PDA

View Full Version : معماری مناسب برای ترکیب یک برنامه تحت وب با desktop application

spranza804
دوشنبه 23 خرداد 1390, 12:56 عصر
سلام دوستان،

من قصد طراحی یک نرم افزار را دارم که قرار هست هم تحت وب باشد و هم desktop application.
یعنی دو جور UI برای این برنامه طراحی شود: هم یک صفحه وب و هم ویندوز فرم یا WPF.

راه حل پیشنهادی شما چیست؟ برای تک تک متدهای سمت سرور یک وب سرویس نیز ایجاد شود و در برنامه desktop استفاده شود یا راه حل بهتری هست؟

zarrinnegar
دوشنبه 23 خرداد 1390, 23:58 عصر
سلام دوستان،

من قصد طراحی یک نرم افزار را دارم که قرار هست هم تحت وب باشد و هم desktop application.
یعنی دو جور UI برای این برنامه طراحی شود: هم یک صفحه وب و هم ویندوز فرم یا WPF.

راه حل پیشنهادی شما چیست؟ برای تک تک متدهای سمت سرور یک وب سرویس نیز ایجاد شود و در برنامه desktop استفاده شود یا راه حل بهتری هست؟

برای ui که 2 بار باید طراحی کنی یکی برای وب و یکب برای ویندوز
ولی میتونی لایه b.l رو بصورت win service یا web service استفاده کنی که در هر صورت برنامه با اون ارتباط برقرار میکنه و اجرا میشه
silverlight رو مایکروسافت ساخته که برنامه هاش در هر دو محیط کارمیکنه ولی نوشتن یک پروژه مثل دبیرخانه یخورده دردسر سازه
باید فایل تو فایل لود کنی ولی یک برنامه است تو دو محیط

spranza804
سه شنبه 24 خرداد 1390, 11:22 صبح
از سیلور لایت نمی تونم استفاده کنم. پیشنهاد شما اینه که BL را کلا وب سرویس کار کنم؟

میشه در مورد Win service کمی توضیح بدید؟

farsoft
سه شنبه 24 خرداد 1390, 19:47 عصر
دوست عزیز اگر سروری که شما طراحی می کنی قابلیت وب را داشته باشد و قرار است هر دو پروژه برروی یک سرور باشند پس چه الزامی هست که شما 2 تا برنامه طراحی کنی
شما برنامه ات را وب بیس طراحی کن و برای سیستم هایی که قرار است برنامه وین بیس باشند یک مرورگر بساز و سایت را در اون مرور گر لود کن
به نظر من این کار راحت تر می باشد

spranza804
سه شنبه 24 خرداد 1390, 21:07 عصر
ممنون از پیشنهاد شما. متاسفانه این خواست کارفرماست و مجبور هستم به همین صورت طراحی کنم.
اگر برای لایه ی بزینس، از WCF استفاده کنم، انتخاب خوبی است؟