PDA

View Full Version : سوال: یک فرم برای ثبت و ویرایش اطلاعات

elahezarei
شنبه 21 خرداد 1390, 14:40 عصر
اگر در فرم اصلی گریدی باشد و یک دکمه که با زدن آن دکمه یک فرم باز می شود که از طریق آن باید تشخیص داده شود که اگر اطلاعات جدید است ثبت و اگر اطلاعات موجود است ویرایش کرد چطور میشه این کارو انجام داد؟
ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمائید.

saman6384
شنبه 21 خرداد 1390, 14:46 عصر
اول تو فرم دومت توابعی که نیازه برای تبادل متغییر ها بین دوتا فرم رو تعریف کن!
تو فرم اصلی ، فرم دومت رو تعریف و show کن!

من این قسمت دوم سوالت رو دقیق متوجه نشدم!!
توی فرم دوم می خوای اطلاعاتی رو وارد کنی؟

elahezarei
شنبه 21 خرداد 1390, 14:53 عصر
ممنونم از توجه تون، در واقع می خوام به جای اینکه برای ویرایش و ثبت هر کدام یک فرم داشته باشم یک فرم باشه که هر دو کار درا ین فرم انجام شه مشکلم اینجاست که چطور مشخص کنم اطلاعات جدیده و باید ثبت شه و یا اینکه اطلاعات باید ویرایش شه

elahezarei
شنبه 21 خرداد 1390, 15:03 عصر
ممنون می شم اگر از دوستان کسی بتونن به من هم کمک کنن!

hjran abdpor
شنبه 21 خرداد 1390, 15:34 عصر
با سلام.
دوست عزیز چک کردن اینکه اطلاعات جدیده با قدیمی کارشماست اون هم با برنامه نویسی نه فرم .

راهکار شما میتونه این باشه : تو فرم (فقط یه فرم) مقادیرت را با تکس باکس وارد کن و یه Insert به پایگاه انجام بده بعد خروجی را با دستور item = (Int32)com.ExecuteScalar();بگیر اگه وجود داشته باشه که مقدرا وارد شده تکراری است پس ثبت نمیخواد بعد اگه خواستی ویرایش میکنه .
اگه اطلاعات وجود نداشت ثبت کن..........

گرفتی جیگر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

elahezarei
شنبه 21 خرداد 1390, 15:42 عصر
ممنون از لطفتون اما راهی هم هست که بتوان از طریق فلگ و constructor این کارو انجام داد برای این روش راهکاری دارین؟

hjran abdpor
شنبه 21 خرداد 1390, 18:15 عصر
دیگه اینو اطلاعی ندارم.
امیدوارم دوستان بهت کمک کنن.

payman_xxp
سه شنبه 24 خرداد 1390, 18:42 عصر
ممنون از لطفتون اما راهی هم هست که بتوان از طریق فلگ و constructor این کارو انجام داد برای این روش راهکاری دارین؟
سلام
دوست عزیز فلگ و constructor رو میخوای چه استفاده ای ازشون بکنی.!؟:متفکر:
سناریوی کار شما به اینصورت هستش:
بسته به طراحی دیتابیس شما، فیلدی یکتا از دیتابیس رو باید در نظر بگیری، برای مثل شماره فاکتور.
حالا هربار که شماره فاکتور در این فرم وارد میشه باید چک بشه این شماره در تیبل فاکتورها وجود داره یا نه( در ایونت خروج از تکست باکس شماره فاکتور):
اگر شماره فاکتور در تیبل بود باید اطلاعات اون فاکتور از دیتابیس واکشی بشه و در تکست باکسهای مربوطه داخل فرم نمایش داده بشه، این میشه ویرایش.
اگرهم که شماره فاکتور در تیبل نبود میریم سراغ ثبت اطلاعات جدید، اینم میش ثبت جدید.
موفق باشید.

elahezarei
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 08:31 صبح
سلام
ممنون از راهنماییتون می خواستم بدونم بغیر این روش روش های دیگری هم هست؟ استفاده از فلگ و ... راهنمایی از جانب شخصی بود اما نمی دونم چطور با این دو میشه این کارو انجام داد؟

tooraj_azizi_1035
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 09:11 صبح
سلام،

در مورد اینکه بدونی آیا رکورد جدیدی به جدولت اضافه شده یا تغییراتی روی اون انجام شده از متد GetChanges جدولت استفاده کن:
public DataTable GetChanges(
DataRowState rowStates
)

elahezarei
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 09:22 صبح
سلام ممنون از توجهتون من از linq استفاده می کنم روش شما در linq هم کاربرد داره؟