PDA

View Full Version : تنظیم اختیارات بک user

ssmehizadeh
شنبه 02 مهر 1384, 09:36 صبح
با سلام

من یک شبکه domain دارم و یک user برای اون تعریف کردم تا client ها با اون user بتونن به سرور متصل بشن حالا می خواستم بدونم چطوری می تونم یک سری اختیارات رو از اون user بگیرم .... مثلا حذف run اجرا نشدن دستورات شبکه ای در command و ......

همچنین در قسمت profile در user تعریف شده یک قسمتی از هارد رو به اون اختصاص دادم که وقتی با این user به سرور متصل می شن یه درایو بنام z به درایوها اضافه میشه حالا می خواستم کاری کنم که اون user نتونه اطلاعات اون درایو ( یعنی z ) رو پاک کنه .......

ممنون میشم جواب بدین

houtanal
شنبه 02 مهر 1384, 18:17 عصر
اگر AD رو نصب کردی با استفاده از GPO
Right click on OU->properties->Group Policy->New/Edit

ssmehizadeh
یک شنبه 03 مهر 1384, 10:43 صبح
اقای مدیر ......
میشه یخورده ابتدایی تر توضیح بدین.....
آخه اونقدرا هم از شبکه چیزی سرم نمیشه

houtanal
یک شنبه 03 مهر 1384, 15:11 عصر
--------------------------------------------------------

cybercoder
یک شنبه 03 مهر 1384, 16:56 عصر
در group policy وقتی واسه سرور policy تعریف کنی یعنی مال دامین کنترلر
و در صورتی که local بخوای بیای بالا روی هر کلاینت اون وقت policy رو باید localتنظیم کنی

ولی این کار یه مشکل داره اونم اینه که policy مال user خاصی نیست بلکه مال همه user هاست

موفق باشی

mRizvandi
چهارشنبه 06 مهر 1384, 12:11 عصر
با سلام

من یک شبکه domain دارم و یک user برای اون تعریف کردم تا client ها با اون user بتونن به سرور متصل بشن حالا می خواستم بدونم چطوری می تونم یک سری اختیارات رو از اون user بگیرم .... مثلا حذف run اجرا نشدن دستورات شبکه ای در command و ......

همچنین در قسمت profile در user تعریف شده یک قسمتی از هارد رو به اون اختصاص دادم که وقتی با این user به سرور متصل می شن یه درایو بنام z به درایوها اضافه میشه حالا می خواستم کاری کنم که اون user نتونه اطلاعات اون درایو ( یعنی z ) رو پاک کنه .......

ممنون میشم جواب بدین

سلام

سوال من اینه که شما فقط یک user تعریف کردی یا منظورت برای هر نفر یک user هست؟
برای اینکه اطلاعات رو نتونه پاک کنه باید NTFS Permisson رو ست کنی. احتمالا برای هر کاربر یک HomeFolder درست کردی که یه جایی روی سرور آدرسش رو دادی برو به اونجا و Security Settings رو برای هر کاربر تغییر بده.
این تصویر رو هم نگاه کن منظورم رو متوجه میشی

نکته آخر اینکه اون درایو فقط مخصوص کاربره و باید کاربران بتونند با اون هر کاری بکنند و در واقع گفته میشه که HomeFolder در کنار MyDocuments قرار داره پس چرا می خوای محدودشون کنی؟
:چشمک: