PDA

View Full Version : استفاده از پروفایل

ozzy_mra
یک شنبه 22 خرداد 1390, 12:39 عصر
سلام
اگه تو وب سایتمون از Profile برای نگهداری مشخصات کاربران استفاده کنیم دیگه نیازی هست که این اطلاعات رو تو دیتا بیسمون هم ذخیره کنیم و یا اینکه تو همون ASPNETDB ذخیره بشه کفایت میکنه ؟

ozzy_mra
دوشنبه 23 خرداد 1390, 07:45 صبح
واینکه اگر به خاطر اینکه بخواهیم اطلاعات زیادی رو از کاربر تو دیتا بیس خودمون ذخیره کنیم ارتباط با جدول username ها رو چطور باید ست کنیم؟ با User.Identity.Name میشه؟

raziee
دوشنبه 23 خرداد 1390, 09:40 صبح
اگه تو وب سایتمون از Profile برای نگهداری مشخصات کاربران استفاده کنیم دیگه نیازی هست که این اطلاعات رو تو دیتا بیسمون هم ذخیره کنیم و یا اینکه تو همون ASPNETDB ذخیره بشه کفایت میکنه ؟
استفاده از پروفایل در ممبرشیپ خود دات نت زیاد مناسب نیست.
این پروفایل به صورت سری در دیتابیس قرار میگیرند.

بهتره برای پیاده سازی Profile خودت یک جدول طراحی کنید و اطلاعات مورد نیازتون رو درش ذخیره کنید و با جدول aspnet_users ارتباطش بدید.

ozzy_mra
دوشنبه 23 خرداد 1390, 10:09 صبح
استفاده از پروفایل در ممبرشیپ خود دات نت زیاد مناسب نیست.
این پروفایل به صورت سری در دیتابیس قرار میگیرند.

بهتره برای پیاده سازی Profile خودت یک جدول طراحی کنید و اطلاعات مورد نیازتون رو درش ذخیره کنید و با جدول aspnet_users ارتباطش بدید.
ارتباط با تیبل aspnet_users از طریق userid؟ چون مقدارش به صورت hash شده هست یکم گیج شدم

raziee
دوشنبه 23 خرداد 1390, 11:39 صبح
ارتباط با تیبل aspnet_users از طریق userid؟ چون مقدارش به صورت hash شده هست یکم گیج شدم
جانم؟!؟!؟!
چی Hash شده؟ User ID؟
نه عزیزم اون هش نشده یک نوع داده هست به نام Guid که در دیتابیس برابر با uniqueidentifier هست.

ozzy_mra
دوشنبه 23 خرداد 1390, 13:16 عصر
اول ببخشید سوالام یکم فجیع بنظر میاد چون تو Asp تازه کارتازه کارم
بعد یعنی مقداری که در فیلد userid تعریف شده مدلش همونجوریه و با همون مقدار می تونم relation رو برقرار کنم؟
71108
تو تعریف تیبل نوعش رو نوشته UniqueIdentifire
این دیگه چه نوعیه چون تو تایپ های تعریف شده خودش هم نبود و من بخوام یه FK از این فیلد بسازم تو تیبل خودم چطور نوعش رو بشناسونم؟
خیلی ممنون