PDA

View Full Version : راه اندازي SQL Server Services

myazdani
جمعه 20 خرداد 1390, 11:28 صبح
سلام

دوستان من اس كيو ال سرور 2005 رو نصب كردم موقع ورود خطا مي داد تو فروم سرچ كردم يكي از دوستان گفته بود بايد به اين مسير برم و چك كنم ببينم SQL Server Services در حال run هست يا نه

All Programs >> Microsoft SQL Server 2008 >> Configuration Tools >> SQL Server Configuration Manager >> SQL Server Services

رفتم به اين مسير ديدم اصلا هيچ سرويسي رو ننوشته بود داخل صفحه

سوالم اينه كه چه جوري اين سرويس رو ران كنم

ضمناً ويندوزم xp سرويس پك 3 هستش iis هم نصبه دات نت فريم ورك هم همينطور
و داخل msconfig اومدم سرويسهاي sqlserver رو اتومات كردم از داخل كنترل admintool پنل هم همينطور
پورت فايروال و اضافه كردن برنامه به فايروال رو هم امتحان كردم هيچ فرقي نكرد

اينم آدرس تاپيكي كه پيدا كردم و از راه حل دوستمون k.asasi_programmer استفاده كردم

http://barnamenevis.org/showthread.php?244017-بازنشدن-sqlserver2008

ديگه هيچ راهي به عقلم نمي رسه
اگه كسي چيزي مي دونه راهنمايي كنه
ممنونم

علیرضا حسن زاده
جمعه 20 خرداد 1390, 13:15 عصر
رفتم به اين مسير ديدم اصلا هيچ سرويسي رو ننوشته بود داخل صفحه
احتمالا شما Managment studio رو نصب کردی نه خود سرور SQL رو(یا به عبارتی کامپوننت ها رو نصب کردی) نسخه شما هم به احتمال زیاد نسخه سرور هست که این جوری نصب شده اگه از Express استفاده می کردی تو XP بهتر بود

myazdani
سه شنبه 24 خرداد 1390, 16:27 عصر
احتمالا شما Managment studio رو نصب کردی نه خود سرور SQL رو(یا به عبارتی کامپوننت ها رو نصب کردی) نسخه شما هم به احتمال زیاد نسخه سرور هست که این جوری نصب شده اگه از Express استفاده می کردی تو XP بهتر بود

فكر مي كنم مشكل همين باشه ولي موقع نصب همه گزينه ها به جز workstation component غير فعال بودن . از روي يه سي دي ديگه اومدم نصب كنم باز هم همه گزينه ها غير فعال بود به جز همين يكي

myazdani
چهارشنبه 22 تیر 1390, 22:33 عصر
دقيقا مشكل اين بود كه خواسته بودم نسخه Enterprise رو روي xp نصب كنم به خاطر همين گزينه ها غير فعال بودن
آخرم مشكلم حل نشد ويندوز رو عوض كردم و قبل از نصب دات نت فريم ورك و البته ويژوال استوديو اومدم اس كيو ال رو نصب كردم كه درست شد

توصيه ام به دوستان اينه كه بيان از sql authentication استفاده كنن به جاي win authentication و نام كاربري رو هم sa قرار بدن