PDA

View Full Version : مبتدی: درخواست کمک در مورد شروع سی شارپ

nazanin61
سه شنبه 24 خرداد 1390, 09:36 صبح
سلام دوستان خوبم من برنامه نویس نیستم حسابدار هستم و چند وقتی میشه که با این سایت آشنا شدم میخواستم ببینم برای شروع سی شارپ چیکار باید کرد چطوری می تونم سریع آن را یاد بگیرم اگه کسی کمکی می تونه بکنه ممنون میشم .
البته جزوه ی آقای نصیری را دارم می خونم ولی خیلی جاهاش را اشکال دارم !

((همیشه دعاتون می کنم ))

nazanin61
سه شنبه 24 خرداد 1390, 10:14 صبح
یعنی کسی نمی تونه کمک من کنه : ((

gwbasic
سه شنبه 24 خرداد 1390, 11:41 صبح
از آموزش زیر می تونید استفاده کنید سوال داشتید بپرسید
http://barnamenevis.org/showthread.php?208537-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%B2%DB %8C%D8%A7%D9%86+%D8%B3%DB%8C+%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9 %BE

saman6384
سه شنبه 24 خرداد 1390, 12:05 عصر
اول pdf آقای هاشمیان (C# 2005) رو بشین بخون!! خیلی قشنگ توضیح داده!

بعد pdf آموزش جامع آقای اسلام احمدزاده رو بخون ، تو اون مباحث با جزئیات بیشتری مطرح شده.!

اون دو تا کتابو که فول شدی دیگه آمادگی داری بری تو msdn چون دیگه راحت concept هاشو درک میکنی!!

(البته این نظر و روش من بود همونطورم که میدونید هر کسی با یه روشی راحته)
موفق باشید:چشمک:

nazanin61
سه شنبه 24 خرداد 1390, 13:09 عصر
مرسی ممنون ثمن جان این جزوه هایی که گفتی می شه لینکش را برام بذاری

اخه من الان دارم جزوه ی سی شارپ آقای نصیری را می خونم ولی نمی دانم چه ورژنی از سی شارپ ؟ 2005 یا 2008

و اینکه یه عالمه سوال مبتدی دارم

nazanin61
یک شنبه 05 تیر 1390, 08:06 صبح
پس کجا رفتید !!!!
چرا کسی نیست ..........

nazanin61
یک شنبه 05 تیر 1390, 08:15 صبح
اول اینکه من خودم را کشتم نتونستم جزوه ی آقای هاشمیان را دانلود کنم تمام لینکهاخراب شده بود

دوم اینکه دارم فعلن از روی جزوه ی آقای نصیری می خونم یه عالمه سوال دارم

ali-software
یک شنبه 05 تیر 1390, 09:17 صبح
sلام.باید بگم که جزوه ی آقای هاشمی با نسخه ی 2005 ویژوال استودیو هست.سپس بله شما درست می گویید تمام لینک ها خراب است و با جست و جو در گوگل می توانید این جزوه رو هم دانلود کنید.در ضمن جزوه ی آقای نصیری بیشتر با کنسول کار کرده ولی اگر شما می خواهید در محیط ویندوز برنامه بنویسید حتما به جزوه ی آقای هاشمی مراجعه بفرمایید.در مورد سوالاتتم می توانی در همین تایپیک بپرسی.موفق باشید

payman_xxp
یک شنبه 05 تیر 1390, 10:37 صبح
نقل قول: درخواست کمک در مورد شروع سی شارپ

اول اینکه من خودم را کشتم نتونستم جزوه ی آقای هاشمیان را دانلود کنم تمام لینکهاخراب شده بود

دوم اینکه دارم فعلن از روی جزوه ی آقای نصیری می خونم یه عالمه سوال دارم

سلام
این لینک (http://arashdownload.com/123/C%23-persian.rar) سالمه دانلود کتاب مهندس هاشمیان هستش.
پسورد فایل فشرده : www.arashdownload.com

راستی گفتی سوال زیاد داری، پس کو..!؟
موفق باشید.

nazanin61
یک شنبه 05 تیر 1390, 11:03 صبح
وااااااااااااای خدا را شکر که جوابم را دادید خیلی خوشحال شدم

آقای پیمان واقعان ازتون متشکرم بابت جزوه ی آقای هاشمی ممنونم

شما سی شارپ را حرفه ای کار می کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من هیچی بلد نیستم و خودم می خوام با کتاب و جزوه بخونم ........

فقط از سی شارپ میدانم که دو تا محیط داره 1 - کنسول 2- اپلیکیشن

محیط کنسول را تا حدی از روی جزوه ی آقای نصیری خوندم

پس اگه مادیتا بیسمون توی اس کیو ال باشه و با اپلیکیشن سی شارپ فرمها را طراحی کنیم پس دیگه محیط کنسولش به چه دردی می خوره ؟؟؟؟؟؟؟؟

nazanin61
یک شنبه 05 تیر 1390, 11:09 صبح
در محیط کنسول وقتی میخواهیم یه متغیری را تعریف کنیم از نوعهای int , flat , bool , char , .... حالا توی جزوه ی آقای نصیری بعضی جاها جلوی اینها val گذاشته . این val یعنی چی ؟؟؟؟

و اینکه وقتی دکمه ی اف پنج را می زنم سریع اون صفحه ی مشکی میره چراااااااااااااااااااااا ؟

sia_2007
یک شنبه 05 تیر 1390, 11:34 صبح
دوست عزیز، اون جزوه مال سال 2005 هستش
الآن سال 2011 هستش
و بازار الآن جایی هست که مطالب اون کتاب عموما به دردش نمیخوره
و حتی وقت تلف کردنه
مخصوصا ADO.NET و Windows Form
به نظر من بهتره دنبال یه Resource بهتر باشی ، تا وقتت خدای نکرده تلف نشه
فقط مباحث خیلی خیلی پایه رو از اون کتاب بخون
وارد تکنولوژی هاش نشو، چون پایه ها رو خوب گفته،
کتاب آقای احمدزاده رو هم کلا نخون
بعد بدون کوچکترین صبری، برو سراغ C# 4 in nutshell
الآن ADO.NET با Entity Framework و Win Form با WPF جاشون عوض شده
با این متد برنامه نویس با مهارتی نمیشی، یا حداقل باید خیلی بیشتر وقت بذاری
موفق باشی، سوالی داشتی بازم بپرس

nazanin61
یک شنبه 05 تیر 1390, 12:19 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز

ولی من برنامه ای هم که روی سیستمم نصبه سی شارپ 2005 ؟؟!! یعنی به نظر شما ورژن برنامه هم ببرم بالا ؟؟

کتاب آقای احمد زاده کدومه که گفتید نخونم ؟؟؟؟
این c#4 in nutshell را که گفتید خودتون کتابش یا لینکش را ندارید برام بذارید

می شه در مورد این اصطلاحاتی که بکار بردید برام یکم توضیح بدید همشون جزو محیط سی شارپ هستن ؟؟ ADO.net , entity framework ,.....

مرسی

payman_xxp
یک شنبه 05 تیر 1390, 12:21 عصر
سلام دوست عزیز

هر مطلب جدیدی که میخونید حتما و حتما اونو در قالب یکی دو مثال پیاده سازی کنید تا مطلب کاملا جا بیوفته، من بشخصه تو برنامه نویسی به این روال کارمیکنم.

از کتاب #Learning C نویسنده Jesse Liberty انتشارات oreilly :
با سی شارپ سه نوع مختلف برنامه رو میتونید ایجادکنید:

برنامه های کنسول( console applications)
برنامه های ویندوز( windows applications)
برنامه های وب( web applications)

این طبقه بندی در برنامه نویسی بر اساس نیاز برنامه نویس و کاربران به رابط گرافیکی و دامنه اطلاعات مورد نیاز و گستردگی کاربرد برنامه هستش .
به همون ترتیبی که میبینید :

در برنامه های کنسولی هیچ نیازی به رابط گرافیکی نیست و برنامه سبکتر هست.
در برنامه های ویندوزی برای برقراری ارتباط نزدیکتر و گرافیکی تر از فرمها دکمه ها و ... استفاده میشه، البته میشه در کنسول هم همچین چیزی هم پیاده کرد ولی پدر صاحب برنامه رو درمیاره، بگذریم.
در برنامه های وب نیز شما با طراحی چند صفحه وب میتونید با دنیایی از اطلاعات و کاربران در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

این محیطها در یک سیر تکاملی به این مرحله رسیدن و صد البته برای رسیدن به این مهم ، تکنولوژیهای مختلفی هم پیاده سازی ، تکمیل و تغییر کردن( بعضیاشون هم منسوخ شدن).

پس با اینهمه تغییر که مشااله ماکروسافت هر 2 یا 3 سال یه تکنولوژی جدید ارائه میده باید چه کرد؟ سوال خوبیه
جواب:

قدم اول- مفاهیم اولیه برنامه نویسی عموما در زبانهای مختلف یکسان هست فقط اسامی و ساختار زبان برنامه نویسی فرق میکنه( در تمام زبانهای برنامه نویسی انواع متغییر داریم، ساختمانهای داده مختلف داریم)، این مفاهیم رو با تمام وجودتون یاد بگیرید چون یه عمر باهاش کار دارید.

قدم دوم- نحوه استفاده ابزارهای برنامه نویسی رو خوبه خوب یاد بگیرید تا بدونید کجا از چه ابزاری استفاده کنید تا کار راحتتر پیش بره.

قدم سوم- در برنامه نویسی باید و باید شاخه و حرفه خودتونو مشخص کنید وگرنه وقتتون هدر میره( 1روز گرافیک، 1روز دیتا بیس، 1روز شبکه، 1روز وب و ... این اشتباهه)، یادمه گفتید حسابدارید بهترین شاخه برنامه نویسی برای رشته شما برنامه نویسی دیتابیس هستش.

دیدید دوست عزیز با 3 قدم شما میتونید مشخص کنید از برنامه نویسی چی میخواهید.

هرجا به کوچکترین مسئله ای برخوردید، دلسرد نشید از اینترنت نهایت استفاده رو بکنید ، این تاپیک و دوستان دیگر و خود من هم مطمئن باشید روزی از صفر شروع کردیم.

شروع کنید---جستجو کنید---بپرسید---تمرین کنید===> یادمیگیرید.

ازین که وقتتونو گرفتم عذر میخوام، تجربه ناقابلی بود که عرض شد.

موفق باشید.

sia_2007
یک شنبه 05 تیر 1390, 12:56 عصر
حتما؛ شما نباید محدود به امکانات NET. نسخه 2 باشید، الآن و تا نسخه 4 امکانات خیلی زیادی ارائه شده
از نخوندن کتاب ایشون، ضرری متوجه شما نمیشه
و البته ارسال کتابی که ناقض Copyright باشه توی این سایت ممنوعه، ولی میتونید از wowEbook دانلودش کنید
ببینید، #C یه زبان برنامه نویسی هستش، در طول نوشتن برنامه، شما نیازمند به اتصال به یک پایگاه اطلاعاتی خواهید بود، و برای آن مثلا میتوانید از ADO.NET و Entity Framework و Linq to Sql و NHibernate و ... استفاده کنید
و یا برای طراحی ظاهر برنامه باید از Win Form یا WPF استفاده کنید
خب، خیلی مهمه که شما تکنولوژی درست رو انتخاب کنید، چون بازار تکنولوژی درست رو قبول داره
در کل نگران نباشید، فقط یه مقدار تلاش میخواد، برنامه نویسی واقعا جالبه، مخصوصا وقتی یه فیلد رو تخصصی بلد باشید، اون وقت هم درآمد دارید و هم احترام و هم فرصتهای کاری بهتر

nazanin61
یک شنبه 05 تیر 1390, 13:36 عصر
از تمام دوستان به خاطر راهنمایی تون ممنونم پس تا حدی راهم درسته !! برای نوشتن برنامه حسابداری اس کیو ال بعنوان پایگاه داده و سی شارپ برای اپلیکیشن نویسی اش یعنی ویندوز اپلیکیشن درسته

پس من در حال حاضر محیط کنسول سی شارپ را رها می کنم . خوب حالا در ادامه هر کسی لینک خوبی در مورد اپلیکیشن نویسی داره ممنون میشم بهم بده

payman_xxp
یک شنبه 05 تیر 1390, 14:31 عصر
سلام
نمونه برنامه های کوچک و مفيد در سي شارپ (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE)

نمونه های مختلف و طبقه بندی شده این تاپیک رو میتونید جزو لینکهای خوب بحساب بیارید.
موفق باشید.

nunegandom
یک شنبه 05 تیر 1390, 17:12 عصر
با درود فراوان، یه سوال برام پیش اومد، از اونجایی که در دانشگاه ها چیز درست و حسابی درس نمیدن به نظر شما دانشگاه وقت طلف کردن است در دنیایه برنامه نویس ها یا نه؟ بریم سر کار و در کنارش درس رو خودمون بخونیم یا اینکه دانشگاه بریم؟
یه سوال دیگه: c#4 in nutshell رو لطف میکنید برام بگذارید؟ دنیایه ما فیل/تره! :عصبانی++:

nunegandom
یک شنبه 05 تیر 1390, 20:39 عصر
دانلود c#4 in nutshell (http://irbook.ir/book-book-846.html)
دانلود از لینک دوم (http://www.mediafire.com/?jwpywywdzle2xnx)