PDA

View Full Version : backup گیری روی یه کامپیوتر دیگه

karimh
شنبه 02 مهر 1384, 07:42 صبح
با سلام
من میخوام روی سرور که Backup می گیرم بتونم همون فایل رو روی یه کامپیوتر دیگه تو شبکه بریزم چطور میشه این کاررو کرد . یهنی زمان backup گرفتن چطور میشه مسیر یه کامپیوتر دیگه رو به اون داد.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 02 مهر 1384, 08:27 صبح
دوست عزیز میتونی در موقع گرفتن backup مسیر کامپیوتری در شبکه رو بدی به شرط آنکه یک درایو در داخل آن کامپیوتر به Share گذاشته شده و در کامپیوتر شما به صورت Map شده باشد.
بقیه عملیات همانند گرفتن Backup روی هارد می باشد.البته اگر اشتباه نکنم

hmm
شنبه 02 مهر 1384, 12:44 عصر
کریم جان سلام؛
حتما یوزر sqlserver باید با یک اکانت حقیقی و نه local system account استارت بشه و این یوزر در دستگاه مقصد اعتبار لازم جهت نوشتن در شاخه share شده رو داشته باشه
موفق باشی

agol_sabor
دوشنبه 04 مهر 1384, 10:36 صبح
من توی clint یک پوشه share کردم و از طریق my network plase یک plase جدید ایجاد کردم و در sql از طریق maintanase مانند backup معمولی عمل کردم ولی آن پوشه برای قراردادن backup وجود ندارد.
لطفا هر چه سریعتر پاسخ دهید

karimh
دوشنبه 04 مهر 1384, 16:54 عصر
شبکه workgroup هست یا Domain?

hmm
سه شنبه 05 مهر 1384, 07:23 صبح
باید در قسمت آدرس مقصد UNC رو وارد کنی
مثلا
backup_computer\sharefilder\\

agol_sabor
سه شنبه 05 مهر 1384, 13:00 عصر
ببخشید منظورت شما را از unc متوجه نشدم
ولی اگر منظورت در قسمت maintanase مربوط به use thise directory است دراین قسمت آدرس مقصد را وارد کردم ولی backup نگرفت

hmm
سه شنبه 05 مهر 1384, 14:54 عصر
حتما یوزر sqlserver باید با یک اکانت حقیقی و نه local system account استارت بشه و این یوزر در دستگاه مقصد اعتبار لازم جهت نوشتن در شاخه share شده رو داشته باشه

اگه مشکالت رو حل نکرد پیغام خطا رو ایجا پست کن!

agol_sabor
چهارشنبه 06 مهر 1384, 14:45 عصر
user sql من یک اکانت حقیقی ولی وقتی میخواهم آدرس کامپیوتر مقصد را بدهم error زیر را میده
directory is invalid
در صورتی که من میتونم به آن کامپیوتر وصل بشم

hmm
شنبه 09 مهر 1384, 07:56 صبح
آیا با همون یوزر و خارج از محیط sql میتونی یه فایل رو تو مقصد ایجاد کنی؟

agol_sabor
شنبه 09 مهر 1384, 08:08 صبح
در هر دو کامپیوتر از user administrator و password یکسان استفاده می کنم و در پوشه share شده می توانم پوشه جدی ایجاد کنم
ولی اینکه میفرمایید با همان user sql منظورتون رو نفهمیدم من یک user , password در Sql دارم که با آن وصل شدم به sql .

agol_sabor
شنبه 09 مهر 1384, 11:42 صبح
من یک user administrator توی Server و یک user administrator توی clint با password یکسان دارم و میتونم توی پوشه share شده پوشه ایجاد کنم . و یک usre و passwod مربوط به sql که از طریق آن به sql وصل شدم
منظور شما را از اینکه میفرمایید با همان user خارج از sql را نفهمیدم؟؟؟؟؟ لطفا سریعتر راهنمایی بفرمایید.

hmm
شنبه 09 مهر 1384, 12:37 عصر
دوست عزیز ،
لطفا به آدرس زیر برو
Start->Setting->Contorol Panel ->administraive tools->services
و سرویس MSSQLSERVER رو پیدا کرده دابل کلیلک کن سپس در قسمت log on بجای local system باید همون administartot رو انتخاب کرده و پسورد رو بهش بده سپس یکبار سرویس رو stop و start کن بعد ببین مشکلت حل میشه؟
اگه مشکلت حل نشده برای سرویس SQLSERVERAGENT رو هم همین کار بکن (شک دارم اینهم باید با یک اکانت معتبر راه اندازی بشه یا نه چون برای REPLICATION که حتما لازمه)

لطفا نتیجه رو حتما اینجا ذکر کن

موفق باشی

agol_sabor
سه شنبه 12 مهر 1384, 09:15 صبح
همکار گرامی :
از لطف شما متشکرم بالاخره با استفاده از start mssqlserver و بدون Start SQLSERVERAGENT درست شد
لطفا در مورد خواص replication توضیحاتی بدهید و چگونگی کار با آن.
با تشکر

hmm
سه شنبه 12 مهر 1384, 10:22 صبح
همکار گرامی :
شاید منظورتون همسایت گرامیه!!!:چشمک:
خوشحالم مشکلتون حل شد
در مورد replication اساتید بصورت مفصل در این بخش صحبت کردند میتونید یه جستجویی بکنید بعد اگه سوالی داشتید بپرسید
موفق باشید