PDA

View Full Version : مشکل با حذف یک سطر از گرید ویو

nafiseh.s
جمعه 20 خرداد 1390, 17:57 عصر
سلام.در برنامه فرم برنامه من یک گرید ویو هست که بعضی از ردیف های یکی از جدولهامو نشون میده.و 2 دکمه که یکی به نام delete و بعدی به نام update .من میخوام که با انتخاب یه سطر از گردویو و سپس زدن دکمه delete اود ردیف پاک بشه و تغییرات در دیتا بیس اعمال بشه.هم چنین با انتخاب یه سطر و زدن دکمه udate اون ردیف انتخاب شده حالتی پیدا کنه که بشه اون رو edit کرد.و بعدش با زدن یه دکمه به نام ثبت تغییرات این ردیف رو به دیتا بیس اعمال کرد.من می خوام که همه این کارها از طریق کنترل هایی خارج از گریدویو انجام بشه یعنی همون 2 تا دکمه delete و update که گفتم.در مورد delete کدی نوشتم اما error میده.میشه اشکالشو بگید و همین طور راجع به update راهنماییم کنید.ممنون:خجالت:
Private Sub ButtonX4_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonX4.Click
For Each rows As DataGridViewRow In DataGridView2.SelectedRows
DataGridView2.Rows.Remove(rows)
Next

End Sub
و Error هم :
Unable to cast object of type 'System.Windows.Forms.MouseEventArgs' to type 'System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs'.

سلام دوباره.من مشکل delete رو حل کردم اما موضوع این جاست که تغییرات به دیتا بیس اعمال نمیشه.چه جوری میشه این کار رو کرد؟و لطفا در مورد update راهنماییم کنید.خیلی فوریه.

mohsen gh
جمعه 20 خرداد 1390, 20:50 عصر
كدتو اينطوري بنويس

Dim con AsNew OleDbConnection
con.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db1.mdb;
con.Open()
Dim Cmd AsNew OleDbCommand
Cmd.CommandText = "DELETE FROM neme jadval WHERE ID=" & dg1.CurrentRow.Cells(0).Value & ""

Cmd.Connection = con
Cmd.ExecuteNonQuery()
con.Close()

nafiseh.s
جمعه 20 خرداد 1390, 22:11 عصر
یه سوال del = "DELETE FROM [leitnertable] WHERE شماره=" & DataGridView2.CurrentRow.Cells(0).Value & ""
این کد مربوط به برنامه من هست.فیلد شماره نشون دهنده شماره کلمات هست در جدولleitnertable.حالا اینcell مربوط به چی هست؟