PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با پایگاه داده

j_naroogha@yahoo.com
سه شنبه 17 خرداد 1390, 23:26 عصر
سلام دوستان
ببینید دوستان من برای وصل شدن به پایگاه داده اس کیوال از کد روبرو استفاده میکنم.
Data Source=MHR;Initial Catalog=Library;Persist Security Info=True;User ID=sa
اما یه مشکل دارم هنگامیکه Sql در قسمت Background ویندوز فعال نباشه برنامه خطا میده که فکر کنم طبیعه.
حال دوستان من اگه خواسته باشم دستور بالا رو طوری بنویسم که خطا نده چیکار کنم.؟
یا به طور ساده تر اینکه نخواسته باشم که حتما از روی سرور SQL داده هامو بخونه ومستقیما با فایل بانکم سروکار داشته باشم. بدون اینکه Sql نصب باشه؟
در ضمن من از SQL SERVER 2000 استفاده می کنم.
ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

zarrinnegar
سه شنبه 17 خرداد 1390, 23:55 عصر
سلام دوستان
ببینید دوستان من برای وصل شدن به پایگاه داده اس کیوال از کد روبرو استفاده میکنم.
Data Source=MHR;Initial Catalog=Library;Persist Security Info=True;User ID=sa
اما یه مشکل دارم هنگامیکه Sql در قسمت Background ویندوز فعال نباشه برنامه خطا میده که فکر کنم طبیعه.
حال دوستان من اگه خواسته باشم دستور بالا رو طوری بنویسم که خطا نده چیکار کنم.؟
یا به طور ساده تر اینکه نخواسته باشم که حتما از روی سرور SQL داده هامو بخونه ومستقیما با فایل بانکم سروکار داشته باشم. بدون اینکه Sql نصب باشه؟
در ضمن من از SQL SERVER 2000 استفاده می کنم.
ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

اگه میخوای از فایل بخونه بهتره از اکسس استفاده کنی
چون در هر صورت بانک اطلاعات sql یا سرور میخواد یا express که بتونه بهش وصل شه

j_naroogha@yahoo.com
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 00:04 صبح
مرسی از جوابتون
اما امکانش نیست چون من کل دستوراتم رو از طریق روال انجام میدم.

sunn789
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 09:21 صبح
شما زمانی که از اس کیو ال استفاده میکنید به این معنی است که میخواهید از موتور اس کیو ال استفاده تا از امکاناتی مانند ایندکس و کار با انبوه داده ها استفاده از گزینه سرور و خیلی امکاناتت دیگر که من خودم هم نمیدونم استفاده کنید پس لازمه اس کیو ال در کامپیوتر اجرا باشه
فقط اگه میخواهید اس کیو ال رو روی کامپوتر جدا گانه نصب نکنید میتونید از ورژنهای Express و یا Compact استفاده کنیو با فایل Setup پروژه رو روی کامپیوتر هدف نصب نی تا مجبور نباشی اس کیو ال رو جدا گانه نصب کنی
و با به قول دوستمون از Access و یا حتی میتونید از Excel و یا داده های XML و یا فایل Notepad استفاده کنید