PDA

View Full Version : فایل های مشترک بین کلاینت ها

myazdan
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 10:12 صبح
با سلام به همه دوستان

من در حال انجام یک پروژه هستم که توی اون برای بعضی از موجودیت ها یک سری فایل ( اعم از متنی ، فیلم ، عکس و ... ) می خوام ذخیره کنم . من برای اینکار می خوام یک پوشه به صورت مشترک بین تمام سیستم ها تعریف کنم و ادرس اون رو در بانک اطلاعاتی ذخیره کنم .
مشکل من اینجاست که این پوشه رو نمی دونم چطوری تعریف کنم که هم بین سرور و سایر کلاینت ها با یک نام مشترک قابل دسترسی باشه ، در ضمن ممکنه بعد از یک مدت این مسر عوض بشه و برنامه باید بتونه فایل های قبلی رو هم بخونه .
دوستان اگر راه حل خوبی در نظر دارن ممنون میشم من رو راهنمایی کنن .
با تشکر

محمد باقری نسب
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 10:17 صبح
خوب عزیز مشکلت با sharing اون پوشه مگه چیه؟ (یعنی اینکه اون پوشه مشترک رو به صورت full access برای همه share کنی)

اگه مشکل آدرسه که اون قابل حله!

محمد باقری نسب
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 12:53 عصر
یه راه دیگه هم که به ذهنم میرسه و اصولی تره اینه که شما روی سیستم server پوشه رو می سازید و فقط server میتونه روی اون عملیات انجام بده و نه client به طور مستقیم.
اگر client خواست دسترسی به فایلی از اون پوشه رو داشته باشه باید درخواست (request) رو به server بده و بعد server واسش اون عملیاتی رو که client میخواسته انجام بده و جوابش رو هم واسه client برگردونه!

البته توی وب و همچنین Client/Server Application های تجاری هم از همین روش استفاده میشه.