PDA

View Full Version : سوال: درست کردن صفحه مدیریت

Minamir
یک شنبه 15 خرداد 1390, 11:17 صبح
سلام به همه اساتید و مدیران انجمن
وقت همگی بخیر
دوستان من می خوام با login خود asp صفحه ای رو برای مدیریت سایت درست کنم ولی نمی دونم چطوری باید اینکار رو انجام بدم بعدم اینکه چطور باید login خود asp رو به پایگاه مون وصل کنم؟ میشه راهنماییم کنید که اصلا چطور باید یک صفحه مدیریتی درست کنم که بقیه کاربر ها دسترسی بهش نداشته باشن؟ فقط اگه می شه سریع لطفا جوابم رو بدین ممنون می شم چون باید تا اول تیر یک سایت تحویل بدم که تاحالا این کار رو انجام ندادم و خیلی سوال دارم.

Minamir
یک شنبه 15 خرداد 1390, 12:50 عصر
ببخشید معادل این دستور تو 2010 چی هستش ؟
Roles.IsUserInRole("admin") == false

sam166
یک شنبه 15 خرداد 1390, 15:57 عصر
ابتدا یه فولدر با نام مثلا Admin یا Administrator در روت سایتت ایجاد کرده و یک وب کانفیگ هم بهش اضافه میکنی
در وب کانفیگ معین میکنی که چه کاربر هایی با چه نقش کاربری میتونند وارد این پوشه بشن

اگر چه سرچی در مورد تنظیمات وبکانفیگ بکنی خیلی مشکلاتت حل میشه
اگه از VS 2010 استفاده میکنی
میتونی یه وب سایت جدید باز کنی و توی اون وب کانفیگ رو نگاه کن و الگو بگیر
البته خیلی سادست ولی برای شروع کارت خوبه

hesamsalehnamadi
یک شنبه 15 خرداد 1390, 16:00 عصر
یا باید خودت بشینی کد بنویسی و کاربرات رو مدیریت کنی
یا باید از membershipe خود .net استفاده کنی
که من دومی رو برات پیشنهاد میکنم

Minamir
یک شنبه 15 خرداد 1390, 20:32 عصر
یا باید از membershipe خود .net استفاده کنی

میشه بطور کامل راهنمایم کنین؟
بعد ببخشید معادل دستوری که گفتم تو 2010 چی میشه؟

Minamir
یک شنبه 15 خرداد 1390, 20:35 عصر
ابتدا یه فولدر با نام مثلا Admin یا Administrator در روت سایتت ایجاد کرده و یک وب کانفیگ هم بهش اضافه میکنی
در وب کانفیگ معین میکنی که چه کاربر هایی با چه نقش کاربری میتونند وارد این پوشه بشن

اگر چه سرچی در مورد تنظیمات وبکانفیگ بکنی خیلی مشکلاتت حل میشه
اگه از VS 2010 استفاده میکنی
میتونی یه وب سایت جدید باز کنی و توی اون وب کانفیگ رو نگاه کن و الگو بگیر
البته خیلی سادست ولی برای شروع کارت خوبه

ببخشید دوست من،من مبتدیی هستم چطور میتونم یک وب کانفیگ بهش اضافه کنم و منظورت از روت جایی هستش که همه چیز میزارو ساختم اونجا یک فولدر با این نام درست کنم؟
می تونم ازتون تمنا کنم این کار رو با توضیح کامل برام شرح بدین من چیزی از این سر در نمی یارم و الانم اساسی گیر کردم.

hesamsalehnamadi
یک شنبه 15 خرداد 1390, 21:12 عصر
میشه بطور کامل راهنمایم کنین؟

بله لینک زیر را مطالعه کنید
http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=41617f88-b91f-4787-8cce-3517eb1dbbfe

فرقی نداره به نظرم شما Using System.web.security یادتون رفته

Minamir
یک شنبه 15 خرداد 1390, 21:20 عصر
بله لینک زیر را مطالعه کنید
http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=41617f88-b91f-4787-8cce-3517eb1dbbfe

فرقی نداره به نظرم شما Using System.web.security یادتون رفته

ببخشید ولی این vb بود کدش فرقی با c# نمی کنه؟
بعدم 2010 بودنش چی ؟
بعدم منظورتون از خط اخر چی بود؟ ببخشید من خیلی آماتورم خیلی،بخدا خیلی گیر کردم استاد هیچی یاد نداده حالا ازما سایت می خواد ممنون میشم راهنماییم بکنی بخدا هرجور بخوای جبران می کنم.مرسی دوست من

hesamsalehnamadi
یک شنبه 15 خرداد 1390, 21:56 عصر
ببخشید ولی این vb بود کدش فرقی با c# نمی کنه؟
بعدم 2010 بودنش چی ؟
بعدم منظورتون از خط اخر چی بود؟ ببخشید من خیلی آماتورم خیلی،بخدا خیلی گیر کردم استاد هیچی یاد نداده حالا ازما سایت می خواد ممنون میشم راهنماییم بکنی بخدا هرجور بخوای جبران می کنم.مرسی دوست من

بالا قسمتی هست که نوشته using میبینی اونجا using System.web.security رو اضافه کن . خودت بنویسا ممکنه من کوچیک بزرگیه حروف رو رعایت نکرده باشم..

برای تبدیل vb به C# از آدرس زیر استفاده کن .. هر چی کد میبینی وردار اونجا تبدیل کن و استفاده کن . سلام ما رو هم به استادت برسون

http://www.developerfusion.com/tools/convert/vb-to-csharp/

تلاش کن .

موفق باشی

sam166
یک شنبه 15 خرداد 1390, 22:59 عصر
ببخشید دوست من،من مبتدیی هستم چطور میتونم یک وب کانفیگ بهش اضافه کنم و منظورت از روت جایی هستش که همه چیز میزارو ساختم اونجا یک فولدر با این نام درست کنم؟
می تونم ازتون تمنا کنم این کار رو با توضیح کامل برام شرح بدین من چیزی از این سر در نمی یارم و الانم اساسی گیر کردم.

اول اینکه از لاگین خود asp.net استفاده میکنی یا نام کاربر و رمز عبور رو از بانک اطلاعاتی میخونی؟

دوم اینکه منظور از زوت همون جایی هست که صفحه Default.aspx هست
سوم اینکه یه نمونه وب کانفیگ برات میزام ببین و خودت تحلیلش کن
<?xml version="1.0"?>

<configuration>
<appSettings/>

<connectionStrings/>
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Administrator"></allow> فقط کاربر هایی که نقش مدیر اصلی رو دارنن میتونند وارد بشن
<deny users="*" />

</authorization>

</system.web>

</configuration>

Minamir
دوشنبه 16 خرداد 1390, 08:21 صبح
اول اینکه از لاگین خود asp.net استفاده میکنی یا نام کاربر و رمز عبور رو از بانک اطلاعاتی میخونی؟

دوم اینکه منظور از زوت همون جایی هست که صفحه Default.aspx هست
سوم اینکه یه نمونه وب کانفیگ برات میزام ببین و خودت تحلیلش کن
<?xml version="1.0"?>

<configuration>
<appSettings/>

<connectionStrings/>
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Administrator"></allow> فقط کاربر هایی که نقش مدیر اصلی رو دارنن میتونند وارد بشن
<deny users="*" />

</authorization>

</system.web>

</configuration>

سلام مجدد،من می خوام از login خود asp برای کارم استفاده کنم ببخشید شما یک منبعی رو که توضیح کامل و جامعی رو داشته باشه بهم معرفی بکنین؟ چون من وقتی تو انجمن سرچ کردم چیزهای زیادی پیدا کردم ولی متاسفانه همه اولش خوب شروع کردن به توضیح دادن ولی بعدش نصفه کار بیخیالش شدن،امکانش هست شما یا یکی دیگه از اساتید از ابتدا توضیح بده بخدا خیلی دوعا تون می کنم و مطمئنم که بدرد خیلی ها مثل من هم می خوره که اصلا سر در نمی یارن،من باور کنید آدم تنبل یا آماده خواهی نیستم همین الان در گیر جدول بندی هام هستم که اون رو هم مثل این بلد نیستم و با ور کنید من دانشجو مقصر نیستم کم کاری از جای دیگه هستش.خواهش می کنم اگر امکانش بود یکی از اساتید یکجوری توضیح بده که من مبتدیی هم بفهمم نه این که بدتر گیج بعضی کلمه های تخصیصی هم بشم.بازهم ممنون که حداقل جواب می دین امیدوارم همیشه موفق باشید.