PDA

View Full Version : سوال: ملزم کردن کاربر جهت تکمیل فیلدی خاص در محدوده زمانی خاص

hf.farhadi
جمعه 13 خرداد 1390, 14:20 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز

من در نمونه ضمیمه شده میخوام کاربر رو ملزم به تکمیل فیلدی خاص در محدوده زمانی خاص کنم . ولی از کدهایی که نوشتم ایراد میگیره . لطفاً راهنمایی کنید. و اگه امکانش هست نمونه ضمیمه رو اصلاح کنید . ممنون

hf.farhadi
شنبه 14 خرداد 1390, 16:25 عصر
با سلام
دوستان اگر امکان اجرای کل خواسته هام ندارد در صورت امکان فقط بگین تو کدوم رویداد میتونم وقتی تاریخ سیستم از تاریخ وارد شده کاربر بزرگتر شد . یه پیام جهت آگاهی کاربر برگردونم .(تو رویداد on last focus ,on got focus) موفق نشدم. البته فکر کنم شرطی که میزارم اشتباه است. لطفاً راهنمایی کنید.ممنون

hf.farhadi
یک شنبه 15 خرداد 1390, 16:23 عصر
دوستان لطفاً راهنمایی کنید بهش نیاز فوری دارم:اشتباه::ناراحت::افسرده:

hf.farhadi
سه شنبه 17 خرداد 1390, 21:17 عصر
دوستان باسلام
من نمونه قبلی رو تا یه جاهایی اصلاح کردم ولی باز چند تا مشکل دارم میشه لطف کنین کمک کنین:ناراحت::ناراحت::افسرده: :افسرده:

hf.farhadi
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 23:33 عصر
دوستان
واقعاً این مشکل (بند 2 در نمونه پیوست )راه حل نداره ؟؟؟؟؟؟

مهدی قربانی
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 09:17 صبح
سلام
با توجه به محدوديت وقتم در حال حاضر تغييراتي در برنامه شما دادم ( كدها و غيره ) كه رويه مورد نظرتون رو اجرا ميكنه ، عذرخواهي ميكنم كه امكان توضيحات بيشتر در اين مقطع رو ندارم اگر موردي يا سئوالي بود مطرح كنيد تا در فرصت بعدي بررسي و پاسخ داده بشه .

hf.farhadi
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 21:07 عصر
با سلام آقای قربانی عزیز و گرامی شرمنده از اینکه وقتتون رو گرفتیم و بهتون زحمت دادیم:خجالت:
عالی بود همونی بود که میخواستم :تشویق::تشویق::تشویق:
فقط اگه لطف کنین جهت یادگیری بفرمایین که این کد چیکار میکنه

=Mid([DateSistem],1,2) & Mid([DateSistem],4,2) & Mid([DateSistem],7,2)

در ضمن آیا علت اینکه نام فیلد تاریخ رو از date به E_date تغییر دادین اینه که سیستم با تاریخ میلادی اشتباه نگیره؟؟
مجدداً از زحماتی که میکشین سپاسگذاری میکنم

مهدی قربانی
جمعه 20 خرداد 1390, 00:37 صبح
سلام
مشکل محاسبه تاریخ برنامه شما برمی گشت به عددی نبودن تاریخ جاری ( همون Datesistem ) یعنی قرار داشتن ممیز در مقدار تاریخ که امکان محاسبه رو سلب می کرد بنابراین لازم بود که ابتدا این ممیزها حذف بشن به همین دلیل من از تابع MID در داخل Text37 استفاده کردم . برای آشنایی بیشتر با این تابع به Help اکسس مراجعه کنید .

در ضمن آیا علت اینکه نام فیلد تاریخ رو از date به E_date تغییر دادین اینه که سیستم با تاریخ میلادی اشتباه نگیره؟؟در اکسس یکسری اسامی رزرو داریم که مصلحت نیست از این اسامی در نامگذاری فیلدها استفاده بشه مثل همین Date