PDA

View Full Version : سوال: بهترین کتاب فارسی برای یادگیری PHP و برنامه نویسی پیشرفته (OOP, MVC, Framework)

idocsidocs
سه شنبه 17 خرداد 1390, 18:18 عصر
لطفا یه کتاب معرفی کنید که پی اچ پی رو بصورت پیشرفته آموزش داده باشه. شامل مباحثی مثل OOP, MVC و در صورت امکان فریم ورک باشه. همچنین اصول امنیتی رو هم آموزش داده باشه.

لطفا کتابهایی که ابتدائی هستن و از ابتدا مسائلی مثل آرایه، متغیر، حلقه و ... رو توضیح دادن رو معرفی نکنید.

idocsidocs
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 18:06 عصر
دوستان عزیز نظری در این مورد ندارن؟

r0ot$harp
سه شنبه 07 تیر 1390, 22:42 عصر
سلام دوست عزیز .
PHP4 Perfessional انتشارات روزنه هست اما یه مشکلی داره که اگر مبتدی باشین فوق العاده سنگین هست البته برای کسانی که زود زده می شن . اما کتاب فوق العاده ای .

php5 انتشارات غزال برای OOP عالی هست .

باتشکر احسان

idocsidocs
سه شنبه 07 تیر 1390, 23:07 عصر
سلام دوست عزیز .
PHP4 Perfessional انتشارات روزنه هست اما یه مشکلی داره که اگر مبتدی باشین فوق العاده سنگین هست البته برای کسانی که زود زده می شن . اما کتاب فوق العاده ای .

php5 انتشارات غزال برای OOP عالی هست .

باتشکر احسان
کتاب برنامه نویسی پیشرفته با PHP5 از انتشارات دیباگران چطوره؟

r0ot$harp
چهارشنبه 08 تیر 1390, 01:32 صبح
کتاب برنامه نویسی پیشرفته با PHP5 از انتشارات دیباگران چطوره؟
والا تاحالا نخوندم . اما براتون جستجو می کنم . اون php4 خیلی کامل هست . و یه جواریی پیچیده حرف زده . اما واقعا خوب هست . تو کتاب های فارسی من اونو بیشتر قبول دارم . در مورد OOP اون php5 عالی هست .

باتشکر احسان

idocsidocs
چهارشنبه 08 تیر 1390, 10:17 صبح
والا تاحالا نخوندم . اما براتون جستجو می کنم . اون php4 خیلی کامل هست . و یه جواریی پیچیده حرف زده . اما واقعا خوب هست . تو کتاب های فارسی من اونو بیشتر قبول دارم . در مورد OOP اون php5 عالی هست .

باتشکر احسان
php4 که دیگه قدیمی شده و توی بحث شی گرا مناسب نیست.

کتابی که گفتم رو حتما مطالعه کنید، مباحثی مثل شی گرا، معماری سه لایه، امنیت، کش و ... رو بحث کرده.

hosseintdk775
شنبه 11 تیر 1390, 02:57 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اگه امکانشو داری از یوتوب استفاده کن
مطالب آموزشی توش ریخته / هی چقدر پیدا کنی بازم هست
علاوه بر اون آموزش همراه با کار عملی هم هست

یعنی علاوه بر اینکه چیزی یاد می گیره بصورت تئوری نیست فقط نوشته باشه و عملی هم برنامه ای رو می نویسن که بیننده یاد بگیره

بنظرم خیلی خیلی بهتر از کتاب هستش

omid12
جمعه 02 فروردین 1392, 19:59 عصر
من کتاب"راهنمای کاربردی php2012" رو بهتون پیشنهاد می کنم.این کتاب بهترین کتابیه که من تا حالا دیدم
نویسنده:دیوید استفان پاورز
مترجم:امیراحسان رضایی

idocsidocs
شنبه 03 فروردین 1392, 01:22 صبح
من کتاب"راهنمای کاربردی php2012" رو بهتون پیشنهاد می کنم.این کتاب بهترین کتابیه که من تا حالا دیدم

این بحث سال گذشته بوده و الان دنبال یادگیری فریم ورک زند هستم ولی وقت زیادی ندارم که روی این فریم ورک کار کنم. برای یادگیری فریم ورک زند کتابی که حجم صفحاتش پایین باشه سراغ دارید؟

h.rezaee
شنبه 03 فروردین 1392, 01:32 صبح
سلام . دوست عزیز به نظر بنده کتاب آموزش php 5 انتشارات ناقوس رو بخونید . کتاب 2 جلدی است که از مبتدی شروع می کنه و به سمت حرفه ای میکشه بعد برای دیدن کارهای عملی هم ویدئو های شرکت lynda رو پیشنهاد می کنم که فوق العاده اس . زمان می بره ولی خیلی عالیه. ولی خود وب سایت php رو فراموش نکن بهترین منبع برای آموزش هستش. موفق باشی

h.rezaee
شنبه 03 فروردین 1392, 01:33 صبح
این بحث سال گذشته بوده و الان دنبال یادگیری فریم ورک زند هستم ولی وقت زیادی ندارم که روی این فریم ورک کار کنم. برای یادگیری فریم ورک زند کتابی که حجم صفحاتش پایین باشه سراغ دارید؟
سلام. دوست عزیز برای یادگیری zend بهترین منبع خود وب سایتش هستش.

Veteran
شنبه 03 فروردین 1392, 12:26 عصر
کتابی که گفتم رو حتما مطالعه کنید، مباحثی مثل شی گرا، معماری سه لایه، امنیت، کش و ... رو بحث کرده.

کدوم کتاب ؟ :لبخند:

rezaonline.net
شنبه 03 فروردین 1392, 15:00 عصر
php5 power programming
کمی قدیمیه اما کامله .