PDA

View Full Version : پاک شدن داده ها از بانک بعد از بستن برنامه (LINQ)

vbiman
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 18:49 عصر
سلام
من یک برنامه در C# نوشته ام برنامه ام درست کار میکنه تمام کار هایی که برای بانک اطلاعاتی لازم بوده انجام دادم و برنامه رو هم که اجرا میکنه بدون هیچ مشکلی اجرا میشه فقط برنامه رو که میبندم و دوباره اجرا میکنم میبینم تمام اون داده هایی رو که وارد کرده بودم نیست و همش پاک شده من با LINQ نوشتم بانک اطلاعاتی هم همون SQL EXPRESS خود ASP.NET هست(بانک یک جدول با 3 فیلد بیشتر نداره) (ورژن برنامه هم VS2010) حالا من برنامه رو میذارم ببینید مشکل از کجاست . با تشکر...
http://up.iranblog.com/images/3tc2zljboau4a2a1a8xq.rar

shervinrv
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 19:11 عصر
سلام
متاسفانه من الان ویژوال استودیو ندارم که برنامه رو باز کنم
ولی حدس میزنم که مشکلتون چی هست چون خودمم همین مشکلو داشتم
مشکل شما از اینجاس که شما دیتا بیس رو گذاشتید کنار برنامه
یک فایل datafile در فولدر اصلی دارید و یکی در bin/debug
که وقتی شما برنامه رو اجرا میکنید و دیتا رو ذخیره میکنید اطلاعات در دیتابیس موجود در debug ذخیره میشه بعد از بستن و باز کردن مجدد ویژوال استودیو یک نسخه از دیتافایل موجود در فولدر اصلی رو مجدد کپی میکنه رو دیتابیس bebug واسه همین اطلاعات شما پاک میشه
اگه شما آدرس یه فولدر خاص در کامپیوتر رو بدید مشکل حل میشه
مثلا c:\
البته این مشکل فقط در هنگام کار با ویژوال استودیو هست و بعد از پابلیش کردن برنامه با خود برنامه این مشکل پیش نمیاد

haghft
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 19:30 عصر
لطف کنید اگر مربوط به asp.net هست در همان تالار asp.net مطرح کنید باتشکر

shervinrv
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 19:34 عصر
لطف کنید اگر مربوط به asp.net هست در همان تالار asp.net مطرح کنید باتشکر
سوالشون ارتباطی با asp.net نداره

اصولا وقتی اینجور مشکلات پیش میاد آدم نمی دونه از برنامس یا از بانک اطلاعاتیه یا از VS هست یا ...
مجبوره تو یه انجمنی بپرسه دیگه

vbiman
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 22:21 عصر
سلام
متاسفانه من الان ویژوال استودیو ندارم که برنامه رو باز کنم
ولی حدس میزنم که مشکلتون چی هست چون خودمم همین مشکلو داشتم
مشکل شما از اینجاس که شما دیتا بیس رو گذاشتید کنار برنامه
یک فایل datafile در فولدر اصلی دارید و یکی در bin/debug
که وقتی شما برنامه رو اجرا میکنید و دیتا رو ذخیره میکنید اطلاعات در دیتابیس موجود در debug ذخیره میشه بعد از بستن و باز کردن مجدد ویژوال استودیو یک نسخه از دیتافایل موجود در فولدر اصلی رو مجدد کپی میکنه رو دیتابیس bebug واسه همین اطلاعات شما پاک میشه
اگه شما آدرس یه فولدر خاص در کامپیوتر رو بدید مشکل حل میشه
مثلا c:\
البته این مشکل فقط در هنگام کار با ویژوال استودیو هست و بعد از پابلیش کردن برنامه با خود برنامه این مشکل پیش نمیاد

شما منظورتون اینه که بیام روی دیتابیسم و آدرس connection رو تغییر بدم چون این کارو کردم نشد میشه بیشتر توضیح بدی؟(گام به گام)

shervinrv
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 23:03 عصر
ببین الان دیتابیس شما توی فولدر اصلی برنامس درسته ؟
ینی اینجوری آدرس دادی datafile.mdb\ درسته ؟
بیا فایل دیتا بیس رو کپی کن تو یه فولدر مشخص مثلا c:\database\datafile.mdb بعد آدرس کانکشن رو هم درست کن و همینو بزار و فایلای دیتابیس رو از داخل فولد bin\debug و فولدر اصلی برنامه پاک کن و اینجوری تست کن
من دقیقا چند روز پیش همین مشکلو داشتم که بعد از کلی ور رفتن فهمیدم مشکل از اینجاس