PDA

View Full Version : جلوگیری از importشدن

michkadol
شنبه 21 خرداد 1390, 09:56 صبح
با سلام
اساتید گرامی هر چقدر هم که به اکسس سخت بگیری و رمزهای مختلف ایجاد کنی باز هم یه نقص اره.
شما با import در یک فایل اکسس دیگر میتونی به تمام فرمها و نیبلها و ... دست پیدا کنی
لطفا راه حلی پیشنهاد کنید تا اگر کسی خواست برنامه اکسس رو در جای دیگری import کنه جلوگیری بشه ا نه اطلاعات تیبلها و نه ساختار فرمها از بین نرود

ARData
شنبه 21 خرداد 1390, 12:06 عصر
دوست عزيز شما اگه روي ديتابيستون پسورد بذارين نميشه جداولو اکسپرتشون کرد و اگه روي محيط برنامه نويسي تون پسورد بذارين فرماتونو نمي شه اکسپرت کرد .

michkadol
شنبه 21 خرداد 1390, 13:39 عصر
کوئری و ریپورت و تیبل ها اکسپورتت میشن
من شرایطی دارم که نمیتونم رو دیتابیس پسوورد بزارم
اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم ارائه بدین
از طریق vb نمیشه کدی نوشت که از اکسپوت و ایمپورت جلوگیری کرد؟

mazoolagh
شنبه 21 خرداد 1390, 21:03 عصر
قبلا یک نمونه گذاشتم - تو پستهای قبلی من بگردین پیداش میکنین.
روش کار به این صورت هست که دیتابیس رو دو قسمت میکنین: یک فایل فقط جداول هست و دیگری فقط فرمها و گزارشها و ماکروها و کدها (همون front-end و back-end)
روی back-end یک پسورد قوی میگذارین (فقط در اکسس 2007 و به بالا معنی داره)
جداول در حالت عادی به front-end لینک نشدن - در فرم startup با کد لینک میشن و با بسته شدن فرم هم حذف میشن بنابراین وقتی front-end رو باز میکنین هیچ اثری از جداول نمیبینین. فرم ها و گزارشها و کدها رو هم با accde کردن front-end محافظت میکنین.

در این روش مطلقا هیچ راهی برای ایمپورت جداول نیست اما اگر

من شرایطی دارم که نمیتونم رو دیتابیس پسوورد بزارم
و یا اینکه از ورژن های پایینتر از 2007 استفاده میکنین باید گفت این شما هستین که دیگه هیچ راهی ندارین!

Mohammad_chz
یک شنبه 06 آذر 1390, 13:25 عصر
سلام

روی back-end یک پسورد قوی میگذارین (فقط در اکسس 2007 و به بالا معنی داره)

خوب با نرم افزارهایی که پسورد اکسس رو پیدا می کنند چیکار کنیم؟؟؟؟؟:متعجب:

mazoolagh
یک شنبه 06 آذر 1390, 18:41 عصر
password بانک در ورژن 2007 و به بالا در نمیاد مگر به روش Brute-force یا dictionary-attack
مثلا پسوردهایی مثل 1234 یا john یا sam123 با صرف زمان خیلی کمی پیدا میشن ولی پسوردی مثل YJ#1@p_95ZK!6&H%$F29~\LKV شاید رسیدن بهش چندین سال طول بکشه!

Mohammad_chz
دوشنبه 07 آذر 1390, 12:05 عصر
ممنون از راهنمایی
ولی یه سئوال دیگه پیش میاد؟؟؟
توی 2007 امتحان نکردم ولی در Access 2003 به راحتی میشه زمانی که Front-End باز هست لینک هارو با تمام اطلاعاتشون Import کرد!!!!!!!!!
امیدوارم برای این مشکل هم راه حلی ارائه بدید.

RESMAILY
دوشنبه 07 آذر 1390, 13:29 عصر
به نام خدا
با سلام. برای 2003 راههایی وجود دارد. منجمله سوپر هایدن کردن جداول است یا رمز و کد کردن اطلاعات موجود در فیلدها و غیره است. اما به هرحال برای حفاظت از اطلاعات باید دغدغه متعارفی به خود تحمیل کنید چون به هرحال تمام بانک ها و برنامه ها برا ی اهل اش قابل رمز گشایی هستند. زیاد وسواس داشته باشید از طراحی صحیح اصل برنامه غافل می شوید.

Mohammad_chz
دوشنبه 07 آذر 1390, 14:22 عصر
به هرحال تمام بانک ها و برنامه ها برا ی اهل اش قابل رمز گشایی هستند.
کلام شما کاملا منطقی هست و منم باهاش موافقم. ولی اگه قراره اطلاعات جداول رو کد کنیم، Front-End و Back-End بسازیم و جداول رو Attach کنیم و .... خوب از اول یه زبان برنامه نویسی رو انتخاب می کردیم!!!!.
من برای اولین باره که دارم با اکسس برنامه آماده می کنم (به سفارش یکی از دوستان) انعطاف زیادی در طراحی داره ولی امنیت کم. یعنی اگه بخوایی امنیت رو زیاد کنی خوب به دردسرش نمی ارزه!!!
البته این نظر منه.

RESMAILY
سه شنبه 08 آذر 1390, 10:03 صبح
به نام خدا
با سلام. 1 - بحث امنیت در آکسس به قلم یکی از دوستان باتجربه و آگاه (اقای نبیل پیروزمهر) در همین اواخر طرح شده و می توانید مراجعه بفرمایید. 2 - در آکسس می توانید بطور کامل از زبان برنامه برنامه نویسی مربوطه استفاده فرمایید. 3 - دکامپایل کردن فایل آکسس اسان تر از باقی زبان های برنامه نویسی نیست بلکه دشوار تر هم هست. 4 - امنیت کم و زیاد در یک بانک و درحدی که برنامه های ما در آن قرار دارد، کمابیش تفاوتی باهم ندارند و بیشتر به مهارت یا سلیقه طراح بانک باز می گردد. بعض وقت ها اگر یک بانک درست طراحی شده باشد اگر رمز و کد هم نداشته باشد برای هرکسی قابل بهره بداری نیست.
غرض آنکه بحث مفصلی شده است قبلا در این زمینه و منظور دفاع یا نقد چیزی نبود.