PDA

View Full Version : مشکل ادرس فارسی در نوار ادرس

fatemehgolestani
سه شنبه 24 خرداد 1390, 09:38 صبح
با سلام
چرا تنها در IE ادرس فارسی encode نمی شود و به %f44.. تبدیل میشه؟چطور url فارسی درست میشه؟(من در صفحه از encoding utf-8 هم استفاده کردم اما کار نکرد) لطف کمکا

hjran abdpor
سه شنبه 24 خرداد 1390, 16:23 عصر
از unicode استفاده کنید............

fatemehgolestani
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 09:05 صبح
با سپاس عبدپور
ممکن بیشتر توضیح بدین دقیقا چطور از unicode استفاده کنم؟

AMIBCT
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 09:18 صبح
آدرس‌هاي اينترنتي از تعداد محدودي نويسه‌ي Ascii پشتيباني مي‌كنن و شما به هيچ وجه نمي‌تونيد آدرس فارسي داشته باشيد

به عنوان يه راه حل وقتي كه روي سرور اسم فايل يا شاخه‌ي شما فارسي هست مرورگر خودش نشاني رو با كدگذاري خاصي كه URL Encoding نام دارد تغيير مي‌ده و به سرور ارسال مي‌كنه
سرور با توجه به اينكه مي‌دونه نشاني ممكنه كدگذاري شده باشه، اون رو باز مي‌كنه و به متن فارسي تبديل مي‌كنه
و اگه فايلي با اين نام داشت محتواش رو به مرورگر بر مي‌گردونه

تمام آدرس‌هاي فارسي كه در مرورگر و موتورهاي جستجو مي‌بينيد، موقع ارسال به همون شكل در ميان
اين يه بهينه‌سازي هست كه خود مرورگر و موتور جستجو انجام مي‌دن

fatemehgolestani
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:26 صبح
با سپاس AMIBCT
من دقیقا نفهمیدم شما منظورتون از( به هیچ وجه نمی تونید ادرس فارسی داشته باشید )چی هست اما در همین سایت برنامه نویس هم ادرس فارسی در url (نوار ادرس) درست و encode شده نمایش می ده و در پروژه
خودم هم ادرس فارسی در بیشتر مرورگرها درست است فقط در IE فارسی را درست نمایش نمی دهد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AMIBCT
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 11:21 صبح
اين همه توضيحات پايين اون جمله نوشتم براي اينكه همين ابهام رو از بين ببرم !
بقيه رو بخونيد متوجه مي‌شيد

fatemehgolestani
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 11:41 صبح
با سپاس AMIBCT
حالا چطور با چه کدی درست میشه یعنی باید چکار کنم؟ممنون

AMIBCT
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 13:10 عصر
همون طور كه گفتم آدرس فارسي نمي‌تونيد داشته باشيد

آدرس فارسي براي اينكه قابل انتقال باشه اون شكلي مي‌شه( حالت استاندارد )
IE حالت استاندارد رو نشون مي‌ده و اون رو كدگشايي نمي‌كنه( احتمالا نسخه‌ي قديمي شما )

كاري هم نمي‌شه انجام داد

fatemehgolestani
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 14:26 عصر
لطفا یکی جواب بده من چکار کنم ؟؟؟؟آدرس فارسی درست نمایش بده ؟pleaseee

AMIBCT
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 14:36 عصر
اون نسخه از IE كه شما داريد درست نشون نمي‌ده

يا بايد IE جديد باشه يا نمي‌شه

اين كار چيزي نيست كه به برنامه‌نويسي ربط داشته باشه.
اگه دوست داريد جواب‌هاي مثبت بشنويد هرچند نادرست باشه ديگه من حرفي ندارم

chaalesh
جمعه 27 خرداد 1390, 17:57 عصر
دوست عزیز اگه اینکار رو برای این انجام می دی که در اصطلاح بهینه سازی برای موتورهای جستجو انجام داده باشی کار صحیحی نیست البته خیلی ها اشتباه فکر می کنند که این کار صحیحه !!!! ولی استفاده از زبان دیگری غیر از English در آدرس دهی اون رو از استاندارد درمیاره و این امتیاز نیست عیب است. شما بی تقصیرید یادم میاد وقتی گزارش تحلیلی از وضعیت seo برای سومین سایت خبری پربازدید ایران به مدیر سایت دادم و ایشان گزارش را برای طراحان سایت (ایران سامانه) ایمیل کرد اولین کاری که آقای ... در ایران سامانه نیز انجام داد استفاده از کلمات فارسی در آدرس دهی بود. اگه خوب جستجو کنید مطالب بهتری می تونید پیدا کنید

MoslemMaleki
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:28 صبح
با سلام خدمت دوستان
من بانظر شما اصلاً موافق نیستم chaalesh
و همینطور با نظر شما AMIBCT
نمونه سادش همین وب سایت
فکر کنم لینک پایین بتونه کمکی بکنه:
http://codepro.ir/25/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-URL%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-ASP-NET-MVC-%D9%88-ASP-NET-Web-Forms

fakhravari
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:58 صبح
با سلام
اره این فقط در اکسپلوره به این شکل در می اید.
اینو توی کنفیگ بزار
<globalization fileEncoding="utf-8" requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8" culture="fa-IR" uiCulture="fa-IR"/>
هنوظ به جواب دقیقی نریسدم
برای مثال
این لینک در IE خرابه اما در تمام مرورگرها درسته.
http://fakhravary.somee.com/Show/Display_PostID.aspx?TopicID=26&Subject=جزوه درس مبتنی بر وب (http://fakhravary.somee.com/Show/Display_PostID.aspx?TopicID=26&Subject=%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87%20%D8%AF%D8%B1%D8 %B3%20%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%86%DB%8C%20%D8%A8%D8%B 1%20%D9%88%D8%A8)