PDA

View Full Version : طراحی برنامه در اکسس

6raya1043
شنبه 02 مهر 1384, 09:50 صبح
باسلام
آیا برنامه زیر در اکسس قابل طراحی میباشد ؟ چگونه؟
اگر جواب منفی است برنامه ای وجود دارد که این قابلیت یاقسمتی ازآن راداشته باشد ؟ یاحداقل راهنمایی کند؟
برنامه :
اگر جدولی با27 خانه شامل سه ستون عمودی و 9ستون افقی داشته باشیم 27مهره به چند طریق
میتوانند درآن چیده شود ؟ برنامه باید دارای فرمی باتعداد خانه فوق و یک کلید باشد که باهرکلیک
یک نوع چیدمان نمایش یابد .
برنامه باید قابلیت افزایش ستون و سطر را داشته باشد.

sarami
شنبه 02 مهر 1384, 14:18 عصر
توقسمت الگوریتم مطرح کن اگه الگوریتمش رو به دست بیاری نوشتنش کاری نداره

MM_Mofidi
سه شنبه 05 مهر 1384, 23:49 عصر
توقسمت الگوریتم مطرح کن اگه الگوریتمش رو به دست بیاری نوشتنش کاری نداره
هر چند الگوریتم پیچیده ای هم ندارد. یکم فکر کن میشه.
اگر بگردی نمونه های مشابه(طولانی تر )هم پیدا میکنی

6raya1043
چهارشنبه 06 مهر 1384, 13:34 عصر
آدرس نمونه مشابه را درکجا بیابم؟
سوالم را درقسمت الگوریتم مطرح کردم اما خیلی حالت اجرایی ندارد
خودم هم فکرایی کردم یک جدول حاوی 27فیلد طراحی کردم حالا هر مهره حداقل حالتهای زیر را باید داشته باشد اما چگونه این کد تنظیم کنم نمیدانم احتمالا با for اما چطور و چگونه ؟ درموردa در 4مهره abcd-abdc-acbd-adbc-adcb-acdbوحالا نوبت مهره B است و....
ممنون میشم هرجای مسئله ایراد دارد راهنمایی کنید

MM_Mofidi
جمعه 08 مهر 1384, 05:47 صبح
بسته یه اینکه مهره ها رو شماره دار فرض کنی یا بی شماره فرق میکنه. یعنی اگه فرض کنی قرار گرفت مهره 1 در منطقه 1 و مهره 2 در منطقه 2 با قرار گرفتن مهره 1 در منطقه 2 و قرار گرفتن مهره 2 در منطقه 1 فرق میکنه با اینکه فرق نمیکنه دو راه حل متفاوت میتواند داشته باشد و تعداد جوابها هم متفاوت است.
اصرار برای استفاده از جدول را نمیفهمم؟؟؟؟

6raya1043
شنبه 09 مهر 1384, 18:17 عصر
اصرار زیادی برای استفاده از جدول ندارم فقط فکر میکنم چنانچه جدول باشد نام مهره هارا راحتر قابل تغییر است .و مهم این است که نحوه ساختن را بدانم تا درموارد مشابه نیز بتوانم استفاده کنم و مهمتر اینکه من فقط یه کم اکسس بلدم

6raya1043
چهارشنبه 20 مهر 1384, 12:18 عصر
باسلام بنابه پیشنهاددوستان مسئله درقسمت الگوریتم تحت عنوان طراحی برنامه مطرح شد وجوابیه زیر پیشنهاد یکی ازدوستان میباشد
آیا این اعمال زیردر محیط اکسس عملی است راهنمایی بفرمایید
------------------------------------------------------------------------------
خوب ! یه راه حل ساده اینه که یه آرایه از یه Object که می خواهی بسازی و سپس آرایه رو مقدار بدی . بعد از اون مقادیر آرایه رو روی اون object ی که ساختی نمایش بدی . حالا فقط می مونه الگوریتمی که بخواهی این آرایه رو مقدار بدی ! برای این کار میتونی از چند روش استفاده کنی . این روشی که بهت می گم زیاد خوب نیست ولی کارت رو راه می اندازه ! از چند تا حلقه ی For تو در تو استفاده کن ( یعنی 27 تا ) بعد بیا بررسی کن و توی هر زمان مقدار Counter اون حلقه ها رو به یه خونه آرایه انتساب بده . فقط یه شرط مهم اینه که از یه مقدار 2 بار استفاده نکنی ! این یه راه حله که البته زیاد جالب نست خصوصا اگه مقادیر آرای ات هم عوض بشه . یعنی به جای 3*9 بشه 14*4 توی این حالت تولید کردنه این همه حلقه For کار زیاد آسونی نیست ! خلاصه اگه یه کم فکر کنی به نتیجه میرسی !

MM_Mofidi
یک شنبه 24 مهر 1384, 02:24 صبح
این روش به راحتی با کد نویسی vba تحت اکسس قابل پیاده سازی است ولی فکر میکنم این بدترین روش برای انتخاب باشه حلقه for تو در تو 27 تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

6raya1043
یک شنبه 24 مهر 1384, 14:19 عصر
پیشنهاد شماچیست؟

6raya1043
یک شنبه 08 آبان 1384, 10:54 صبح
دوستان حداقل یه راهی یه چاهی جلوی پایم بزارید
اگر پیشنهاد بهتری دارید ممنونم میشم بشنوم و اگر فعلا راه همین است یک مورد از این حلقه را بنویسید یا
یک نمونه برنامه که باحلقه فور کار شده ارائه دهند ( بلاخره ازدست رودست گذاشتن بهتره)

MM_Mofidi
پنج شنبه 12 آبان 1384, 00:57 صبح
الگوریتمهای مختلف مثل رواشهای بازگشتی یا جستجوی حریصانه یا ... یک نگاه به بخش الگوریتم بیانداز مثلا الگوریتم چیدن چند وزیر در صفحه شطرنج مثال مناسبی به نطر میاد

6raya1043
شنبه 14 آبان 1384, 10:04 صبح
با سلام
دوست من قسمت الگوریتم را ومباحث مختلف رادیدم به این نتیجه را رسیده ام که آنجا مباحث تخصصی وحرفه ای است و جای ما در آن قسمت نیست
خلاصه کلام اینکه توی این محیط اکسس میشه این تایپیک را حل کرد اگر میشه یکی ازدوستان نمونه ای برام ارسال کنه ببینم