PDA

View Full Version : سوال: استفاده از امکانات Picture And Fax Viewer ویندوز در دلفی

hadisalahi2
دوشنبه 16 خرداد 1390, 20:47 عصر
با سلام به همگی دوستان.
چطور میشه از امکانات برنامه مشاهده تصاویر و فکس ویندوز استفاده کرد؟
من یک آدرس یک تصویر رو دارم و میخوام اون تصویر در برنامه مورد نظر باز بشه و بتونم از امکانات چاپ و سایر امکانات این برنامه استفاده کنم.
در ضمن خیلی جستجو کردم ولی چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
ممنون میشم دقیق و کامل راهنمایی کنید.
یا حق

Mask
دوشنبه 16 خرداد 1390, 20:55 عصر
در مورد shellexecute تحقیق کنید.

hadisalahi2
دوشنبه 16 خرداد 1390, 21:16 عصر
واقعا زحمت کشیدید. مثلا چی رو تحقیق کنم.
من عرض کردم توضیح کامل لازم دارم. از این جور پست ها موقع جستجو فت و فراوون بود ولی هیچ کدوم به درد نمیخوره و اصلا نمیشه استفاده کرد

Felony
دوشنبه 16 خرداد 1390, 21:33 عصر
چطور میشه از امکانات برنامه مشاهده تصاویر و فکس ویندوز استفاده کرد؟
من یک آدرس یک تصویر رو دارم و میخوام اون تصویر در برنامه مورد نظر باز بشه و بتونم از امکانات چاپ و سایر امکانات این برنامه استفاده کنم.
چه استفاده ای ؟
برنامه مورد نظر یعنی برنامه ای که با دلفی مینویسید یا برنامه Picture & Fax Viewer ویندوز ؟

اگر منظورتون برنامه ای که خودتون مینویسید هست و قصد دارید از امکانات Picture & Fax Viewer در برنامه خودتون استفاده کنید همچین امکانی نیست چون این برنامه رابطی در اختیار شما نمیزاره که بخواین همچین کاری کنید ولی پیاده سازی کارهایی که Picture & Fax Viewer انجام میده کار سخت یا پیچیده ای نیست ...

اگر هم میخواین توسط برنامتون یک عکس رو در Picture & Fax Viewer باز کنید که جوابتون همون ShellExecute هست .

hadisalahi2
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:25 عصر
اگر هم میخواین توسط برنامتون یک عکس رو در Picture & Fax Viewer باز کنید که جوابتون همون ShellExecute هست .
بله منظورم همینه.
حالا اگه زحمتی نیست نحوه استفاده از همون دستور ShellExecute رو با داشتن یک مسیر عکس بنویسید ممنون میشم.
یاحق

Felony
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 14:00 عصر
ShellExecute(0, 'Open', 'FileName.jpg', '', '', SW_SHOWNORMAL);
کتابخانه ShellAPI رو به Uses اضافه کنید.

alinikaein
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 22:52 عصر
سلام؛
اگه الزامي نداري حتماً مال ويندوز باشه، ImageEn درون مثال هاش يك برنامه داره كه دقيقاً شبيه به همون Window Picture & Fax Viewerهست. مي تونيد از اون استفاده كنيد.