PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی برای شروع یادگیری با ویژوال بیسیک.نت

iran2008
شنبه 14 خرداد 1390, 17:45 عصر
سلام دوستان
بنده تازه کارم و میخوام با دات نت شروع کنم .
میخوام بدونم که کدنویسی توی محیط های دات نت 2005 و 2008 و 2010 با هم فرق میکنه ؟ :افسرده:
من که تازه کارم و میخوام شروع کنم بهتره با کدومش شروع کنم؟ :اشتباه:
چه کتاب هایی رو باید بخونم ؟ :متفکر:

میشه کمکم کنید ؟ ( البته اگه تاپیک رو پاک نکنید و بهم جواب بدید ممنون میشم ، بالاخره ما هم تازه کاریم و یه امروز مثل دیروز خودتون بودیم . :تشویق:)

koorosh-soft
شنبه 14 خرداد 1390, 18:38 عصر
هر چند مارو چه به نظر دادن اما با 2008 شروع کنی بهتره
من خودم با کتاب زیاد موافق نیستم چون همه کتاب ها رو یه بحث خیلی تمرکز می کنن از بقیه قافل میشن . خود اینترنت بهترین کتابه ;) برنامه نوسیس تو همه محیط ها هم یکیه!

iran2008
شنبه 14 خرداد 1390, 21:05 عصر
از اساتید محترم همچنان درخواست کمک دارم .
با تشکر .

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 15 خرداد 1390, 10:16 صبح
والا ما که هنوز یه آماتور هستیم!!
ولی شما ببین چقدر دانش برنامه نویسی داری.بعد بیا یه چیزهای عمومی وی بی رو کار کن
مثل کار با فرامین شرطی و-کار با تکست باکس و...
بعد برو یه مرحله بالاتر کار با بانک رو یاد بگیر
================================================== ====
از این مرحله به بعد که دیگه تقریبا چیزهای پایه ای برای ساخت یه پروژه تجاری رو یاد گرفتی!
پس یه پروژه برای خودت درست کن زیاد سخت نباشه اما حتما کاربردی باشه مثل سیستم یه فست فود
بعدش اگر به مشکل برخوردی بیا اینجا اساتید بهت کمک میکنن!
اینجوری بهتره!چون مشکل رو درک میکنی و وقتی به جواب برسی بهتر یاد میگیری!!

alimanam
یک شنبه 15 خرداد 1390, 22:02 عصر
با سلام

میخوام بدونم که کدنویسی توی محیط های دات نت 2005 و 2008 و 2010 با هم فرق میکنه ؟از لحاظ Syntax فرقی نمیکنه ( Syntax زبان محاوره ایی اون زبانه ! ) فقط هرچی Dot Net Framword نسخه اش بالاتر میره کلاس های جدیدی اضافه میشه و امکانات بهتر و ممکنه سریعتری برای یه هدف یا مشکل برنامه نویسی اضافه بشه . دات نت فرم ورک قلب یا بهتره بگم مغز Visual Studio .Net هستش و هرچی کد در زبان های دات نتی مایکروسافت مینویسی در ابتدا به یه زبان میانه تبدیل میشه و در نهایت هم به زبان ماشین تبدیل میشه .

من که تازه کارم و میخوام شروع کنم بهتره با کدومش شروع کنم؟ با توضیحاتی که در بالا اشاره کردم و توضیحات دوستان دیگه فکر کنم جواب رو گرفته باشین .

چه کتاب هایی رو باید بخونم ؟هر کتابی که تو بازار هست یه مزیت هایی نسبت به دیگری داره و کلاً نمیتونی یه کتاب جامع پیدا کنی که همه چی رو توضیح کامل داده باشه و تازه کل زوایا رو واست روشن کنه البته منطقی هم هستش چون امکانش نیست اگرم باشه حجم کتاب احتمالاً بالای 10 هزار صفحه میشه :لبخندساده:

میشه کمکم کنید ؟ ( البته اگه تاپیک رو پاک نکنید و بهم جواب بدید ممنون میشم ، بالاخره ما هم تازه کاریم و یه امروز مثل دیروز خودتون بودیم . :تشویق:) فکر نکنم کسی تا حالا همچین تاپیک هایی رو پاک کرده باشه ولی خوب بعضی مواقع بهتره یه سرچی در سایت آدم داشته باشه .

موفق باشید ./