PDA

View Full Version : طریقه ایجاد Backup در یک Table

reza1357
جمعه 13 خرداد 1390, 22:45 عصر
سلام،

میخواهم موقع گرفتن بکاب بجای ذخیره در درایو در یک Table و فیلد Binary ذخیره کنم آیا این امکان شدنی است؟

با تشکر

حمیدرضاصادقیان
شنبه 14 خرداد 1390, 00:22 صبح
سلام. ما پشتوانه رو روی مسیرهای مختلف میگیریم گه اگر دیتابیس مشکلساز شد بتوانیم با استفاده از پشتوانه هایی که تهیه کردیم دیتابیس رو احیا کنیم.
اگر بخواهیم آنهارو هم روی دیتبایس ذخیره کنیم و دیتابیس مشکل ساز شد ، آنوقت تکلیف دیتابیس چه خواهد شد؟

reza1357
شنبه 14 خرداد 1390, 18:44 عصر
سلام و تشکر از پاسختون

توی شرکتی که دارم کار میکنم چندتا سرور داریم نرم افزارهایی که بنده نوشتم (حقوق و دستمزد، نرم افزارتولید و غیره) روی این چند سرور قرار دارند بنده اخر هر تایم Backup میگیرم و Backup رو خارج از شرکت در یک هارد استرنال نگهداری میکنم. تازگیا یک سرور 2008 مختص Backup راه اندازی کردم و میخواهم نرم افزارهام در بازه زمانی خاص Backup رو روی این سرور و در دیتابیس :چشمک: بگیرند و در نهایت کافیه از دیتابیس سرور Backup یک بکاب کلی بگیرم و اگه روزی نتونستم از سرورها Backup بگیرم خیالم راحته که لااقل یک نسخه روی سرور Backup هست.

اگه ممکنه در این زمینه راهنمایی بفرمائید.

با تشکر

حمیدرضاصادقیان
شنبه 14 خرداد 1390, 19:06 عصر
این موردی که می فرمائید راهکار مناسبی برای محافظت از اطلاعات نیست.
چون امکان آسیب دیدگی دیتابیس هست. و اگر بخشی از دیتابیس شما دچار مشکل بشه کل Backup های شما در خطر قرار دارند.
به جز این شما مجبورید مجددا یک Solution برای تهیه Backup از دیتابیس Backup روی سرور انجام بدید که این باعث دوباره کاری خواهد شد.
به جای اینکار میتوانید با استفاده از راهکارهایی مثل Log Shipping یا Database Mirroring هم حجم کارتون رو کم کنید هم اینکه از لحاظ صحت اطلاعات مطمئن باشید. هم اینکه اگر یکی از سرورها از کار افتاد شما خیلی سریع میتوانید سرور دوم رو جایگزین کنید.
ولی با روش شما اینکار امکان پذیر نیست و زمانبر خواهد بود.
چون ذخیره فایل Backup در دیتابیس کار خاصی نداره. شما کافیه به صورت فیلد Blob از طریق یک زبان برنامه نویسی مثل C# اونو به دیتابیس پاس بدید و فیلد در دیتابیستون هم باید از نوع Varbinary باشه.

reza1357
شنبه 14 خرداد 1390, 19:43 عصر
چون ذخیره فایل Backup در دیتابیس کار خاصی نداره. شما کافیه به صورت فیلد Blob از طریق یک زبان برنامه نویسی مثل C# اونو به دیتابیس پاس بدید و فیلد در دیتابیستون هم باید از نوع Varbinary باشه.
میشه بیشتر در مورد blob و طریقه پاس دادن به دیتابیس توضیح بدید.
بنده برای یکسری کارها خاص انواع فایلها رو روی دیتابیس ذخیره میکنم ولی هنگام بکاب بجای دیسک نتونستم توی فیلد binary ذخیره کنم.

با تشکر

reza1357
دوشنبه 16 خرداد 1390, 18:47 عصر
سلام و درود بیکران

اگر ممکنه طریقه پاس دادن فیلد Blob به دیتابیس عنوان بفرمائید.

با تشکر