PDA

View Full Version : ادرس دهی adodc

look20
دوشنبه 23 خرداد 1390, 12:56 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
چطور میشه یه addoc رواز طریق لیبل و یا تکس باکس ادرس داد
منظورم اینه در ادرس دهی در قسمت لود فرم

Ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\DB.mdb"

Adodc1.RecordSource = "select * from Table1"

Adodc1.Refresh

حالا من میخام بجای & App.Path & "\DB.mdb" از یه لیبل و یا تکس باکس استفاده کنم و ادرس رو از اون طریق بخونه یعنی بشه

Ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Label1.caption &

Adodc1.RecordSource = "select * from Table1"

Adodc1.Refresh

البته میدونم بجای App.Path میشه از مثلا Label1.caption استفاده کرد و ادرس رو توی لیبل نوشت
ولی من میخام adodc بطور کامل ادرس رو از یه لیبل بخونه
به این علت میخام این کارو انجام بدم که نیاز دارم دائما adodc ادرس دهی بشه ممنون میشم دوستان راهنمائی کنند

zahedi121
سه شنبه 24 خرداد 1390, 08:50 صبح
سلام
نمیدونم درست متوجه شدم یا نه ولی اگر منظورتون اینکه هر وقت لیبل تغییر میکنه منبع adodoc عوض بشه خب در خاصیت چنج لیبل عبارت تغییر آدرس را بنویسید.

Mr.Unknown
سه شنبه 24 خرداد 1390, 11:25 صبح
سورس ضمیمه شد.
به جای cn.open
میتونید از این کد استفاده کنید.
Adodc1.ConnectionString =
موفق باشید

look20
سه شنبه 24 خرداد 1390, 13:15 عصر
ممنون دوست عزیز ولی از این فایلی که شما گذاشتید چه استفاده ای میشه کرد !!!من میخام بعد از اینکه دیالوگ رو باز کردم و فایل رو انتخاب کردم بشه از adodc استفاده کرد مثل همون حالتی که در حالت فرم لود
Ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\DB.mdb"
میخام از هر آدرس دلخواه و هر فایل mdb که انتخاب کردم ado به اون کانکت شه و بشه بوسیله ابزار adodc که روی فرم قرار میدم توی رکوردها حرکت کنم

Mr.Unknown
سه شنبه 24 خرداد 1390, 13:28 عصر
در پست قبلی عرض کردم این کد رو توی فرم لود قرار بدید به این صورت

Ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & DBPath & "

MMR_1344
سه شنبه 24 خرداد 1390, 15:01 عصر
Ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & File name