PDA

View Full Version : مشکل با دیتاست

mahshahr-bayan
یک شنبه 22 خرداد 1390, 09:08 صبح
با سلام
دوستان من برای گزارشم مجبورم حاصل دوتا سلکتو بریزم داخل یک دیتاست.در مرحله بعد حاصل دستور سلکتمو که از یک تابع بر میگرده رو داخل یک شی data tableدارم حال میخوام data tablام رو به datasetکه قرار داخل فرم گزارشم استفاد کنم addکنم که از این دستور استفاده کردم.ds.tables.add(dtکه در اینجا dsنام شی دیتاستم هست وdt نام شی دیتا تیبل,ولی درهنگام برنامه بهم پیغام خطا میده .ممنون میشم اگه کسی روشی داره برای این کار کمک کنه.
با تشکر

Esmail Solhkhah
دوشنبه 23 خرداد 1390, 10:36 صبح
ذوست عزیز برای اینکه قضیه رو کامل توضیح دادی مننون
ولی کد لازمه تا بشه کمک کرد
کدی رو که خطا میده بزار!

zarrinnegar
سه شنبه 24 خرداد 1390, 00:02 صبح
با سلام
دوستان من برای گزارشم مجبورم حاصل دوتا سلکتو بریزم داخل یک دیتاست.در مرحله بعد حاصل دستور سلکتمو که از یک تابع بر میگرده رو داخل یک شی data tableدارم حال میخوام data tablام رو به datasetکه قرار داخل فرم گزارشم استفاد کنم addکنم که از این دستور استفاده کردم.ds.tables.add(dtکه در اینجا dsنام شی دیتاستم هست وdt نام شی دیتا تیبل,ولی درهنگام برنامه بهم پیغام خطا میده .ممنون میشم اگه کسی روشی داره برای این کار کمک کنه.
با تشکر

معمولا نتیجه 2 select رو میشه به 2 روش به هم پیوند زد یا join میکنی که فیلدهای اولی با فیلدهای دومی با هم نمایش داده میشه یا زیر هم میفته union
در هر 2 صورت میتونی از SP و یا view توی sql استفاده کنی و برای فیلتر کردن select هر جدول هم پارامتر بدی بعدش نتیجه میشه 1 جدول
بعدش مثل یک جدول معمولی میتونی به dataset اضافه کنی و استفاده کنی