PDA

View Full Version : حرفه ای: سوال فنی در مورد شبکه

hjran abdpor
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 11:29 صبح
با سلام به دوستان.

من یه برنامه چت نتوشتم حالا میخوام با یکی در اینترنت چت کنم برنامه را هم دادم به طرف مقابلم .
ایا این کار امکانپذیر است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه هست چه جوری ما که ip ولید نداریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mhsaleh
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 19:37 عصر
شما برای هر تبادل اطلاعاتی در شبکه اینترنت نیاز به IP ولید دارید. به دلایلی در شبکه اینترنت ممکن است مستقیماً به کلاینت ها IP ولید اختصاص ندهند و از NAT استفاده نمایند.
در برنامه ای که شما دارید اگر دو نرم افزار مستقیماً بخواهند با هم ارتباط برقرار نمایند برای سرور حتماً نیاز به IP ولید خواهید داشت یا اگر از NAT استفاده می نمایید با استفاده از تنظیماتی پورت مورد نیاز سرور را به سمت IP غیر ولید آن هدایت نمایید.
اگر ISP شما IP ثابت به شما نمی دهد می توانید از DDNS استفاده نمایید.

hjran abdpor
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 23:13 عصر
پس نمیشه من ip محلی خودم رابدم و طرف مقابل هم ip خودش را وارد کند(هر دو ای پی ولید نیستند ) همون ip داخل شبکه isp است......

mhsaleh
شنبه 21 خرداد 1390, 09:00 صبح
اگر هر دو از یک ISP اشتراک داشته باشید در برخی موارد این امکان هست که از IP غیر ولید شبکه ISP برای ارتباط استفاده نمایید که در اصل ارتباط روی اینترنت نیست بلکه در شبکه خود ISP است. اما به هیچ عنوان امکان استفاده از IP غیر ولید شبکه LAN خودتان (که معمولا با 192.168 شروع می شود) برای ارتباط وجود ندارد.