PDA

View Full Version : سوال: چطوری میشه صفحات سایت رو برای نرم افزار word ذخیره کرد؟

behzad1367
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 07:34 صبح
سلام دوستان صفحاتی دارم که حاوی فرم هایی هست که اکثرا دارای گرید ویو هستن و کاربر این فرم ها رو پر می کنه.کاری که میخوام بکنم اینه که:

صفحات سایت رو مثل نرم افزار ورد در قالب یه صفحه A4 نشون بده تا کاربر بدونه اطلاعات فلان فرم کجای صفحه چاپ میشه
صفحات دارای footer و header باشن.حالا سوالی که پیش میاد اینه که باید یه فایل قالب ورد که خودش دارای فوتر و هدر هست از قبل آماده داشته باشم یا تو خود فرم های سایت خودم هدر و فوتر درست کنم؟
پس از اینکه سایت فرم هارو به فرمت Doc ذخیره کرد دستش واسه ویرایش همه اطلاعات فرم ها باز باشه توی محیط Word

من فکر می کنم این سوال خیلی از دوستان باشه.اگه کسی فکر میکنه میتونه کمک کنه لطفا نظرشو بده

behzad1367
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 20:03 عصر
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

behzad1367
دوشنبه 23 خرداد 1390, 13:30 عصر
بابا ایول.یه کمکی خواستیم ازتونا:گریه:

behzad1367
شنبه 04 تیر 1390, 07:05 صبح
نیست کسی بتونه مشکلو حل کنه؟

Slytherin
شنبه 04 تیر 1390, 13:03 عصر
من در مورد فایل های ورد های قدیمی (آفیس 2003 به قبل) اطلاعی ندارم اما از آفیس 2007 که فرمت ها از Doc به DocX تغییر کرد کمی اطلاع تجربی دارم.
اول بیایید ببینیم که اصلا چرا Doc تبدیل به DocX شد؟
در سیستم فایلی نوع اول کلیه اطلاعات درون فایل داک با الگوریتم خودشون ذخیره می شوند اما در فایل های داک ایکس کلیه فایل ها با ساختار XML ذخیره می شوند! (خب ظاهرا موضوع داره آسون میشه!)
حالا برای اینکه بتوانید این ساختار XML را مشاهده کنید شما ابتدا باید توسط برنامه ورد یک فایل DocX با محتویات دلخواه بسازید و آن را سیو کنید.
در مرحله بعد برنامه ورد را ببندید و سپس به سراغ فایل مذکور بروید و فرمت آن را با یک Rename معمولی به zip تغییر دهید.
فایل zip به دست آمده را از حالت فشرده شده خارج سازید.
می بینید که مجموعه ای از پوشه ها، تصاویر، فایل های ایکس ام ال و چند فایل دیگر به دست خواهد آمد!
خب مرحله بعدی ساده است!، هر محتویاتی در XML مختص به خودش ذخیره می شود، شما کافیست یک استایل کلی از قبل داشته باشید و فقط متن مورد نظر را با متن پیشفرض Replace کنید!
خب، موفق باشید! :چشمک: