PDA

View Full Version : حرفه ای: محدود کردن سطح دسترسی کاربر

mrtir12
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 22:36 عصر
سلام
ببخشید من بار دوم هستش که این تاپیک رو میزارم و اصلا نمی دونستم که باید عنوان مناسب داشت.:ناراحت:

من یه برنامه حسابداری نوشتم که برای اون سطح دسترسی گذاشتم.
برای این کار یه فرم گذاشتم و در این فرم سه تب گذاشتم که(این فرم توسط ادمین تکمیل می شود)تب اول پر کردن اطلاعات فردی شخص و تب دوم گذاشتن نام کاربر و پسورد و در تب سوم مشخص کردن سطح دسترسی کاربر معمولی هستش.
من در این تب سوم چند چک باکس گذاشتم که چک باکس اول محدود کردن سطح دسترسی به فاکتور فروش رو میگه زمانی که این پر شد بعد کاربر معمولی وارد برنامه شد این فاکتور فروش غیر فعال باشد(یعنی زمانی که چک باکس ترو شد و دکمه تایید رو فشار دادم باید تغییرات اعمال شود)من هر کاری کردم به جای نرسیدم.
اگه میشه کمک کنید.
ممنون:افسرده:

B.I.O.H.A.Z.A.R.D
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 23:22 عصر
سلام

ممکنه بیشتر توضیح بدید؟

منظورتون اینه که ادمین میاد یه چک باکسی رو میزنه که فاکتور فروش رو به کاربر معمولی نشون نده؟ بعد اون وقت ادمین از برنامه میاد بیرون و کاربر معمولی وارد میشه؟ درست متوجه شدم؟

mrtir12
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 23:37 عصر
سلام منظور من اینه که
شما یه برنامه حسابداری رو نوشتید بعد این برنامه فقط دو نفر دسترسی داردن یکی ادمین و یکی کاربر معمولی .
من می خوام ادمین برای این کاربر معمولی یه سطح دسترسی بزاره .یه چک باکس گذاشتم برای اینکه وقتی ترو شد کاربر معمولی که وارد شد دشترشی به این فاکتور نداشته باشه حالا خیلی چک باکس وجود دارد که من فقط همین یکی رو گفتم.

B.I.O.H.A.Z.A.R.D
جمعه 13 خرداد 1390, 09:32 صبح
خب ببینید در جدول دیتابیس برنامه، دو نوع user با فیلد های مربوطه که میخواین داشته باشین. با مثال میگم البته برای یه چک باکس (بقیه رو خودتون متوجه میشید)

فرض کنید یه جدول login داریم، که این فیلد ها رو داره: username، password ، SecurityLevel

برای ادمین برنامه مثلاً میایم SecurityLevel رو برابر 1 قرار میدیم و وقتی داخل برنامه شد، چک میکنیم که اگر این فیلد 1 بود، اون گزینه ها (فاکتور فروش و...) رو نشون بده بهش. و در همون صفحه

وقتی که چک باکس ها رو true یا false کرد و دکمه انجام کار رو زد، بیاید واسه user های دیگه فیلد SecurityLevel رو مثلاً صفر کنه. و این باعث میشه وقتی کاربر های دیگه وارد برنامه میشن، توسط برنامه نویسی شما اون گزینه های مربوطه رو نبینن.

اگر متوجه شدید ولی توی انجام این کار مشکل دارید بگید تا یه برنامه کوچیک بنویسم واسه مثال