PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی صفخات وب ؟

web.designer
جمعه 13 خرداد 1390, 16:20 عصر
سلام به همه برنامه نویسان وب :قلب:

من تازه میخوام برنامه نویسی وب رو شروع کنم

اما نمیدونم باید چه زبونی رو انتخاب کنم. php یا ASP.NET ؟ :متفکر:

چون اسم php بیشتر به گوشم خورده بود اینجا سوالم رو پرسیدم

زبون php با HTML فرق میکنه ؟

ممنون

رضا قربانی
جمعه 13 خرداد 1390, 16:56 عصر
خیلی توی این سایت در مورد این موضوع بحث شده (البته توی همین بخش)

با یک سرچ کوچیک خیلی چیزها دستگیرتون می شه .

زبون php با html فرق می کنه !! اگه ساده بهت بگم php یه زبان داینامیکی هست و باهاش می تونی با بانک در ارتباط باشی و هر ایده ای داشته باشی پیاده کنی . از html بیشتر بر روی قالب ها استفاده می کنن .

این رو هم در نظر داشته باشید برای داشتن یک وب سایت خوب و یک فرد قوی در برنامه نویسی باید از ترکیب چند زبان استفاده کنید .

به نظر من اول php رو یاد بگیر - از اساتید بزرگ هم اگر سوال کنید می بینید که اول با php شروع کردند .

web.designer
جمعه 13 خرداد 1390, 23:04 عصر
ممنون دوست عزیز
پس اول php و HTML کار میکنم

چه طوری استارت بزنم خوبه ؟ کتاب یا سی دی آموزشی یا کلاس ؟ البته من برنامه نویسی ویژوال بیسیک کار کردم و پیش زمینه برنامه نویسی دارم
برای PHP چه ادیتوری الان همه استفاده میکنند ؟
چه ورژنی کار کنم ؟

bravia2009
شنبه 14 خرداد 1390, 00:04 صبح
دوست من جفتشو کار کن

r0ot$harp
شنبه 14 خرداد 1390, 00:26 صبح
ممنون دوست عزیز

چه طوری استارت بزنم خوبه ؟ کتاب یا سی دی آموزشی یا کلاس ؟ البته من برنامه نویسی ویژوال بیسیک کار کردم و پیش زمینه برنامه نویسی دارم
چه ورژنی کار کنم ؟

دوست عزیز عذر می خواما ...

شما اول بهتره برین کمی مطالعه کنید ببینید اصلا وب چی هست ؟؟؟ چه نوع زبان هایی وجود داره ؟؟؟ فرق بین داینامیک و استاتیک چیه ؟؟؟ بعد بیا اینجا بقیه سوال ها رو بپرس .

php یه زبان بسیار قوی هست که پایه دستورات اون c هست . اگر شما زبان c رو بلد باشین 80-90% راه رو رفتین . اینکه شما vb بلدین به اندازه 0 درصد هم کمک کننده نیست .

برای یادگیری هم بهتر باهم شروع کنی اما بیشتر تمرکزت روی php باشه . اما html هم خوب یادبگیر . چون اگر php بلد باشیو html بلد نباشی به نظر اصلا به هیچ درد نمی خوره ...

برای کار رو php به نظر من بهترین ادیتور phpdesigner هست .

باتشکر احسان

رضا قربانی
شنبه 14 خرداد 1390, 09:49 صبح
ممنون دوست عزیز

چه ورژنی کار کنم ؟

اول عملی کار کن !!!!!!!!!!!!!!!! کتاب نخون !!!!!!!!!!!!!

ببینید اگه هزینه واستون مهم نیست می تونی اول php رو به صورت عملی از آموزشگاههای موجود یاد بگیرید و وقتی که به متوسط رسیدید و تونستید php رو درک کنید و فهمیدین جریانش چیه و چطوری برنامه نویسی می کنن اونوقت می تونی بری سراغ کتاب (البته پیشنهاد من و تجربه خودم !)

به این صورت یاد بگیرید
اول html بعدش css بعد php همراه با mysql و در کنار اینها اگه دوست داشتی می تونی js-jquery-moo tools-css3 یاد بگیرید - اون 4 تای اولی مهمترینشون هستن .

برای کار با این ها نیاز به نرم افزار Macromedia Dreamweaver و Xampp دارید .

امیدوارم که موفق باشید

web.designer
شنبه 14 خرداد 1390, 11:07 صبح
سلام
دوستان من شروع کردم دارم آموزش های تاپیک آموزش PHP 6 و Mysql 5 (http://barnamenevis.org/showthread.php?211942-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-PHP-6-%D9%88-Mysql-5) رو میخونم خیلی خوبه کلی جواب سوالامو توش پیدا کردم البته HTML هم تو اینترنت آموزشش زیاد بود اونا رو هم دارم میخونم :)

تو PDF های تاپیک فوق نوشته EasyPHP (http://www.easyphp.org) نصب کنم چون MySQL و Apache رو هم نصب میکنه و لازم نیست اونا رو جدا گانه نصب کنیم
اینجا هم با 3 تا ادیتور آشنا شدم phpdesigner و Macromedia Dreamweaver و Xampp

برای شروع با کدوم کار کنم ؟ فرقشون با هم چیه ؟ کدومشون کاملتره ؟

ممنون

r0ot$harp
شنبه 14 خرداد 1390, 12:29 عصر
سلام
دوستان من شروع کردم دارم آموزش های تاپیک آموزش PHP 6 و Mysql 5 (http://barnamenevis.org/showthread.php?211942-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-PHP-6-%D9%88-Mysql-5) رو میخونم خیلی خوبه کلی جواب سوالامو توش پیدا کردم البته HTML هم تو اینترنت آموزشش زیاد بود اونا رو هم دارم میخونم :)

تو PDF های تاپیک فوق نوشته EasyPHP (http://www.easyphp.org) نصب کنم چون MySQL و Apache رو هم نصب میکنه و لازم نیست اونا رو جدا گانه نصب کنیم
اینجا هم با 3 تا ادیتور آشنا شدم phpdesigner و Macromedia Dreamweaver و Xampp

برای شروع با کدوم کار کنم ؟ فرقشون با هم چیه ؟ کدومشون کاملتره ؟

ممنون

دوست عزیز شما چرا اینقدر عجول هستین؟؟؟؟

xampp ادیتور هست ؟؟؟ از کی تا حالا ؟؟؟

phpdesigner اسمش روش هست برای php و کلا زبان های text Based هست . ادیتور ویژوال نداره ...

در عوض برای php عالی هست . حتی من تو بعضی از جاها از zend بیشتر قبولش دارم .

برای شروع از همین dreamweaver استفاده کن .

در ضمن اینم بگم html کلا یه سری تگ های پایه داره و با اونا می تونی یه دنیا رو خلق کنی . و این خلق کردن هم تو هیچ آموزش درس داده نشده بلکه تو تمرین آموزش داده می شه .

باتشکر احسان

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 خرداد 1390, 15:30 عصر
اقا احسان ایشون نمی دونند که سوتی میدند و الا که نمی گفتند پس مهربون تر رفتار کنی نتیجه بخش تره
من نظرم اینه که اول تصمیم بگیری که طراح وب میخوای بشی یا برنامه نویس وب
طراح باید فتو شاپ و بعد اچ تی ام ال و بعد سی اس اس و جاوا اسکریچت و جی کوئری را یاد بگیره و عملا خیلی کار کنه . و بتونه ذوق خرج بده و پیگیر باشه چون حرفه ای بودن و خودت باید برسونی خودتو
اما برنامه نویس هم اینایی که گفتم و برنامه نویسی وب با پی اپ پی و یا ای اس پی که لارمش خوندن کتاب های مدیریت وب و ایسا داینامیک و و و معماری وب و شبکه های کام و دیتابیس که می تونی مای اسکیول و ... و وو غیره و اگه دات نت کار کنی که باید دات نت یاد بگیری..

r0ot$harp
شنبه 14 خرداد 1390, 19:30 عصر
اقا احسان ایشون نمی دونند که سوتی میدند و الا که نمی گفتند پس مهربون تر رفتار کنی نتیجه بخش تره
من نظرم اینه که اول تصمیم بگیری که طراح وب میخوای بشی یا برنامه نویس وب
طراح باید فتو شاپ و بعد اچ تی ام ال و بعد سی اس اس و جاوا اسکریچت و جی کوئری را یاد بگیره و عملا خیلی کار کنه . و بتونه ذوق خرج بده و پیگیر باشه چون حرفه ای بودن و خودت باید برسونی خودتو
اما برنامه نویس هم اینایی که گفتم و برنامه نویسی وب با پی اپ پی و یا ای اس پی که لارمش خوندن کتاب های مدیریت وب و ایسا داینامیک و و و معماری وب و شبکه های کام و دیتابیس که می تونی مای اسکیول و ... و وو غیره و اگه دات نت کار کنی که باید دات نت یاد بگیری..

سلام دوست عزیز.

به خدا نمی خوام کسی رو برنجونم یا اذیت کنم .

خودم هیچی نیستم . هیچی .

اما می خوام یه خاطره قشنگ یا بد رو بهتون بگم .

من 4 -5 سالی هست برنامه نویسی به صورت حرفه ای می کنم .

از روز اول سراغ خیلی چیزا رفتم . هک برنامه نویسی طراحی هرچی که تو دنیای نت و آی تی هست .

اما واقعا به هیچ جایی نرسیدم . می دونین چرا ؟؟؟ جون تو یه مدت کوتاهی عجول یودم . تاحالا شنیدین می گن تو کاری که عجله کنی انجام نمی شه ؟؟؟ راست هست .

واسه این به این دوستمون گفتم عجله نکنه چون هیچی رو نمی تونه یاد بگیره یا یادبگیره ناقص هست .

دوست عزیز شمایی که می خوای شروع کنی بهتر بدنی می خوای چی کار کنی و به کجای می خوای بری ؟؟؟
برای شروع بهتر هست همونطور که دوستان عرض کردن php و html رو یادبگیری . یاد گرفتنش واقعا سادس . واقعا می گم . اما استفاده از اون خیلی سخت .

برای طراحی وب یا حتی برنامه نویسیش باید خلاقیت داشته باشی . بهتر هست برای شروع یه پروژه ای رو برای خودتون در نظر بگیرین . فکر کنید برای مردم هست پول توش هست . شروع کنید به صورت حرفه ای روش کار کردن . از نمونه های اینترنت کمک بگیرین . این کار رو بعد از یادگیری انجام بدینا . قول می دم خیلی زود همه چی دستت بیاد . برای طراحی وب هم غیر از html مهم ترین عضو photoshop هست ....

باتشکر احسان

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 خرداد 1390, 19:56 عصر
حق میدم بهت از منم اینو داشته باشین دوستان که به سوال کردن عادت نکنید چون هر وقت به مشکل بر میخوری دوباره سوال می کنید...پس خودتون تلاش کنید تحقیق کنید با تشکر

web.designer
یک شنبه 15 خرداد 1390, 12:08 عصر
من الان دارم HTML رو از این سایت (http://www.w3schools.com/html/default.asp) میخونم بعدشم میخوام PHP رو از همین سایت (http://www.w3schools.com/php/default.asp) یاد بگیرم :لبخندساده:

فعلا هم HTML رو دارم تو نت پد کار میکنم تا یه کمی که راه افتادم بعد میخوام Dreamweaver رو نصب کنم

اینکه اینجا با دوستان مشورت میکنم میخوام راه رو اشتباهی نرم که بعد پشیمون بشم !

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 خرداد 1390, 12:44 عصر
dreamweaver ?? برای چی ؟
پیشنهادم همون نوت پد ++
تگ های html و شروع کن
. بعد بیا با Microsoft Expression Web dکار کن
برای php یک کتاب مرجع بخر

eshpilen
یک شنبه 15 خرداد 1390, 13:13 عصر
Notepad++ خیلی خوبه.
استفاده کنید حالش رو ببرید.
به چش و چالتون هم فشار نیارید.
چند وقت یکبار آب هویج بخورید :لبخند:
در Notepad++:
وقتی چند کاراکتر اسم تابع یا متغییری رو تایپ میکنید...
کنترل+فاصله برای آوردن نام توابع و اینا.
کنترل+اینتر برای آوردن نام متغییرها و اینا!

exlord
یک شنبه 15 خرداد 1390, 16:21 عصر
دوسان بیشترشون اصرار دارن که اول PHP ولی شاید فراموش کردن که اصاص وب HTML و CSS هستش ...
شما اول باید فقط و فقط HTML یاد بگیرین اونم با notepad ( همون کاری که من کردم ... ) البته Notepad ++ هم اشکالی نداره ...
بعد باید CSS رو یاد بگیرین ....
حالا که کمی را افتادین میتونین برین سراغ برنامه هایی مثل Dreamweaver ....
با همین 2 تا شما میتونین یه سایت Static بسازین ...
بعد از css , html باید javascrip رو یاد بگیرین ( فقط js خالی نه ajax و نه هیچ library )
حالا که اینارو یاد گرفتین برای ساختن وب سایت های داینامیک باید یه زبان سرور ساید یاد بگیرین ....
اگه C# یا vb.net بلدین برین سراغ ASP.NET :
مزایای ASP.NET :

Visual Studio : هیچ IDE قویتر از vs نمیتونین پیدا کنین ....
C# یه زبان برنامه نویسی کامله در مقابل php که یه زبان اسکریپتیه
C# ذاتا OOP هست ولی php هنوز به صورت 100% oop رو پیاده سازی نکرده
کمپانیی مثل Microsoft پشتشه ( آیندش تضمین شدس )
هزاران کد و کنترل آماده داره

تنها نکته ضعف ASP.Net از نظر من قیمت سرور های ویندوزی که خیلی گرونتر از سرور های لینوکسیه ....

اگه پیش زمینه ای تو .Net ندارین بهتره برین سراغ php چون یادگیریش آسونتره ...
در مورد IDE ( برنامه ای که کدهای php رو توش بنویسین ) هم من بعد از کلی جستجو و تست برنامه های مختلف PhpStorm (http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.jetbrains.com%2Fphpstorm%2F&rct=j&q=phpstorm&ei=JXPrTdTBJojLhAfYs526Bg&usg=AFQjCNEVxyVeV1WJrmtrbI9AHz5XnVDUFw&sig2=NApY0I-5FCD1CioBIS-X2A&cad=rja)رو پیدا کردم که خیلی قویتر از برنامهای دیگس و تنها مشکلش نوشتن فارسی مابین تگ هاس ( اگه سریالشو خواستین pm بدین )
در مورد یاد گیری هم اگه قدرت مالی داشتین حتما یه دوره آموزشی ببینین ... خیلی تو سرعت یادگیری تاثیر داره ....
فعلا همینا به ذهنم رسید که بگم ...

update :
Microsoft Expression Web 4 : اینم برنامه خوبیه و امکانات خوبی هم داره مثل :

Internal Web server
Super Preview : مشاهده سایت طراحی شده در IE5,IE6,IE7,IE8,IE9,Firefox
ادیتورشم قویه ...
فقط یکمی با cc3 مشکل داره ... بعضی کداشو حذف میکنه ...

VS.php : یه پلاگینه که روی Visual Studio نصب میشه ...
نسخه 2.10 برای VS2010 جدیدترینشه .... اگه کرکشو بتونین پیدا کنین این از همشون قویتره ... همه چی داره ...

r0ot$harp
یک شنبه 15 خرداد 1390, 23:19 عصر
دوسان بیشترشون اصرار دارن که اول PHP ولی شاید فراموش کردن که اصاص وب HTML و CSS هستش ...
شما اول باید فقط و فقط HTML یاد بگیرین اونم با notepad ( همون کاری که من کردم ... ) البته Notepad ++ هم اشکالی نداره ...
بعد باید CSS رو یاد بگیرین ....
حالا که کمی را افتادین میتونین برین سراغ برنامه هایی مثل Dreamweaver ....
با همین 2 تا شما میتونین یه سایت Static بسازین ...
بعد از css , html باید javascrip رو یاد بگیرین ( فقط js خالی نه ajax و نه هیچ library )
حالا که اینارو یاد گرفتین برای ساختن وب سایت های داینامیک باید یه زبان سرور ساید یاد بگیرین ....
اگه C# یا vb.net بلدین برین سراغ ASP.NET :
مزایای ASP.NET :

Visual Studio : هیچ IDE قویتر از vs نمیتونین پیدا کنین ....
C# یه زبان برنامه نویسی کامله در مقابل php که یه زبان اسکریپتیه
C# ذاتا OOP هست ولی php هنوز به صورت 100% oop رو پیاده سازی نکرده
کمپانیی مثل Microsoft پشتشه ( آیندش تضمین شدس )
هزاران کد و کنترل آماده داره

تنها نکته ضعف ASP.Net از نظر من قیمت سرور های ویندوزی که خیلی گرونتر از سرور های لینوکسیه ....

اگه پیش زمینه ای تو .Net ندارین بهتره برین سراغ php چون یادگیریش آسونتره ...
در مورد IDE ( برنامه ای که کدهای php رو توش بنویسین ) هم من بعد از کلی جستجو و تست برنامه های مختلف PhpStorm (http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.jetbrains.com%2Fphpstorm%2F&rct=j&q=phpstorm&ei=JXPrTdTBJojLhAfYs526Bg&usg=AFQjCNEVxyVeV1WJrmtrbI9AHz5XnVDUFw&sig2=NApY0I-5FCD1CioBIS-X2A&cad=rja)رو پیدا کردم که خیلی قویتر از برنامهای دیگس و تنها مشکلش نوشتن فارسی مابین تگ هاس ( اگه سریالشو خواستین pm بدین )
در مورد یاد گیری هم اگه قدرت مالی داشتین حتما یه دوره آموزشی ببینین ... خیلی تو سرعت یادگیری تاثیر داره ....
فعلا همینا به ذهنم رسید که بگم ...

update :
Microsoft Expression Web 4 : اینم برنامه خوبیه و امکانات خوبی هم داره مثل :

[LIST]
Internal Web server
Super Preview : مشاهده سایت طراحی شده در IE5,IE6,IE7,IE8,IE9,Firefox
ادیتورشم قویه ...
فقط یکمی با cc3 مشکل داره ... بعضی کداشو حذف میکنه ...
[/ LIST]
VS.php : یه پلاگینه که روی Visual Studio نصب میشه ...
نسخه 2.10 برای VS2010 جدیدترینشه .... اگه کرکشو بتونین پیدا کنین این از همشون قویتره ... همه چی داره ...

دوست عزیز پاسخ بسیار زیبایی بود . اما در مورد قدرت و پشتیبانی بنده حاظرم با شما بحث کنم و ثابت کنم php زبان بهتری برای طراحی وب هست . از شما یه سول دارم . چرا هیچ سایتی مثل سایت های وارز و سایت هایی مثل فیس بوک و تویتر با .net نوشته نشده ؟؟؟ چرا هیچ سایتی مثل رپیدلیچ با .net نوشته نشده ؟؟؟

چند روز پیش به یه مشکلی خوردم در مورد دیتابیس . از یه متخصص پایگاه داده کمک گرفتم . و ایشون یه حرف زد گفت شاید فکر کنی sql server قوی هست اما هندلینگی که Mysql در بعضی از موارد سنگین از خودش نشون می ده قابل مقایسه نیست .

باتشکر احسان

exlord
دوشنبه 16 خرداد 1390, 08:38 صبح
دوست عزیز پاسخ بسیار زیبایی بود . اما در مورد قدرت و پشتیبانی بنده حاظرم با شما بحث کنم و ثابت کنم php زبان بهتری برای طراحی وب هست . از شما یه سول دارم . چرا هیچ سایتی مثل سایت های وارز و سایت هایی مثل فیس بوک و تویتر با .net نوشته نشده ؟؟؟ چرا هیچ سایتی مثل رپیدلیچ با .net نوشته نشده ؟؟؟
چند روز پیش به یه مشکلی خوردم در مورد دیتابیس . از یه متخصص پایگاه داده کمک گرفتم . و ایشون یه حرف زد گفت شاید فکر کنی sql server قوی هست اما هندلینگی که Mysql در بعضی از موارد سنگین از خودش نشون می ده قابل مقایسه نیست .
باتشکر احسان
1 - زبان php یه زبان ساده اسکریپتیه که یادگیریش برای مبتدیا خیلی سادس در مقابل C# که یه زبان کامل برنامه نویسی و full OOP هست ( تازه کارا ترجیح میدن با یه زبان ساده شروع کنن و بعد از اینکه یاد گرفتن دلیلی نمیبینن که یه زبان قویتر یا بگیرن )
2 - IDE مجانی برای php زیاده در مقابل VS که 11000 دلار قیمتشه...
3 - سرور های ویندوزی خیلی گرون تر از لینوکسیه
4 - mysql مجانیه

اینا یه سری از دلایل من .. شما گفتین که حاضرین بحث کنین ولی تنها دلیلی که آوردین اینکه سایتهای دیگه با php نوشته شدن ....
facebook توسط یه دانشجو نشته شده که هیچ سرمایه ای نداشته ( باید از open source و free استفاده میکرد ) و شایدم اصلا ASP.Net بلد نبود ...
رپیدلیچ ؟؟ سایتی معتبرتر پیدا نکردین ؟
تویتر هم دقیقا مثل facebook توسط یه نفر شروع شده نه یه شرکت پس طبیعیه که بره سراغ open source و free

من منتظر دلایل شما هستم .... فقط لطفا نگین که فلان سایت php هستش ...

r0ot$harp
دوشنبه 16 خرداد 1390, 13:03 عصر
1 - زبان php یه زبان ساده اسکریپتیه که یادگیریش برای مبتدیا خیلی سادس در مقابل C# که یه زبان کامل برنامه نویسی و full OOP هست ( تازه کارا ترجیح میدن با یه زبان ساده شروع کنن و بعد از اینکه یاد گرفتن دلیلی نمیبینن که یه زبان قویتر یا بگیرن )
2 - IDE مجانی برای php زیاده در مقابل VS که 11000 دلار قیمتشه...
3 - سرور های ویندوزی خیلی گرون تر از لینوکسیه
4 - mysql مجانیه

اینا یه سری از دلایل من .. شما گفتین که حاضرین بحث کنین ولی تنها دلیلی که آوردین اینکه سایتهای دیگه با php نوشته شدن ....
facebook توسط یه دانشجو نشته شده که هیچ سرمایه ای نداشته ( باید از open source و free استفاده میکرد ) و شایدم اصلا ASP.Net بلد نبود ...
رپیدلیچ ؟؟ سایتی معتبرتر پیدا نکردین ؟
تویتر هم دقیقا مثل facebook توسط یه نفر شروع شده نه یه شرکت پس طبیعیه که بره سراغ open source و free

من منتظر دلایل شما هستم .... فقط لطفا نگین که فلان سایت php هستش ...

دوست عزیز بنده اصلا نمی گم .net بد هست ضعیف هست و ...

بنده خودم تمام برنامه های Desktop رو با C# می نویسم .

کاملا حق با شماس که oop هست و IDe 11000 دلاری داره . اما IDE 11000 دلاری دلیل بر خوبی هست >؟؟؟ چرا برنامه هایی که OPen Surce هستن بهترن و رو به پیشرفت ؟؟؟ دلیل نمی شه دانشجویی که سرمایه نداشته بیاد سایت رو با php بنویسه .

قدر load php رو با .net مقایسه کنید ببینم کدوم کم میاره . یه برنامه بهتون می دم در دقیقه حدود 1000 بار دیتابیس رو Select-Update می کنه . من رو جفتشون تست کردم Mysql و php برد .

شما می تونین چند سایت بزرگ و پربار رو که با .net نوشتن معرفی کنید . من سایتی به شما معرفی می کنم که بالا 100 هزار آنلاین داره . چرا با .net ننوشتن چون Down می شه .

خواستی بهت سرور می دم که سرعت دانلود 20مگابایت در ثانیه باشه با پهنای باند 400 گیگ ویندوز هم هست 9 تومان :DDDDDDDD.

رپیدلییچ رو معرفی کردم چون پدر مادر Load سرور هست . شما که این کاره هستین می دونین ویندوز به خودیه خود چند درصد از Load سرور رو گیره .

اینجا بحث ما سر کدوم زبان بهتر هست نیست . بحث ما سر قدرت هست . سر راحتی .

دیگه شما می دونین که برای بازکردن دیتابیس در .net چند مرحله وجود داره . همه اون مرحله ها در سه خط نوشته می شه تو php.

من .net هم کارکردم برای وب اما به خدا اونی که تو php دیدم تو .net ندیدم . یه پروژه ای دارم می نویسم با php یکی از دوستان .net کار هست . خداییش کد رو بهتون می دم Run کنید ببینید کدوم بهتر جواب می ده .

باتشکر احسان

web.designer
دوشنبه 16 خرداد 1390, 13:56 عصر
دوستان اینکه میگن PHP یه زبان ساده اسکریپتی یعنی چی ؟

اصلا زبان اسکریپتی یعنی چی ؟

exlord
دوشنبه 16 خرداد 1390, 17:12 عصر
اما IDE 11000 دلاری دلیل بر خوبی هست >
من نگفتم گرون بودنش دلیل خوب بودنشه . من گفتم افراد زیادی سراغش نمیرن چون گرونه ... شما که خودتون میگین C# کار میکنین ... 100% با vs کار میکنین دیگه ... خوب یه IDE معرفی کنین که به گرد پای vs برسه تو امکانات و قدرتش ...

چرا برنامه هایی که OPen Surce هستن بهترن و رو به پیشرفت ؟؟؟
اصلا بحث Open یا close بودن نیست ....

دلیل نمی شه دانشجویی که سرمایه نداشته بیاد سایت رو با php بنویسه
دلیل خیلی بزرگیه به نظر من ... من خودم دقیقا دارم همین کارو میکنم الان ...

خواستی بهت سرور می دم که سرعت دانلود 20مگابایت در ثانیه باشه با پهنای باند 400 گیگ ویندوز هم هست 9 تومان :DDDDDDDD.
به به سرور چینی هم به بازار اومد ... کجاست این سرور ؟ dedicate هم میده ؟

اینجا بحث ما سر کدوم زبان بهتر هست نیست . بحث ما سر قدرت هست . سر راحتی
C# خیلی راحتتر و خیلی قویتره ...

دیگه شما می دونین که برای بازکردن دیتابیس در .net چند مرحله وجود داره . همه اون مرحله ها در سه خط نوشته می شه تو php.
یعنی به نظر شما کد کمتر نوشتن نشونه برتریه ؟
خوب بیا 1.5 سطر :
DataTable dt = null;
new SqlDataAdapter("query", new SqlConnection("connection string")).Fill(dt);

من .net هم کارکردم برای وب اما به خدا اونی که تو php دیدم تو .net ندیدم .
میشه چندا از این چیزا رو نام ببرید ؟

r0ot$harp
سه شنبه 17 خرداد 1390, 00:36 صبح
من نگفتم گرون بودنش دلیل خوب بودنشه . من گفتم افراد زیادی سراغش نمیرن چون گرونه ... شما که خودتون میگین C# کار میکنین ... 100% با vs کار میکنین دیگه ... خوب یه IDE معرفی کنین که به گرد پای vs برسه تو امکانات و قدرتش ...

خوب بیا 1.5 سطر :
DataTable dt = null;

میشه چندا از این چیزا رو نام ببرید ؟

دوست عزیز شما خودتون بهتر می دونین vs یه محیط Visual هست . و قاعدتا php هم یه زبان اسکریپتی هست که Visual نمی شه ازش استفاده کرد . شما هرجوری بخواین حساب کنید نمی تونید php رو زیر سوال ببرین .بنده اصلا تو این قسمت هیچ کاره هستم و کمکی می کنم به انجمن اما واقعا من با جفتشون کار کردم . پروژه های زیادی نوشتم و فرق این دورو خوب می دونم . شما آیا با شرکت هایی بنام Kaspid و نپراش آشنایی دارین ؟؟ این دو قول های برنامه نویسی وب هستن . به طوری که نپراش پارتنر مایکروسافت هست می تونین از سایت مایکروسافت این مسئله رو دنبال کنید . من طی صحبتی که با یکی از دوستان در این مجموعه داشتم سوالی رو پرسیدم در مورد اینکه چرا اینقدر سایت ها رو با .net طراحی می کنید در صورتی که کلی دردسر های خودش رو داره . می دونین چی گفت >؟؟؟ فقط به خاطر کامپوننت های اون....

دوست عزیز شما دارین بوجه رو با جواب گو بودن قاطی می کنید . حتی این شرکت سر پروژه ای برای یکی از شرکت های حمل و نقل که به صورت GPS کار می کرد از JAVA-Php استفاده کردن . در مورد اون 1000 بار دیتابیس رو Select-Update کردن شما تست رو انجام بدین . می فهمین چی میگم .

در ضمن سرور هم چینی نیست . برای سوییس هست . خواستی می دم تست کن . 9 هزارتومان . رم 512 - پهنای باند 400 گیگ . و هارد 25 گیگ. واقعا هم عالی هست . این از گرونی سرور های ویندوز :DDDDDDDD

.net Code Behindداره . اما چه Code Behind ??? شما براحتی در هرجای صفحه می تونین تگ باز کنین و کار خودتون رو بکنین . یه موتور Template عالی داره . شما به راحتی هرجارو می تونین مدیریت کنید . تا دلتون بخواد نمونه کد داره . این همه دلیل .

دوست عزیز من با هیچ کسی نمی خوام بحث وجدال کنم. اگرهم حرفی اینجا زده می شه برای پیشرفت علم هست.

باتشکر احسان

باتشکر احسان

exlord
سه شنبه 17 خرداد 1390, 12:02 عصر
در ضمن سرور هم چینی نیست . برای سوییس هست . خواستی می دم تست کن . 9 هزارتومان . رم 512 - پهنای باند 400 گیگ . و هارد 25 گیگ. واقعا هم عالی هست . این از گرونی سرور های ویندوز :DDDDDDDD

شما آدرس این سرور رو بده من php ماله شما و .Net هم ماله من .... خوبه ؟

r0ot$harp
سه شنبه 17 خرداد 1390, 13:16 عصر
شما آدرس این سرور رو بده من php ماله شما و .Net هم ماله من .... خوبه ؟

پنل خودم رو بدم ؟؟؟ یا آدرس فروشنده ؟؟؟؟

باتشکر احسان

MMSHFE
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 07:41 صبح

Zend Studio

اتفاقاً هست. البته نه براي اون دسته از دوستاني كه از Open Source فقط يك اسم ساختن واسه كوبيدن تو سر مايكروسافت. من خودم شخصاً بخشهايي از PHP رو بازنويسي كردم و تقريباً بخشهاي ضروري كارم، بصورت كامپايلري كار ميكنه نه مفسري. تغييراتي در ساختارش ايجاد كردم مثل Session Handling كه توي DB انجام ميشه تا سرقت سشن و... انجام نشه و كلي كارهاي ديگه. اگه از Open Source استفاده نميكنيد، لطفاً زير سؤال هم نبريدش چون امتياز كمي نيست!

شما بله. شايد خيليهاي ديگه هم دليلشون ارزون بودن باشه ولي تا كي ميخواين بگين فلان پروژه دانشجويي بود و فلان پروژه رو يكنفر شروع كرد؟ الآن كه ديگه دانشجويي نيستن. روزانه 6-7 ميليون نفر آنلاين داره FB پس اگه ASP.NET براشون به صرفه باشه، حتماً سراغش ميرفتن. لطفاً نگين لابد بلد نبودن كه خنده ام ميگيره! كسي كه با HipHop اومده PHP رو Optimize كرده يادگيري #C براش مثل آب خوردنه. بعدش هم مگه مايكروسافت رو يك نفر راه اندازي نكرد؟ حالا تا قيامت ما بايد بيايم بگيم مايكروسافت كه ديگه اصلاً دانشجويي هم نبود و توسط يك دانشجوي اخراجي راه اندازي شد؟ يادتون باشه ملاك، زمان حال سايتها و افراد هست. از Google توي وب پروژه بزرگتر داريم؟ آيا اگه ASP.NET بهتر باشه، شركتي به اين عظمت و با 150 ميليون بازديد روزانه، نمياد سمتش؟

خدا رو شكر كه كشوري به نام چين هست كه هر جا نتونستيم ارزون بودن رو در مقابل گروني بي دليل، توجيه كنيم، بگيم چينيه!

100 درصد قدرت #C و ASP.NET و تمام زبانهاي اين خانواده بخاطر Framework خوب و قدرتمند dotNET هست ولي بزرگترين ضعفش هم اينه كه بدون اين فريمورك اين زبانها كاملاً مساوي با صفر خواهند شد. درمورد PHP هم فريموركهاي خيلي قوي مثل Zend و Cake و... هست كه براي مثال، Zend خيلي قويتر از dotNET هم كار ميكنه اما تفاوت اصلي سر اينه كه PHP بدون اين فريموركها مساوي با صفر نخواهد بود!

خوب بیا 1.5 سطر :
DataTable dt = null;
كد كمتر نوشتن مزيت نيست. شما اگه راست ميگي، توي #C يك برنامه بدون OOP بنويس. دقت كنيد OOP يك امتياز هست نه يك اجبار! بعضي جاها بدون شئ گرايي برنامه خيلي ساده تر و خوش دست تر ميشه. اينكه هميشه مجبور باشيم از OOP استفاده كنيم، مزيت نيست. PHP از OOP و كليه اصول اون پشتيباني ميكنه و همين كافيه و ديگه نمياد كاربرش رو مجبور كنه كه حتماً OOP بنويسه! كلاً مايكروسافت به تحميل عقايدش به كاربران معروفه! حالا شما باز ميگين Open Source مهم نيست ولي حداقل مزيتش اينه كه هر جا از ساختار ارائه شده خوشتون نيومد، مرد ميدون باشين و خودتون وارد عمل بشين: سورس كدش رو دانلود كنيد و تغييراتي كه ميخواين رو اعمال كنيد!

میشه چندا از این چیزا رو نام ببرید ؟1- شما توي ASP.NET يك كلاس بنويسيد كه Session رو توي DB ذخيره كنه و ديگه از فايل استفاده نكنه.
2- ;(()x = array('name',5,7.25,true,'c',new Class$ توي PHP ميتونيد هر چي خواستين توي آرايه بگذارين. لطفاً object رو بعنوان معادل ذكر نكنيد چون دردسرهاي boxing و unboxing و casting و exception handling و... پيش مياد كه نهايتاً آخرش هم نه خود برنامه نويس ميفهمه چكار كرده، نه مشتري.
3- PHP روي هر سروري اجرا ميشه ولي ASP.NET فقط روي سرورهاي ويندوز. لطفاً Mono رو هم مطرح نكنيد چون به دليل سياستهاي انحصارطلبانه مايكروسافت و عدم ارائه سورس كد ويندوز، اين پروژه داره با آزمون و خطا پيش ميره و فكر كنم حدوداً 20 سال ديگه بشه بهش اعتماد كرد چون dotNET هم مرتب داره تغيير ميكنه. البته اين به نفع مايكروسافته چون سياستهاش، كاملاً تجاري هست و اين سياستها ايجاب ميكنه كسي كه با dotNET كار ميكنه، هزينه ويندوز رو هم پرداخت كنه، هزينه IDE گرانقيمتش رو هم بده، هزينه سرور IIS رو پرداخت كنه و كلي هزينه هاي ديگه تا نهايتاً يك سرور گرانتر، نا امن تر (اين ديگه درمورد محصولات مايكروسافت نياز به مثال و دليل نداره) و كند تر (به دليل نياز به دوبار ترجمه: يكبار از كد #C و ASP.NET به MSIL و بار ديگر از MSIL به Native Code) بدست بياره.
فعلاً همين سه تا رو جواب بدين تا بقيه رو هم بنويسم. البته جاي اين بحث اينجا نيست، قبلاً يك بحث بود براي مقايسه عملي PHP و ASP.NET كه متأسفانه به حاشيه كشيده شد.
موفق باشيد.

exlord
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 11:41 صبح
اتفاقاً هست.

چرا ؟ چون شما میگین ؟ من بازم میگم بحث open یا close بودن نیست ...

شما توي ASP.NET يك كلاس بنويسيد كه Session رو توي DB ذخيره كنه و ديگه از فايل استفاده نكنه.
نیازی نیست .Net خودش این امکان رو داره ...
http://www.developerfusion.com/article/7140/using-sql-server-for-aspnet-session-state/
http://idunno.org/articles/277.aspx

;(()x = array('name',5,7.25,true,'c',new Class$
به نظر من این یه مزیت نیست که نوع دادت نامشخص باشه ... همونطوری که در تمام زبان های برنامه نویسی معتبر شما باید نوع متغیر رو مشخص کنین

كد كمتر نوشتن مزيت نيست. شما اگه راست ميگي، توي #C يك برنامه بدون OOP بنويس.
r0ot$harp (http://barnamenevis.org/member.php?118689-r0ot-harp) گفته بود که تو php میشه تو 3 سطر یه query انجام داد منم تو جوابش گفتم که کد کمتر نوشتن نشونه مزیت نیست و تو C# میشه تو کمتر از 1.5 سطر اینو نوشت ( نه اینکه کار درستیه ها ولی میشه ).
حالا این چه ربطی به OOP بودن یا نبودن داره ؟ در ضمن چرا میزنی مگه ما دعوا داریم با هم ...

من خودم شخصاً بخشهايي از PHP رو بازنويسي كردم و تقريباً بخشهاي ضروري كارم، بصورت كامپايلري كار ميكنه نه مفسري. تغييراتي در ساختارش ايجاد كردم مثل Session Handling كه توي DB انجام ميشه تا سرقت سشن و... انجام نشه
احیانا منظورتون session_set_save_handler (http://www.php.net/manual/en/function.session-set-save-handler.php) نیست ؟ پس شما یکی از نویسندگان php هستین ؟ واقعا افتخاریه برامون ...
The authors of PHP (http://www.php.net/) have provided the ability to store session data using a method other than disk files by means of the session_set_save_handler (http://www.php.net/manual/en/function.session-set-save-handler.php) function.
http://www.tonymarston.net/php-mysql/session-handler.html

تو کل مطالبی که نوشتین هم خیلی یک طرفه و یه جورایی عقده ای با مساله برخورد کردین .... شما احتمالا با ASP.Net کار نکردین و کاملا طرفدار PHP هستین ....
بهتره این بحث هم همینجا تمومش کنیم .... چون برای بحث کردن درباره 2 تا موضوع باید درباره هردوشون تسلط داشته باشین ...
من با توجه به تجربه شخصیم میگم که اگه کسی C#/VB.Net بلد باشه کار بیخودیه که بره سراغ php ....

MMSHFE
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:04 عصر
من هم موافقم كه اين بحث رو ادامه نديم. البته دلايلم كمي با شما فرق ميكنه كه مهم نيست. در هر حال، همين كه اعلام كردين برحسب تجربه شخصي اين صحبت رو مطرح كردين، كفايت ميكنه. من هم برحسب تجربه شخصي ميگم كسي كه PHP بلد باشه، كار بيخوديه كه ASP.NET رو ياد بگيره. البته درمورد #C اوضاع فرق ميكنه چون براي برنامه نويسي Desktop ازش استفاده ميكنم و حاضرم سر مهارت در اين زبان، در مسابقه هم شركت كنم :چشمک:. موفق باشيد.

r0ot$harp
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:18 عصر
نیازی نیست .Net خودش این امکان رو داره ...
http://www.developerfusion.com/article/7140/using-sql-server-for-aspnet-session-state/
http://idunno.org/articles/277.aspx

به نظر من این یه مزیت نیست که نوع دادت نامشخص باشه ... همونطوری که در تمام زبان های برنامه نویسی معتبر شما باید نوع متغیر رو مشخص کنین

r0ot$harp (http://barnamenevis.org/member.php?118689-r0ot-harp) گفته بود که تو php میشه تو 3 سطر یه query انجام داد منم تو جوابش گفتم که کد کمتر نوشتن نشونه مزیت نیست و تو C# میشه تو کمتر از 1.5 سطر اینو نوشت ( نه اینکه کار درستیه ها ولی میشه ).
حالا این چه ربطی به OOP بودن یا نبودن داره ؟ در ضمن چرا میزنی مگه ما دعوا داریم با هم ...

احیانا منظورتون session_set_save_handler (http://www.php.net/manual/en/function.session-set-save-handler.php) نیست ؟ پس شما یکی از نویسندگان php هستین ؟ واقعا افتخاریه برامون ...
The authors of PHP (http://www.php.net/) have provided the ability to store session data using a method other than disk files by means of the session_set_save_handler (http://www.php.net/manual/en/function.session-set-save-handler.php) function.

تو کل مطالبی که نوشتین هم خیلی یک طرفه و یه جورایی عقده ای با مساله برخورد کردین .... شما احتمالا با ASP.Net کار نکردین و کاملا طرفدار PHP هستین ....
بهتره این بحث هم همینجا تمومش کنیم .... چون برای بحث کردن درباره 2 تا موضوع باید درباره هردوشون تسلط داشته باشین ...
من با توجه به تجربه شخصیم میگم که اگه کسی C#/VB.Net بلد باشه کار بیخودیه که بره سراغ php ....

تمام بحث هایی که دوست عزیزم MMSHFE مطرح کردن بحث های درستی بود فکر می کنم یک جانبه روی از طری شما هست که فکر می کنید .net بهتر از php هست. ما اصلا اینجا نمی خوایم بگیم کدوم بهتره . قبلا هم عرض کردم بحث ما سره راحتی هست .

اپن سورس بودن یه تحول بزرگی در دنیای برنامه نویسی بوده و هست . شما اگر به لینوکس وارد باشین می بینین که خیلی بیشتر پیشرفت کرده نسبت به ویندوز . چرا ؟؟؟ چون قرار نیست فقط یه نفر یه چیزی رو ترویج بده . شاید کسانی باشن که از اون یه نفر بیشتر بدونن . پس می بینین که کسانی میان و یه پروژه رو به سمت بهتر بودن رونق میدن .

حالا می خوام یه سوال بزرگ از شما بپرسم . چرا اکثر سایت های بزرگ دنیا بر پایه php - Peython - Perl هستن >؟؟؟؟

دوست دارم واقعا بدونم . یکی از بزرگترین مشکلاتی در .net بنده داشتم و ازش در مورد وب دوری کردم این بود که لود سرور رو برای کارهایی که من می خواستم بالا می برد . دومین مشکلی که داشتم این بود که .net تا زمانی که فرآیند Load شدن صفحه تمام نشده باشه نمی تونه بافر رو قبل از پایان Load خالی کنه . شایدم می شه اما من خیلی گشتم و پیدا نکردم . سومین مشکلی که بنده داشتم در رابط با کار با المنت های صفحه بود بدونه استفاده از نمونه سازی و کار به صورت مستقیم . این مشل رو در php اصلا نداشتم و به راحتی هرجایی می تونیم یه تگ باز کنیم .

در .net موتور قوی برای کار روی قالب وجود نداره . اما در php وجود داره . تمام بحث طراحی صفحات وب بر نمی گرده به oop و قدرت Framework >!! .

حالا می خوام بدونم جرا زرگترین موتور انجمن ساز دنیا Vbulletin از php استفاده کرده ؟؟؟؟ چرا واقعا . نکنه می خواین بگین این شرکت با برنامه نویسان عالی که داره .net بلد نیستن ؟؟؟؟

چرا بزرگترین Upload Center های دنیا مثل Rapidshare- Filesonic - Hotfile - Megaupload - FileServe - Wupload - 4shared z و ... از php استفاده کردن ؟؟؟جواب این هارو می خوام شما بهم بدین .

دوستان عزیز در این تاپیک اصلا نمی خوایم باهم دعوا کنیم بلکه با هم می خوایم بحث کنیم . لطفا نسبت به هم دیگه بی احترامی نکنین .

MMSHFE
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:29 عصر

نه دوست گرامي، منظورم session_set_save_handler نيست چون كلاسي كه براي اون كار نوشته بودم رو هم اينجا و هم توي PHP Classes گذاشتم و اونجا هم Accept شده و لابد ميدونيد كه يكي از معيارهاي سايت PHP Classes، غير تكراري بودن كلاس هست. وقتي ميگم قسمت Session رو بازنويسي كردم، منظورم توي سورس PHP هست. اتفاقاً درمورد اين قسمت با شركت Zend مكاتبه دارم كه اگه بشه، اين ويژگي بصورت يك Option براي Session در نسخه 6 درنظر گرفته بشه و بتونيد بدون نياز به كلاس خاصي، خود Session رو روي DB تنظيم كنيد. حقيقتش رو بخواين، اين كار رو هم براي اينكه ديگران به من بخوان افتخار كنن (كه لحن صحبتتون نشون ميده چنين برداشتي بعيده) انجام ندادم. براي من، مهم اينه كه خودم بتونم به خودم افتخار كنم.
باز هم موفق باشيد.

r0ot$harp
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:33 عصر
نه دوست گرامي، منظورم session_set_save_handler نيست چون كلاسي كه براي اون كار نوشته بودم رو هم اينجا و هم توي PHP Classes گذاشتم و اونجا هم Accept شده و لابد ميدونيد كه يكي از معيارهاي سايت PHP Classes، غير تكراري بودن كلاس هست. وقتي ميگم قسمت Session رو بازنويسي كردم، منظورم توي سورس PHP هست. اتفاقاً درمورد اين قسمت با شركت Zend مكاتبه دارم كه اگه بشه، اين ويژگي بصورت يك Option براي Session در نسخه 6 درنظر گرفته بشه و بتونيد بدون نياز به كلاس خاصي، خود Session رو روي DB تنظيم كنيد. حقيقتش رو بخواين، اين كار رو هم براي اينكه ديگران به من بخوان افتخار كنن (كه لحن صحبتتون نشون ميده چنين برداشتي بعيده) انجام ندادم. براي من، مهم اينه كه خودم بتونم به خودم افتخار كنم.
باز هم موفق باشيد.

اتفاقا من هم یه وب سایتی دارم می نویسم که جای همچین کلاسی خیلی خالیه . می تونم آدرس صفحه معرفی رو بدونم ؟؟؟

باتشکر احسان

MMSHFE
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:39 عصر
با سلام، لينك:
Session in DB (http://www.phpclasses.org/package/6948-PHP-Manage-sessions-stored-in-a-MySQL-database.html)
موفق باشيد.