PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از باز شدن فرم در محدوده زمانی

hf.farhadi
سه شنبه 17 خرداد 1390, 23:36 عصر
با سلام
چطوری میتونم از باز شدن یه فرم از ساعت مثلاً 8 الی 9 صبح توسط کاربر جلوگیری کنم دوستان اگه نمونه ای دارن لطفاً ارائه کنن. ممنون میشم

مهدی قربانی
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 01:01 صبح
سلام
این کدها رو در رخداد Open فرم مورد نظر کپی کنید .

If Time() >= #8:00:00 AM# And Time() <= #9:00:00 AM# Then
MsgBox "دسترسی به این فرم از ساعت 08:00 الی 09:00 امکانپذیر نمی باشد", vbExclamation, "توجه"

Cancel = True
End If

hf.farhadi
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 16:30 عصر
ممنونم آقای قربانی عزیز خیلی لطف کردی:تشویق::تشویق:

ممکنه لطف کنین و این سوال رو هم جواب بدین :متفکر:

تو همین فرمی که به روش فوق و لطف شما باز میشه یه فیلد تاریخ دارم که تاریخ روز رو در اون ثبت میکنم . حالا میخوام وقتی کاربر تاریخ دیروز و روزهای قبل از اون رو وارد میکنه یه پیام به کاربر برگردونم و اون رو مطلع کنم . چون تو این فیلد بعضی وقتها نیازه که تاریخ روزهای آتی رو ثبت بشه نمیتونم از تابع J_TODAY استفاده کنم تا تاریخ روز رو خود برنامه ثبت کنه. ممنون میشم راهنمایی کنین.:قلب::قلب:

bakhshi_909
یک شنبه 22 خرداد 1390, 20:08 عصر
با سلام خدمت تمامي برنامه نويسان عزيز، يك سوال داشتم
مثلاً در يك برنامه 4 شيفت كاري داريم:صبح و ظهر و عصر و شب طبق كد بالا محدوده زماني ايجاد مي كنيم حالا مي خواستم بدونم همانطور كه براي باز كردن آن مي شه محدوديت ايجاد كرد؛ آيا براي بستن آن فرم در پايان آن محدوده زماني ميشه محدوديت ايجاد كرد. براي اينكه بيشتر متوجه بشيد يه مثال مي زنم مثلا محدوده زماني شيفت صبح 8 الي 12 ظهر مي باشد و ما وقتي به زمان 11:59 مي رسيم پيغام بده كه زمان شيفت صبح به پايان رسيده و كاربر آن ركورد را ذخيره كند و در ساعت 12 آن فرم بسته شود. در صورت امكان مرا راهنمايي كنيد؟

mehdi_fiz
یک شنبه 22 خرداد 1390, 23:49 عصر
سلام دوست عزیزhf.farhadi (http://barnamenevis.org/member.php?184474-hf.farhadi)
شما در قسمت Default value فیلد مورد نظرتون از تابع J_TODAY استفاده کنید که به صورت پیش فرض تاریخ روز نمایش داده بشه و کاربر هم بتونه اون رو تغییر بده
برای اینکه تاریخ وارد شده از تاریخ روز جاری کمتر نباشه در قسمت Lost Focus فیلد تاریخ وارد شده رو با تاریخ روز مقایسه کن اگه کمتر بود پیام خطا نمایش داده بشه

اما پاسخ شما دوست عزیزbakhshi_909 (http://barnamenevis.org/member.php?159193-bakhshi_909)
نمونه فایل پیوست در ساعت 12 پیام رو نمایش می دهد و فرم بسته می شود

موفق باشید