PDA

View Full Version : عدم همخوانی خاصیت RightToLeftLayout با خاصیت BackgroundImage

amir11205
سه شنبه 24 خرداد 1390, 08:41 صبح
سلام
چرا وقتی مقدار خاصیت RightToLeftLayout رو مساوی True میکنیم عکسی که به عنوان BackgroundImage فرم در نظر گرفته شده رو نمایش نمیده.دلیلش چیه؟
آیا راهی هست که بشه این مشکلو حل کرد؟
با تشکر

gwbasic
سه شنبه 24 خرداد 1390, 09:58 صبح
ببینید این مشکل وجود داره یکی از راه حل ها این می تونه باشه که از یک pictureBox داخل فرم استفاده کنید و Image رو برای اون ست کنید

amir11205
سه شنبه 24 خرداد 1390, 11:01 صبح
ببینید این مشکل وجود داره یکی از راه حل ها این می تونه باشه که از یک pictureBox داخل فرم استفاده کنید و Image رو برای اون ست کنید
خب درسته که از یک Picturebox استفاده کنم اما فکر کنین قراره نرم افزار تو یه سیستم با یه مدل اسکرین دیگه که ابعادش فرق میکنه نصب بشه اون موقع اندازه عکس متفاوته. وبرای اینکه تو سیستم دیگه هم عکس با فرممون همخونی داشته باشه باید با یه محاسبه ریاضی طول و عرض picturebox مون رو تغییر بدیم.خب من نمیخوام این محاسبه صورت بگیره.فقط میخوام مطمئن شم اگه راه حل ساده تری وجود داره از اون استفاده کنم.
بازم ممنونم از پاسخی که دادین

gwbasic
سه شنبه 24 خرداد 1390, 11:44 صبح
چرا محاسبه؟
کافیه پراپرتی Dock مربوط به PictureBox رو Fill کنید دیگه هر وقت فرم تغییر کنه PictureBox هم اندازه اون می شه

amir11205
سه شنبه 24 خرداد 1390, 15:51 عصر
چرا محاسبه؟
کافیه پراپرتی Dock مربوط به PictureBox رو Fill کنید دیگه هر وقت فرم تغییر کنه PictureBox هم اندازه اون می شه

ممنون دوست عزیز
راست میگیا
اصلا به فکر این نیفتاده بودم
ممنونم ازت
خوش باشی
خداحافظ