PDA

View Full Version : سوال: خواندن نتایج سئو از ابزار تحت وب و بهتر کردن رتبه سایت

i-php-i
جمعه 13 خرداد 1390, 00:03 صبح
من با استفاده از این وب سایت (http://gtmetrix.com/) میزان رعایت اصول سئو در وب سایت خودم رو تست کردم و نتایج زیر رو بدست آردم. بغیر از قسمتهای زیر، بقیه قسمتها 100 درصد بودم.

لطفا بگید که این آمار به چه چیزی اشاره می کنن و چطور باید مقدار اونها رو افزایش بدم؟

Minimize redirects 0%

Optimize images 0%

Specify a cache validator 0%

Minify CSS 62%

Minify HTML 95%

Use efficient CSS selectors 98%

Keramatifar
جمعه 13 خرداد 1390, 10:00 صبح
شما باید با استفاده از تکنیک های Optimization حجم تصاویری که استفاده می کنید را تا حد امکان کم کنید
باید از تکنیک های فشرده سازی CSS و HTML استفاده کنید
باید از Selector های مفیدتر و سریعتر در CSS استفاده کنید

i-php-i
جمعه 13 خرداد 1390, 11:57 صبح
شما باید با استفاده از تکنیک های Optimization حجم تصاویری که استفاده می کنید را تا حد امکان کم کنید
باید از تکنیک های فشرده سازی CSS و HTML استفاده کنید
باید از Selector های مفیدتر و سریعتر در CSS استفاده کنید

توی این وب سایت گفته که تصاویر بهینه نیستن. و چندتا تصویر jpg رو معرفی کردم و گفته که

Optimizing the following images could reduce their size by 20.7KiB (92% reduction).

تصاویر jpg خودشون فشرده هستن، چطور باید بیشتر فشردشون کنم؟ منظورش از بهینه کردن تصاویر چی هست؟

رضا قربانی
جمعه 13 خرداد 1390, 17:04 عصر
سایت جالبی معرفی کردید . ممنون

خب روی توضیحاتی که براشون % گذاشته کلیک کنید خودش اطلاعات کافی بهتون می ده .
بعدش همشون 100% نیستن - کنارشون اگه دقت کنی یه فلش زرد رنگ دو طرفه هست که دقیق بهتون می گه - اگر سبز بود یعنی 100% .

i-php-i
جمعه 13 خرداد 1390, 17:40 عصر
سایت جالبی معرفی کردید . ممنون

خب روی توضیحاتی که براشون % گذاشته کلیک کنید خودش اطلاعات کافی بهتون می ده .
بعدش همشون 100% نیستن - کنارشون اگه دقت کنی یه فلش زرد رنگ دو طرفه هست که دقیق بهتون می گه - اگر سبز بود یعنی 100% .
بنظرتون این سایت معتبر هست؟
آیا سایتهایی مثل گوگل، یاهو و بینگ چنین ابزاری ندارن که وب مسترها ازشون استفاده کنن؟
نمی شه به آمار و ارقام هر ابزاری اعتماد کرد.

رضا قربانی
شنبه 14 خرداد 1390, 09:42 صبح
بنظرتون این سایت معتبر هست؟
آیا سایتهایی مثل گوگل، یاهو و بینگ چنین ابزاری ندارن که وب مسترها ازشون استفاده کنن؟
نمی شه به آمار و ارقام هر ابزاری اعتماد کرد.
فکر نکنم عزیزم - چون من تازه اولین باری هست که اسم این سایت رو می شنوم . اگه سایت خود یاهو و گوگل هم توی همین سایت نیگاه کنید می بینید که اونا هم ضعف های خودشون رو دارن ، پس این چیزا و ادعاهای این سایت زیاد مهم نیستن .

i-php-i
شنبه 14 خرداد 1390, 14:24 عصر
فکر نکنم عزیزم - چون من تازه اولین باری هست که اسم این سایت رو می شنوم . اگه سایت خود یاهو و گوگل هم توی همین سایت نیگاه کنید می بینید که اونا هم ضعف های خودشون رو دارن ، پس این چیزا و ادعاهای این سایت زیاد مهم نیستن .
درسته که نمی شه روی اطلاعات این وب سایت حساب باز کرد ولی بنظرم اطلاعات کاملی از وب سایت ارائه می ده. شاید آمار و ارقامش صحیح نباشن ولی می شه متوجه شد که چه ضعفهایی توی وب سایت هست.

مثلا من از CSS Sprite برای یکی کردن تصاویر وب سایت و کم کردن درخواستها از سرور استفاده نمی کردم که این وب سایت این موضوع رو بهم یادآوری کرد.

توی این سایت یه لینک از سایت گوگل وجود داره که ظاهرا مخصوص تشخیص سرعت وب سایت هست. http://code.google.com/speed/page-speed/
من وارد این لینک شدم ولی 403 یا 404 می داد. بنظرتون چه دلیلی داره؟

Mahdi.Spirit
شنبه 14 خرداد 1390, 15:03 عصر
توی این سایت یه لینک از سایت گوگل وجود داره که ظاهرا مخصوص تشخیص سرعت وب سایت هست. http://code.google.com/speed/page-speed/
من وارد این لینک شدم ولی 403 یا 404 می داد. بنظرتون چه دلیلی داره؟
#تحريم#
براي ديدنش بايد دور بزنيد!

i-php-i
یک شنبه 15 خرداد 1390, 02:26 صبح
#تحريم#
براي ديدنش بايد دور بزنيد!
توی آماری که این وب سایت داده، عبارت زیر وجود داره.
There are 88 components with misconfigured ETags

لطفا بگید که منظور از ETags چیه؟

i-php-i
یک شنبه 15 خرداد 1390, 02:47 صبح
یه سوال دیگه در مورد کم کردن تعداد درخواستها:

من می خوام با استفاده از CSS Sprite تصاویر قالب وب سایتم رو به یه تصویر تبدیل کنم.

توی مرورگرهای مایکروسافت مخصوصا نسخه 6 که دستور inline-block به خوبی اجرا نمی شه، چطور باید برای تگهای inline موقعیت قرارگیری تصویر رو تعیین کنم؟

سوال دیگه: برای تکرار کردن یه تصویر در راستای محور عمودی(repeat -y) یا محورد افقی(repeat -x) چیکار باید بکنم؟

سوال دیگه: آیا می تونم برای تکرار یه تصویر در پس زمینه از دستور repeat استفاده کنم؟