PDA

View Full Version : معماری مناسب برای ترکیب یک برنامه تحت وب با desktop application

spranza804
دوشنبه 23 خرداد 1390, 12:55 عصر
سلام دوستان،

من قصد طراحی یک نرم افزار را دارم که قرار هست هم تحت وب باشد و هم desktop application.
یعنی دو جور UI برای این برنامه طراحی شود: هم یک صفحه وب و هم ویندوز فرم یا WPF.

راه حل پیشنهادی شما چیست؟ برای تک تک متدهای سمت سرور یک وب سرویس نیز ایجاد شود و در برنامه desktop استفاده شود یا راه حل بهتری هست؟

raziee
دوشنبه 23 خرداد 1390, 13:09 عصر
سلام دوستان،

من قصد طراحی یک نرم افزار را دارم که قرار هست هم تحت وب باشد و هم desktop application.
یعنی دو جور UI برای این برنامه طراحی شود: هم یک صفحه وب و هم ویندوز فرم یا WPF.

راه حل پیشنهادی شما چیست؟ برای تک تک متدهای سمت سرور یک وب سرویس نیز ایجاد شود و در برنامه desktop استفاده شود یا راه حل بهتری هست؟

MVP (http://www.codepro.ir/17/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-MVP) میتونه انتخاب مناسبی باشه

spranza804
دوشنبه 23 خرداد 1390, 14:26 عصر
جناب رضیئی،

تا جایی که متوجه شدم این الگو UI را از Business جدا می کند و در UI دیگر کد مربوط به Business نیست. یعنی عوض کردن UI به راحتی انجام می شود. اما من احتیاج دارم که برنامه هم UI تحت وب داشته باشد و هم ویندوز فرم یا WPF.

raziee
دوشنبه 23 خرداد 1390, 15:45 عصر
جناب رضیئی،

تا جایی که متوجه شدم این الگو UI را از Business جدا می کند و در UI دیگر کد مربوط به Business نیست. یعنی عوض کردن UI به راحتی انجام می شود. اما من احتیاج دارم که برنامه هم UI تحت وب داشته باشد و هم ویندوز فرم یا WPF.

فکر کنم کمی اشتباه متوجه شدید.
اگه قرار هست که تمام کارهایی که تحت وب و تحت ویندوز انجام میدهند برابر باشه انتخاب خوبیه.
شما تمام شرایط امنیتی و اعتبار سنجی و هر چه دستوری که میخواهید رو مینویسید. تنها چیزی که قرار هست تغییر کنه View هست.
و شما دو View مختلف میسازید. یکی برای وب و دیگری برای ویندوز.

spranza804
دوشنبه 23 خرداد 1390, 16:41 عصر
ممنون
حالا سوال من اینجاست که viewای که برای ویندوز نوشته شده، چطور به Model دسترسی پیدا کنه؟ وب سرویس؟ چون طبیعتا Model و View ویندوز روی یک سیستم نیستند. (سرور و سایر کامپیوتر ها)