PDA

View Full Version : سوال: اختار دادن هنگام منفی شدن فیلد محاسبه ای

royasaz_bam
یک شنبه 22 خرداد 1390, 02:15 صبح
سلام ممنون میشم اگر بفرمائید چگونه هنگامی که یک فیلد محاسبه ای منفی میشه اختار مبنی بر اینکه مجودی کم تر از درخواست میباشد را بده در ضمن از قبول آن نیز خوداری نماید

programmermp
یک شنبه 22 خرداد 1390, 02:35 صبح
سلام ممنون میشم اگر بفرمائید چگونه هنگامی که یک فیلد محاسبه ای منفی میشه اختار مبنی بر اینکه مجودی کم تر از درخواست میباشد را بده در ضمن از قبول آن نیز خوداری نماید

سلام
فرض کنید یک فیلد به نام x1 دارید که نمی خواهید مقدارش منفی باشد و در صورت بودن اخطار بدهدخوب روی فرمت این فیلدبه صورت یک TextBox هست روش کلیک سمت راست کن و properties رو انتخاب کن بعد برگه data رو انتخاب کن تو گزینه های موچود در این برگه دو تا گزینه هست : 1- validation rule برای بررسی صحت مقدار وارد شده (مثلا برای اینکه منفی نباشه مقدار این گزینه می شه بزرگتر از صفر 0<) 2- validation text که تو این گزینه متنی رو می نویسی که می خواهی به کاربر به عنوان پیام خطا نشان داده بشه
روش دیگری هم هست که بررسی مقدار به هنگام فشرده شدن کلید توسط کاربر هست
که هیمن روشی که گفتم نیاز شما رو برطرف خواهد کرد
موفق باشد

amir91
یک شنبه 22 خرداد 1390, 19:55 عصر
اگه یک فرم داشته باشیم که یک unbound در آن خودمان بسازیم و مقدار آن را از تفاضل دو فیلد به دست آوریم آیا روش بالا کارایی دارد؟؟؟؟؟؟

programmermp
یک شنبه 22 خرداد 1390, 23:03 عصر
اگه یک فرم داشته باشیم که یک unbound در آن خودمان بسازیم و مقدار آن را از تفاضل دو فیلد به دست آوریم آیا روش بالا کارایی دارد؟؟؟؟؟؟

منظورتون رو خوب نفهمیدم، ولی این دو گزینه ای که گفتم مقدار موجود در تکست باکس یا همون unbound که میگید رو بررسی می کنه مقداری که دستی وارد بشه توسط کاربر
برای چیزی که شما می خواید دو کار می شه کرد 1- اگه پیام خطا دادن ملاک نباشه و مثلا اگه مقدار تفاضل کمتر از 10 شد رنگ زمینه تکست باکس قرمز بشه مشکل شما حل بشه که از conditional formating استفاده کنید 2- می خواید حتما پیامی نمایش داده بشه که در این صورت باید اونجایی که دارین تفاضل رو به دست میارد مقدار رو کنترل کنید یا از رویدادهای تکست باکس مثل رویداد change استفاده کنید

royasaz_bam
دوشنبه 23 خرداد 1390, 04:54 صبح
دوست گرامی ممنون که غلط املائیم را گوش زد کردی و این بیشترین کمکی بود که کردی بله منظور من فیلد محاسبه ای است که از کوئری به داخل فرم میآید و این روش در آن عمل نمیکند به صحبت amir91 که جای تشکر داره دقت بفرمائید حال فیلد من نه از نوع unbound بلکه محاصبه ای که از کوئری آن هم بصورت سابفرم داخل فرم اصلی قرار گرفته حال آن را چه کنم اگر باز مایل به ÷اسخ گوئی هستی