PDA

View Full Version : سوال: میزان سختی برنامه نوشتن تحت وب به خصوص Asp.NET

R_Rajaee_Rad
سه شنبه 24 خرداد 1390, 12:35 عصر
سلام
من از زمانی که توی هنرستان با برنامه نویسی اشنا شدم تا الانی که کاردانی رو رگفتم
همه اش با برنامه های تحت ویندوز سر وکله زدم
و فقط آشنایی بسیار جزئی با as.net داشتم
میخوام ببینیم مثلا نوشتن یه برنامه تحت ویندوز --مثل یه کتابخونه معمولی ---سخت تره
یا نوشتن همین برنامه اما تحت وب؟؟
در ضمن من زیاد HTML بلد نیستم .آیا برای یادگیری و کاربرد حرفه ای HTML دونستن خیلی حیاتیه؟
دیگه چی از تکنولوژی های وب باید در کنار ASP.NET بلد باشی؟؟

متشکر!!
ببخشید یه سوال دیگه؟پ:
برای نوشتن برنامه های تحت نت(مثلا اتوماسیون یه فروشگاه کوچیک متشکل از 10 کامپیوتر) باید از ASP استفاده کرد یا همین ویندوز اپلیکیشن جواب میده؟

hjran abdpor
سه شنبه 24 خرداد 1390, 13:06 عصر
با سلام
جواب سوال اولت :
هر برنامه نویسی که بخوای یاد بگیری اولش سخته بعد با نوشتن و تمرین راه میفتی ،ولی asp.net زبان صفحات وب نسبت به بقیه به نظر من راحت تره برای یادگیری بعد اگه خواستی کوچ به php ، برای تحت وب اکثرا با بانک اطلاعاتی سروکار دارن پس باید کار با بانک اطلاعتیت را خوب کنی مثلا کار با Sql server
اما html چون ساختار صفحات وبه بهتره یاد بگیری نه اینکه بلد نباشی بعضی جاها به دردت میخوره .......... ولی اجباری برای یادگیری نداره بستگی به خودت داره ...................
اما سوال دومت :
شما فکر کنم داری مبحث را باهم قاطی میکنی چون aspدر کنار سی شارپ استفاد ه میشود (تو دات نت البته میتونی زبان برنامه نویست را vb امتخاب کنی )
با هر دوتا میشود ...........

mohammadyaser
سه شنبه 24 خرداد 1390, 13:11 عصر
سلام طبیعتا تحت وب کار کردن به مراتب سخت تر از تحت ویندوز کار کردنه .ولی به سختیش می ارزه و بسیار شیرینه:چشمک:یک مثال ساده برات می زنم توی کار با ویندوز مشکل مرور گر نداری ولی در وب باید پروزت رو رو مرورگر های مختلف بررسی کنی.
برای بهتر کار کردن با asp.net بهتره (ajax,java script ,css)ومقداری هم (jqury)بلد باشی البته یک زبان رو هم به عنوان کد بیهاند باید بلد باشی مثل c#.net یا vb.net
موفق باشی