رفعش كردين ولي اگه رفع نشده به نماي طراحي جدول (Design View) بريد و كليك راست نموده و گزينه Properties را انتخاب نموده و خاصيت فوق را به نام جدول تغيير دهيد و اگر هم مقدار خاصيت(را كه نام قبلي هست) حذف كنيد اكسس به صورت خودكار جدول فرزند را به صورت زيربرگه(SubSheet) به جدول والدو اصلي ربط داده و نمايش خواهد داد ، بعد از اين اصلاح مي توانيد فرم اصلي و زير فرم را طراحي كنيد .

amir91
دوشنبه 16 خرداد 1390, 21:42 عصر
از دوستان ممنونم ولی من میخواهم بدانم راهی بجز سابفرم وجود دارد مثلا از همان design جدولها،آنها را به هم ارتباط بدیم

amir91
جمعه 20 خرداد 1390, 12:54 عصر
کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟

amir91
یک شنبه 22 خرداد 1390, 19:39 عصر
کسی می دونه ارتباط بین جداول در نمای design جداول چیه؟؟؟؟؟؟